خودروی الکتریکی پژو

رونمایی از پنج خودروی الکتریکی پژو تا سال ۲۰۲۱

مدیرعامل کمپانی خودروسازی پژو در حاشیه برگزاری نمایشگاه خودروی پاریس خبر داد که تا پنج سال آینده از ۵ خودروی الکتریکی پژو رونمایی خواهد شد. این برنامه شامل ۳ خودروی تمام الکتریکی و ۲ خودروی هیبریدی می‌شود و بخشی از استراتژی جدید گروه پژو سیتروئن است.

جان فیلیپه ایمپاراتو (Jean-Philippe Imparato) مدیرعامل پژو اعلام کرد که بر اساس استراتژی جدید گروه پژو سیتروئن (PSA) که Push to Pass نام‌گذاری شده، تا سال ۲۰۲۱ از ۵ خودروی الکتریکی جدید رونمایی خواهد شد. خودروهای تمام الکتریکی پژو ۲۰۸ و ۲۰۰۸ و خودروهای پلاگین هیبریدی پژو ۳۰۰۸، ۵۰۰۸ و ۵۰۸ مدل‌هایی هستند که ظرف ۵ سال آینده معرفی می‌شوند. این خودروها بر روی دو پلتفرم جداگانه عرضه خواهند شد؛ خودروهای تمام الکتریکی بر روی پلتفرم CMP عرضه شده و پلتفرم EMP2 نیز فضای کافی را برای اتصال پلاگین هیبرید در اختیار قرار می‌دهد.خودروی الکتریکی پژوایمپاراتو افزود که مدل ۳۰۰۸ هیبریدی توانایی پیمودن مسافت ۶۰ کیلومتر به وسیله موتور الکتریکی را دارد. وی تاکید کرد که حفظ پیشرانه‌های فعلی خودرو از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که این پیشرانه‌ها در حال حاضر از وضعیت خوبی برخوردارند و نیاز به تقویت آنچنانی نخواهند داشت. مدیر عامل پژو همچنین به خودروهای دیزلی کمپانی اشاره کرد و از محبوبیت ۵۰ درصدی این خودروها نزد مصرف‌کنندگان خبر داد.

۲ مدل از پنج خودروی الکتریکی پژو در نمایشگاه پاریس معرفی شد

به گفته رئیس برند پژو خودروهای الکتریکی و هیبریدی پژو در سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ عرضه خواهند شد. در نمایشگاه خودروی پاریس ۲۰۱۶ نیز، کمپانی پژو از مدل‌های کراس اور ۳۰۰۸ و ۵۰۰۸ رونمایی کرد.

خودروی پژو ۳۰۰۸ از پلتفرم EMP2 بهره می‌برد و نسبت به گذشته بسیار سبک‌تر شده است. کابین این خودرو بسیار جادار بوده و طراحی آن بر اساس دیزاین i-Cockpit پژو صورت گرفته است. برای این مدل چند موتور در نظر گرفته شده که موتور ۱.۲ لیتری PS 130 و موتور ۲ لیتری PS BlueHDI 180 دو نمونه از موتورهای قابل انتخابی هستند که دست مشتری را باز می‌گذارد. قرار است خودروی پژو ۳۰۰۸ در سال آینده وارد بازار شود.خودروی الکتریکی پژوخودروی الکتریکی پژوخودروی الکتریکی پژومدل ۵۰۰۸ دیگر خودروی الکتریکی پژو است که در نمایشگاه پاریس توسط این خودروساز فرانسوی معرفی شد. این مدل به یک شاسی بلند تبدیل شده که قابلیت‌های یک خودروی MPV را در خود دارد. موتور این خودرو با موتور مدل ۳۰۰۸ یکی بوده و به مانند آن، طراحی i-Cockpit در داخل خودرو مورد استفاده قرار گرفته است. به علاوه استفاده از پلتفرم EMP2 موجب سبک‌تر شدن خودرو شده است.خودروی الکتریکی پژوخودروی الکتریکی پژوخودروی الکتریکی پژو

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*