سیم کارت های چند شماره ای

رونمایی از سیم کارت های چند شماره ای در نمایشگاه تله کام

شرکت ایرانسل از سیم کارت های چند شماره ای رونمایی کرد. این سیم کارت ها که قابلیت برخورداری از چند شماره به صورت همزمان را دارند در نمایشگاه تله کام 2016 معرفی شد و به زودی در بازار عرضه خواهند شد.

این سرویس به مشترکان اجازه می‌دهد تا چند شماره تلفن همراه را در یک سیم کارت فعال کرده و از همه آنها به صورت همزمان استفاده کنند. در این سیم کارت ها امکان قرار گیری حداکثر ده شماره اعتباری یا تجاری در شبکه ایرانسل وجود خواهد داشت.

با استفاده از سیم کارت های چند شماره ای مشترکان می‌توانند چندین شماره را در یک سیم کارت داشته باشند تا از همراه داشتن چند گوشی تلفن همراه بی‌نیاز شوند. این سرویس به دو صورت ارائه خواهد شد. روش اول به صورت شماره حقیقی است که چند سیم کارت به یک سیم کارت متصل شده و مشترک می‌تواند چندین شماره را روی گوشی تک سیم کارته خود استفاده کند. در روش دوم که روش شماره مجازی نامیده می‌شود مشترک سیم کارت فیزیکی را تحویل نمی‌گیرد و با خرید چند شماره آنها روی یک سیم کارت استفاده می‌کند.

در سیم کارت های چند شماره‌ای تمام شماره‌ها باید مربوط به یک اپراتور باشند

هزینه استفاده از این خطوط ثابت بوده و تفاوتی بین آنها وجود نخواهد داشت و مشترکان می‌توانند از طریق کد دستوری و با ورود شماره مورد نظر روی سیم کارت اولیه آن را فعال کنند. گفته می‌شود که در این سرویس همه شماره‌ها باید مربوط به یک اپراتور باشند و امکان استفاده از چند شماره از اپراتورهای مختلف بر روی یک سیم کارت وجود ندارد.

سیم کارت های چند شماره‌ای توسط شرکت ایرانسل در نمایشگاه تله کام 2016 رونمایی شد و شنیده‌ها حاکی از آن است که ظرف چند ماه آتی این سرویس تجاری سازی شده و به صورت عمومی ارائه می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. این سرویس براى همراه اول هم هست؟؟

    • در حال حاضر این سرویس توسط ایرانسل راه اندازی شده ولی احتمالا در آینده همراه اول هم این سیم کارتها رو عرضه میکنه