اعتیاد آمریکایی ها به اسلحه

تماشا کنید: آمار و ارقام، اعتیاد آمریکایی‌ها به اسلحه را ثابت می‌کنند

آمار و ارقام رسمی منتشر شده در رابطه با کشور آمریکا نشان می‌دهد که سالانه 11 میلیون سلاح گرم در این کشور تولید شده و 5 میلیون سلاح نیز وارد می‌شود. در واقع می‌توان گفت که آمریکایی ها در جهان، بیش از هر فرد دیگری صاحب سلاح گرم هستند. البته نرخ خشونت مربوط به اسلحه در آمار سال‌های اخیر آمریکا، ثابت بوده است. اما باز هم سالانه 33،000 آمریکایی در اثر شلیک گلوله، جان خود را از دست می‌دهند. حال یک سؤال مهم وجود دارد: به نظر شما چنین آماری می‌تواند نشانگر اعتیاد آمریکایی ها به اسلحه باشد؟

گزارش‌ها ، اعتیاد آمریکایی ها به اسلحه را نشان می‌دهند

شاید با دیدن این ارقام بسیاری از افراد به دنبال سرزنش کردن انجمن ملی اسلحه (National Rifle Association)، سرزنش اشکال در سیستم بهداشت روانی و … باشند، اما باید بگوییم افزایش پیدا کردن تعداد شهروندان و تغییر قانون‌گذاران، می‌تواند یادآور نیاز به عوض شدن قوانین مربوط به حمل اسلحه باشد.

در نظرسنجی ماه نوامبر که در چندین ایالت مختلف انجام شد، رأی‌دهندگان اعلام کردند که در عوض ممنوعیت استفاده از سلاح‌های گرم، خواستار ممانعت از بروز مشکلات جانبی شدند. Gavin Newsom، معاون فرماندار ایالت کالیفرنیا ضمن دفاع از امنیت و سلامت استفاده از سلاح‌های گرم در تمامی زمینه‌ها، اذعان داشت که باید از ورود تمامی خشاب‌هایی با ظرفیت بالا جلوگیری شده و نظارت بیشتری بر روی تمامی فعالیت‌های مربوط به این حوزه اعمال گردد. همچنین، در صورت دزدیده یا مفقود شدن هر سلاح گرمی، باید گزارش آن به پلیس ارائه شود. علاوه بر این، تمامی افراد باید نسبت به دریافت مجوز حمل اسلحه و دریافت تأییدیه مخصوص “Maine Background Check Initiative” اقدام کنند. این قانون شامل افرادی که سلاح گرم خود را پیش از این به ثبت رسانده‌اند نیز می‌شود.

شاید قانون بتواند در هر زمینه‌ای مؤثر باشد. حتی قانون باعث شده تا در حال سال‌های اخیر، نرخ قربانیان سلاح گرم نیز ثابت باشد، اما آماری که پیش از این نیز منتشر شده، می‌تواند بیانگر اعتیاد آمریکایی ها به اسلحه باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*