انفجار آیفون 6 پلاس در هنگام شارژ (2)

انفجار آیفون ۶ پلاس در هنگام شارژ

به تازگی وب سایت ABC30 از انفجار آیفون ۶ پلاس (iPhone 6 Plus) در هنگام شارژ خبر داده است. نکته جالب در مورد این حادثه استفاده از لوازم جانبی استاندارد و پیشفرض شارژ گوشی بود. بنابراین نمی‌توان از تجهیزات شارژ گوشی اشکال گرفت. پس مشکل از چیست؟ با گجت نیوز همراه باشید تا این حادثه را بررسی کنیم.

گوشی اپل آیفون ۶ پلاس منفجر شده به کاربری به نام استرادا از شهر فرسنو واقع در ایالت کالیفرنیا تعلق داشت. بر اساس اطلاعات منتشر شده، به دلیل انفجار آیفون ۶ پلاس حالا دیگر این دستگاه کاملا غیر قابل استفاده است. این حادثه طی هفته گذشته و در شب میان روزهای پنجشنبه و جمعه اتفاق افتاد. زمانی که استرادا گوشی را به منظور شارژ شدن به تجهیزات شارژ استاندارد و پیشفرض که به همراه گوشی در جعبه وجود داشت، متصل کرد، در نیمه های شب حوالی ساعت سه، با شنیدن صدایی خاص بیدار شد و بوی سوختن چیزی پلاستیکی را احساس کرد. زمانی که به گوشی خود نگاه کرد متوجه شد که دستگاه در حال آتش گرفتن بوده و دود غلیظی در حال انتشار از بخش درونی آن است.

انفجار آیفون ۶ پلاس در هنگام شارژ با تجهیزات پیشفرض خریداری شده

بر اساس گزارش های منتشر شده، کاربر گوشی آیفون خود را سه ماه پیش خریداری کرده بود. فردای روز حادثه استرادا به دفتر نمایندگی اپل این موضوع را گزارش داد و تصاویر گوشی سوخته شده خود را نیز برای آنها ارسال کرد و سپس از سوی فروشگاه اپل به طور رسمی یک نسخه جایگزین را دریافت کرد. در حالی که کاربر خود صدمه جسمی از این حادثه ندیده است اما انفجار آیفون ۶ پلاس او باعث شده است میز اتاقش آسیب ببینید و علاوه بر آن عینک و همچنین پایه شارژ ساعت هوشمند اپل واچ او نیز (بر اساس تصاویر منتشر شده) کاملا از حادثه جان سالم به در نبرده‌اند.

هفته گذشته بود که یک دستگاه گوشی اپل آیفون ۶ پلاس در جیب پشتی شلوار یک دانشجوی امریکایی به نام دارین لاواتی منفجر شد. هنوز دلیل اصلی این سری از آتش سوزی های گوشی آیفون ۶ پلاس دقیقا معلوم نیست. ولی مسلما این موضوع می‌تواند به دلیل باتری این گوشی و نقصی که در آن وجود دارد یا ایجاد خطای اتصال کوتاه آن باشد. شرکت اپل هنوز به طور رسمی در مورد این دو حادثه صحبتی به میان نیاورده و در حال بررسی دقیق هر دو اتفاق است. به نظر شما آیا مشکلات گلکسی نوت ۷ برای کمپانی اپل نیز تکرار خواهد شد؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. آشغالی دیگر از کثیف ترین برند دنیا
    مرگ بر اپل و آمریکا

  2. من میگم کار کارع داعشه 😀
    ۴ روز دیگه اخبار میگه مسئولیت انفجارها رو داعش به عهده گرفته خخخخخخ

  3. شاید یه روزی برسه که به جای بمب از نوت ۷ و ۶اس پلاس استفاده بشه :))))

  4. چرا تا وقتی که گوشی های سامسونگ بخصوص نوت۷ منفجر نشدن و آبروی سامسونگ ،خبری از انفجار آیفون نبود،اما الان آیفونم منفجر میشه،یا شاید سامسونگ پشت قضیه ست