مجله کدام؟ ادعا کرد : عمر باتری آیفون 7 ضعیف‌تر از رقبا است

ادعای مجله Which : عمر باتری آیفون ۷ ضعیف‌تر از رقبایش است!

مجله ویچ (Which) اخیرا به این نتیجه رسیده که عمر باتری آیفون ۷ (iPhone 7) در مقابل سایر رقبای پرچمدارش عملکرد ضعیف‌تری دارد. این مجله انگلیسی ادعا می‌کند باتری آیفون ۷ بدترین نتیجه را در تست‌های انجام شده داشته است.

بر اساس یک سری تست‌هایی که این مجله جهت محاسبه عمر باتری آیفون ۷ و مقایسه آن با سامسونگ گلکسی اس ۷ (Galaxy S7) ، اچ تی سی ۱۰ (HTC 10) و ال جی جی ۵ (LG G5) انجام داد، نتیجه را «گیج‌کننده» عنوان کرد.

مجله کدام؟ ادعا کرد : عمر باتری آیفون 7 ضعیف‌تر از رقبا است

در حالی که عمر باتری آیفون ۷ در زمان مکالمه در حالت ۳G حدود ۱۲ ساعت بوده و به نظر قابل قبول می‌رسد، این مقدار در گلکسی اس ۷ سامسونگ حدود دو برابر بیشتر از آیفون ۷ است و جالب‌تر از همه اینکه عمر باتری اچ تی سی ۱۰ در حالت مکالمه ۳G حدود ۳۱ ساعت است.

در تست اندازه‌گیری زمان استفاده از اینترنت ۳G نیز عمر باتری آیفون ۷ از همه کمتر بود.

مدت زمان استفاده از اینترنت ۳G در آیفون ۷ دقیقا ۶۲۵ دقیقه بود که ۲۵ دقیقه از نزدیک‌ترین رقیبش، ال جی جی ۵ ، و ۱۷۵ دقیقه از گوشی پیروز، اچ تی سی ۱۰ ، کمتر است. درواقع مدت زمان استفاده از اینترنت ۳G گوشی پرچمدار اچ تی سی حتی بیشتر از مدت زمان مکالمه در حالت ۳G پرچمدار اپل بود. این نتیجه، اصلا خبر خوبی برای اپل نیست.

عمر باتری آیفون ۷ مورد انتقاد رسانه‌ها نیز قرار گرفته است

البته پایین بودن عمر باتری آیفون ۷ نسبت به سایر رقبا خبر غافل‌گیرکننده‌ای نیست. اپل در آیفون ۷ از نمایشگر ۴.۷ اینچی استفاده کرده در حالی که نمایشگر سایر رقبا ۵.۱ تا ۵.۳ اینچی هستند. اپل در پرچمدار ۴.۷ اینچی خود از یک باتری با ظرفیت ۱۹۶۰ میلی‌آمپر ساعت بهره برده که از نظر نویسنده مجله ویچ، در مقایسه با ظرفیت باتری سایر رقبایی مثل اچ تی سی ۱۰ با ظرفیت باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت، دچار “اشتباه” شده است.

البته در این تست به این نکته اشاره نشده که بر اساس مشخصاتی که اپل از پرچمدار جدیدش ارایه داده، باتری آیفون ۷ ظرفیت بالاتری نسبت به باتری مدل قبلی خود (آیفون ۶ اس با ۱۸۱۰ میلی‌آمپر ساعت) دارد. البته با این وجود، اخیرا انتقادهایی نیز از پایین بودن عمر باتری آیفون ۷ شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*