میزان فروش گوشی های هوشمند در سال 2016

میزان فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ رشدی منفی داشته است

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وب سایت Gartner، میزان فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ کمتر از سال های پیشین خواهد بود و از طرفی پیش بینی شده، این میزان در سال های آینده دوباره افزایش یابد.

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید پیش بینی می‌شود میزان فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵ کاهش یابد. البته جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۵ نیز شاهد کاهش میزان فروش این سری از دستگاه ها بودیم. اما در آن سال تنها ۰.۷۵ درصد کاهش در میزان فروش مشاهده شد. این موضوع به آن معنا خواهد بود که برای دو سال متوالی بازار گوشی های هوشمند با افول مواجه شده است.

میزان فروش گوشی های هوشمند در سال 2016 کمتر از حد انتظار بوداما این وب سایت برآورد می‌کند در سال ۲۰۱۷ بازار گوشی های هوشمند رشد مثبتی را تجربه خواهد کرد. در حقیقت طی سال ۲۰۱۷ به میزان ۱.۲ درصد در میزان فروش گوشی های هوشمند پیشرفت دیده خواهد شد و تعداد گوشی های فروخته شده از ۱.۸ میلیارد دستگاه به ۱.۹ میلیارد افزایش خواهد یافت. از سویی دیگر پیش بینی می‌شود در سال ۲۰۱۸ نیز بازار گوشی های هوشمند ۱.۲ درصد پیشرفت کرده و ۱.۹۳ میلیارد دستگاه به فروش برسد.

میزان فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ نسبت سال پیشین رشدی منفی داشته است

به دلیل عرضه فراوان گوشی های چینی مجهز به سیستم عامل اندروید و قیمت بسیار ارزان و منصفانه آنها، پیش بینی می‌شود که در آینده این پلتفرم نسبت به iOS به میزان بسیار بیشتری پیشی بگیرد. از طرفی جالب است بدانید که فروش گوشی های آیفون شرکت اپل نیز سالانه رو به کاهش است. در حقیقت در سال ۲۰۱۶ در میان گوشی های حرفه ای و سطح بالا، میزان فروش آیفون های اپل با رشد منفی برابر با ۱.۱ درصدی رو به رو بودند. از سویی دیگر بر اساس اطلاعات آماری منتشر شده از سوی این وب سایت، میزان فروش گوشی های حرفه ای و سطح بالای شرکت ها در سال ۲۰۱۷ با افزایش ۳.۵ درصدی همراه خواهد بود.

بازار فروش تبلت ها همچنان رشد منفی را تجربه خواهد کرد. بر اساس اطلاعات آماری ذکر شده، میزان فروش تبلت در پایان سال جاری ۹.۷ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. در حقیقت در سال ۲۰۱۵ ۱۹۶ میلیون تبلت به فروش رفت اما امسال برآورد می‌شود این میزان به ۱۷۷ میلیون دستگاه کاهش پیدا کند. هر چند در سال ۲۰۱۷ این سری از محصولات باز هم رشد منفی خود را تجربه خواهند کرد اما با شیبی بسیار کمتر؛ در واقع وب سایت گارتنر در این حوزه پیش بینی کرده است که بازار فروش تبلت ها ۲.۳ درصد رشد منفی خواهد داشت و ۱۷۳ میلیون دستگاه به فروش خواهد رفت. سپس در سال ۲۰۱۸ میزان فروش ثابت مانده و از سال ۲۰۱۹ بالاخره فروش تبلت ها رشد مثبت و رو به رشد خود را پیدا خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*