با Vidre Slide اولین سرسره شیشه ای دنیا آشنا شوید (1)

با Vidre Slide اولین سرسره شیشه ای دنیا آشنا شوید

به تازگی وقتی که نام لایه‌های شیشه‌ای سخت به گوشمان می‌رسد، به یاد گوشی های هوشمند و نمایشگرهای آنها می‌افتیم. اما این بار موضوع کمی متفاوت است. این دفعه این تکنولوژی در Vidre Slide، اولین سرسره شیشه ای دنیا به کار گرفته شده است.

با Vidre Slide اولین سرسره شیشه ای دنیا آشنا شوید

به تازگی مهندسین طراح در Eckersley O’Callaghan سرسره‌ای شیشه‌ای از استوانه‌ای با طول تقریبی ۹ متر را طراحی کرده‌اند که کاملا شفاف بوده و مناظر از پشت آن قابل مشاهده هستند. طراحی این سرسره ی شیشه ای بسیار لوکس و چشم‌نواز است. لایه شیشه‌ای مربوط به این سرسره توسط شرکت Cricursa ساخته شده و در واقع دو لایه استوانه‌ای به صورت نیم دایره هستند که با چسب سیلیکونی به یکدیگر متصل شده‌اند.

با Vidre Slide اولین سرسره شیشه ای دنیا آشنا شوید  (2)فرایند اتصال این دو لایه شیشه‌ای استوانه‌ای مسئله ای ساده نبود. در هنگام ارتباط دادن آنها با چسب مخصوص، این پیوند به شکلی انجام گرفته است که از ظرافت لایه‌های شیشه‌ای و رویایی بودن آنها کاسته نشود. در واقع این مواد چسبناک به کار برده شده در سرسره شیشه ای مذکور علاوه بر افزایش استقامت کل سازه، به صورتی به کار برده شده‌اند که از زیبایی محل اتصال دو بخش شیشه ای نیز نکاهند.

با Vidre Slide اولین سرسره شیشه ای دنیا آشنا شوید (1)هر کدام از این دو لایه شیشه ای استوانه ای ۴.۵ متر طول داشته و از طرفی پله‌های آن نیز از جنس شیشه هستند. این پله‌ها استقامت بسیار زیادی در برابر بار داشته و از این رو کاملا مطمئن هستند. همان طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید تمامی اجزای این سرسره شیشه ای بجز قسمت‌های انتهایی دو لایه استوانه‌ای که باعث عدم حرکت آن بر روی زمین می‌شوند، از جنس شیشه بوده و کاملا شفاف هستند. این سرسره شیشه ای حداکثر وزنی برابر با ۱۰۰ کیلوگرم را تحمل خواهد کرد.

با Vidre Slide اولین سرسره شیشه ای دنیا آشنا شوید (1)بنابراین اگر این سرسره شیشه ای را در حیات خلوت خود قرار داده‌اید و قصد بازی کردن با آن را دارید، اگر وزنتان بیشتر از ۱۰۰ کیلوگرم نیست به هیچ وجه در مورد شکستن آن نگرانی نداشته باشد. اما موردی که ممکن است پس از بازی کردن ممتد شما را آزار دهد مربوط به ویژگی و شاخصه بد جنس شیشه می‌شود: استعداد به جذب اثر انگشت و چربی دست؛ بدین منظور شاید مجبور باشید هر روز این سرسره شیشه ای لوکس را تمیز کنید. در هر صورت هر چیز خوبی، هزینه‌ای خواهد داشت.

نظرتان در مورد این سرسره ای شیشه ای لوکس چیست؟ آیا شما نیز دوست دارید حداقل یک بار از روی آن سُر بخورید؟!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*