محصولات سری نکسوس

گوگل: دیگر منتظر عرضه محصولات سری نکسوس نباشید

در رویداد شب گذشته گوگل، محصولات جایگزین سری نکسوس با نام‌های پیکسل و پیکسل ایکس ال پیش روی کاربران قرار گرفتند. این گوشی های هوشمند جدید با بهره‌گیری از سخت افزاری قدرتمند که شاید در کمتر محصولی دیده شود، دل خیلی‌ها را آب کردند. اما سؤال بسیار مهمی در مورد آینده محصولات سری نکسوس وجود دارد که حالا گوگل پاسخ آن را داده است.

مدیران داخلی گوگل: تولید محصولات سری نکسوس متوقف می‌شود

پیش از این، گوشی های هوشمند سری نکسوس به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کرده بودند. سال گذشته نیز هواوی و ال جی در تعاملی با گوگل و با عرضه گوشی های نکسوس ۵ ایکس (Nexus 5X) و نکسوس ۶ پی (Nexus 6P)، به محبوب‌تر شدن برند نکسوس کمک بسزایی نمودند. اما اینطور که مدیران اجرایی گوگل اعلام کرده‌اند، این شرکت در آینده “هیچ برنامه‌ای” برای تولید محصولات سری نکسوس ندارد. با این اوصاف عرضه تبلت کوچک هواوی که در همکاری با گوگل ساخته خواهد شد نیز می‌تواند تنها یک شایعه باشد.

به دنبال انتشار این خبر، سازندگان، فروش گوشی های هوشمند نکسوس ۵ ایکس و نکسوس ۶ پی را متوقف کرده و هیچ اثری از آنها در فروشگاه رسمی گوگل پیدا نمی‌شود. هر چند، امکان خریداری این محصولات از طریق دیگر فروشگاه‌های رسمی وجود خواهد داشت، اما معلوم نیست که تا چه زمانی می‌توانیم شاهد عرضه آنها باشیم.

بدون شک هدف اصلی گوگل از معرفی گوشی های هوشمند سری پیکسل، شروع رقابتی جدی با اپل است. سازندگان قصد دارند محصولات خود را همراه با سیستم نرم افزاری کاملی که شامل دستیار مجازی گوگل نیز می‌شود، روانه بازار کنند. البته هنوز معلوم نیست که دستیار مجازی گوگل در اختیار پرچمداران دیگر شرکت‌ها قرار خواهد گرفت یا نه، اما شکی نیست که لوگوی گوگل می‌تواند بیش از لوگوی نکسوس، لرزه بر اندام دیگر سازندگان بیاندازد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*