شفق قطبی

سفر 3500 کیلومتری به نروژ برای تماشای شفق قطبی

دیمون بکفورد (Damon Beckford) یک عکاس فنلاندی است که مسافت طولانی را به سمت نروژ طی کرد تا بتواند تصاویر زیبایی را از شفق قطبی به ثبت برساند. او به همراه دوست ماجراجوی خود و به وسیله یک خودروی فورد قدیمی و فرسوده از هلسینکی در فنلاند به سمت نروژ حرکت کرد.

این سفر 12 روز به طول انجامید و آنها بیش از 3500 کیلومتر فاصله را طی کردند تا به دیدن جزایر Senja و Lofoten بروند. دیمون و دوستش میکا بیشتر شبها را در چادر می‌خوابیدند که قطعاً برای زمستان نروژ مناسب نبود اما در یکی از این شبها یک کمپ متروکه را پیدا کردند که توانست حداقل آنها را از بادهای سرد در امان نگه دارد. در این کلبه‌ها حمام هم پیدا می‌شد اما خبری از آب گرم نبود و آنها مجبور بودند دوش آب سرد بگیرند.

ماجراجویان فنلاندی در جریان این سفر سختی های دیگری را نیز تحمل کردند. دیمون بکفورد در این رابطه میگوید:

ما به یک تعطیلات پر خرج در هتلهای پنج ستاره نرفته بودیم اما بیشتر اوقات به نظر میرسید که شب را در یک هتل پنج میلیارد ستاره ای پشت سر گذاشته ایم.

عکس های زیبا از شفق قطبی در جریان سفر دیمون بکفورد به نروژ

یک طوفان ژئومغناطیسی موجب به وجود آمدن این منظره زیبا شده استشفق قطبیهتل یک میلیارد ستاره ای دیمون و میکاشفق قطبیفوران شفق قطبی از کوه آتشفشانشفق قطبیشفق های شمالی معمولا زمانی آغاز می‌شوند که آسمان به اندازه کافی تاریک باشدشفق قطبیشفق قطبیکوههای شعله ورشفق قطبیشفق قطبیبازتاب کریستالیشفق قطبیآسمان سبزشفق قطبیرودخانه شفق قطبی در جزیره Lofotenشفق قطبیشفق قطبیشفق قطبی کمرنگشفق قطبیامواج بزرگی که به صخره ها برخورد میکرد فضای ترسناکی را به وجود آورده بودشفق قطبیبرخورد شفق قطبی با فانوس دریاییشفق قطبییک شب در غارشفق قطبیشفق قطبیشفق قطبیچادری که محل خواب دیمون و میکا بودشفق قطبیقیام شفق قطبیشفق قطبیمرد ستاره ایشفق قطبیغارنشین؛ میکا تعادل خود را بر روی یک سنگ لغزنده حفظ کرده استشفق قطبیتکه ای از ابر در میان شفق قطبی به مانند یک سفینه فضایی به نظر می‌رسدشفق قطبیطوفان رنگهاشفق قطبیسپیده دمشفق قطبیخانه ای در میان شفق قطبیشفق قطبیاستقبال از شفق قطبیشفق قطبی

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*