سنسور اثر انگشت آیفون 8

آیفون ۸ از سنسور اثر انگشت ادغام شده با نمایشگر بهره می برد

هرچند مدت زمان کوتاهی از آغاز عرضه گوشی‌های آیفون ۷ (iPhone 7) و آیفون ۷ پلاس (iPhone 7 Plus) به بازار می‌گذرد، با این حال از هم‌اکنون شاهد درز شایعات پیرامون قابلیت‌ها و ویژگی‌های سنسور اثر انگشت آیفون ۸ (iPhone 8) که به نوعی پرچمدار سال آینده اپل محسوب می‌شود، هستیم.

در همین راستا به تازگی منابع نزدیک به ساکنین کوپرتینو فاش کرده‌اند که به احتمال زیاد، سنسور اثر انگشت آیفون ۸ در قسمتی از نمایشگر گوشی ادغام شده است. در همین رابطه نیز اسنادی در رابطه با پتنت ثبت شده اپل به بیرون درز پیدا کرده که شیوه عملکرد این سنسور اثر انگشت را شرح می‌دهد.

بر اسناد منتشر شده از پتنت جدید اپل توسط USPTO، فناوری حسی خازنی به این شرکت اجازه می‌دهد تا در فضای خالی میان لایه‌های نمایشگر، حسگر اثر انگشت تاچ آی‌دی را جاسازی کند. این روش شامل لنزهای الکترواستاتیکی است که در آرایه‌ای از حسگرها گسترده قرار گرفته است که باعث افزایش دقت حسگر اثر انگشت در هنگام تشخیص الگوی انگشت کاربر می‌شود.

منبع خبر همچنین معتقد است که این شیوه احتمالا در نمایشگر OLED بدون حاشیه کناری آیفون ۸ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و در سوی دیگر دکمه هوم این گوشی در سال آینده به صورت نرم افزاری تعبیه خواهد شد، زیرا تمام قاب جلویی آیفون ۸ قرار است توسط نمایشگر احاطه شود.

لازم به ذکر است که شرکت کوالکام در ماه مارس سال میلادی گذشته تکنولوژی جدیدی را با نام Snapdragon Sense ID به طور رسمی معرفی کرد. این فناوری که مربوط تشخیص اثر انگشت کاربر می‌شود، بر مبنای اسکن سه بعدی التراسونیک فعالیت داشته و بر روی تمامی سطوح شامل شیشه، یاقوت، فلز، آلومینیوم و حتی پلاستیک قابل استفاده خواهد بود. با استفاده از این فناوری جدید دیگر نیازی نخواهد بود که حسگر تشخیص‌دهنده اثر انگشت در بخشی جدا مثلا زیر نمایشگر قرار بگیرد، بلکه همان‌طور که گفته شده، سنسور می‌تواند زمانی که زیر لایه شیشه‌ای قرار گرفته است، باز هم اثر انگشت فرد را اسکن کند.

هرچند Sense ID نیز امکان قرار دادن تاچ‌ آی‌دی را در زیر نمایشگر آیفون ۸ فراهم می‌کند، با این حال به نظر می‌رسد اپل قصد دارد از فناوری انحصاری خود برای پیاده سازی طرح فوق استفاده نماید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*