ربات بالا رونده از موانع، مناسب با پول جیب شما !

در خوش‌بینانه‌ترین حالت نیز ما نمی‌توانیم یک ربات بالا رونده و چهارپا بخریم که قابلیت حرکت در هر مسیر و راهی را داشته باشد. اما شرکتی آمریکایی به نام Ghost Robotics ادعا می‌کند می‌تواند وضع را کمی بهتر کند.

Ghost Minitaur ربات بالا رونده:

این شرکت بر روی ربات چهارپا و بالا رونده ای به نام گوست مینیتار (Ghost Minitaur) کار می‌کند که به‌اندازهٔ یک سگ است؛ هزینهٔ ساخت آن 1،500 دلار است (تقریباً 5 میلیون تومان) که قیمت تولید انبوه آن به‌مراتب پایین‌تر خواهد بود. موتورهای الکتریکی به‌کاررفته شده در این ربات بالا رونده از نوع درایو مستقیم هستند که هزینه ساخت آن را پایین می‌آورد (چون در این صورت کنترل جهش ربات به‌صورت نرم‌افزاری انجام می‌پذیرد که کم‌هزینه‌تر از کنترل سخت‌افزاری است) و همچنین شاهکارهایی انجام می‌دهد که ربات‌های خیلی گران‌تر نمی‌توانند انجام دهند. ربات Ghost Minitaur اشیا را از طریق موتورهایش حس می‌کند، درنتیجه می‌تواند به‌راحتی از پله‌ها و دیوارهای فنسی بالا رود و حتی بعضی درب‌ها را نیز باز کند.

اگر زمانی قیمت ربات بالا رونده Ghost Minitaur حسابی کاهش یافت و شما آن را خریدید، خوب است بدانید که برای استفاده حداکثری از قابلیت‌های این ربات شما باید دستورالعمل فنی این ربات را بخوانید و نحوه کار با آن را یاد بگیرید.

کاربردهای ربات بالا رونده گوست مینیتار:

اگرچه این ربات کاربردهای زیادی دارد اما احتمالاً این ربات بیشتر برای اهداف نظامی و مشاغل مختلف کاربرد بیشتری داشته باشد. گوست مینیتار می‌تواند در عملیات تجسس و نجات کمک‌کننده باشد؛ در عملیات نظامی تکمیل‌کنندهٔ کار پهپادها باشد؛ و یا حتی در کارهای ساده تر مانند پهن کردن فرش در محوطه های وسیع نیز این ربات می تواند نقش موثری داشته باشد.

در پایان باید گفت اگرچه ربات‌ها هنوز به زندگی عادی مردم وارد نشده‌اند، اما ساخت چنین ربات‌هایی زمان ورود آن‌ها به زندگی ما انسان‌ها را تسریع می‌بخشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*