قطارهای سریع السیر

ساخت قطارهای سریع السیر با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در چین

قطارهای سریع السیر با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت در چین ساخته می‌شود. پروژه‌ای با نام «رویای چین» توسط مهندسان چینی در حال توسعه است که به تولید قطارهای جدید و پر سرعت و گسترش خطوط ریلی خواهد پرداخت.

پروژه رویای چین در خصوص نسل جدید قطارهای سریع السیر است که سرعتی معادل ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهند داشت. سیستم جدید رانش هیبریدی که در قطارهای پر سرعت قرار گرفته، امکان حرکت با سرعت بسیار بالا را فراهم می‌کند. به گفته مهندسان پروژه رویای چین قطارهای فوق سریع به شبکه ریلی مخصوص نیاز دارند و برای استفاده از این قطارها در نقاط مختلف جهان باید سازش منطقه برای ریل‌های آن را در نظر گرفت.

افزایش دو برابری خطوط ریلی قطارهای سریع السیر در چین تا سال ۲۰۳۰

کشور چین از ۲۰ هزار کیلومتر خط ریلی قطارهای سریع السیر برخوردار بوده و طبق برنامه‌ها قرار است که این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۳۰ هزار و تا سال ۲۰۳۰ به ۴۵ هزار کیلومتر افزایش پیدا کند. امروزه چین از لحاظ خطوط ریلی قطارهای پر سرعت در جهان پیشگام است و سریع‌ترین قطار این کشور، قطاری تندرو با سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت بود که به زودی قطارهایی با سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت جای آنها را خواهند گرفت.

قطارهای سریع السیر

گفتنی است چندی پیش کشور چین مزایده‌ای را برای ساخت و توسعه شبکه ریلی قطارهای پر سرعت در کشورهای ایران، انگلیس، استرالیا، مکزیک و کشورهای جنوب شرق آسیا برگزار کرد. هم اکنون چینی‌ها پروژه ساخت خطوط ریلی قطار پر سرعت به طول سه هزار کیلومتر را در کشورهای ترکیه، اندونزی، روسیه و تایلند راه اندازی کرده‌اند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*