هارد جامد وسترن دیجیتال

اولین هارد جامد وسترن دیجیتال با ظرفیت 1 ترابایت معرفی شد

مدت زیادی‌ست که هاردهای جامد اس اس دی (SSD) وارد بازار شده‌ و بسیاری از سازندگان جدیدترین محصولات خود را بر پایه این تکنولوژی روانه بازار می‌کنند. در همین حال شرکت وسترن دیجیتال که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان حافظه‌ها در جهان به حساب می‌آید، بدون توجه به روند پیشرفت این تکنولوژی، مشغول تولید هاردهای مکانیکی بوده و مقاومت خاصی در تولید هاردهای جامد از خود نشان می‌داد. اما حالا شاهد معرفی اولین هارد جامد وسترن دیجیتال (Western Digital) با ظرفیت‌های 120 گیگابایت تا 1 ترابایت هستیم.

البته نباید متصور شد که این شرکت به صورت کلی، تکنولوژی هاردهای جامد (SSD) را فراموش کرده است. پنج ماه پیش بود که مدیران این شرکت، کمپانی سن دیسک (SanDisk) را به ارزش 19 میلیارد دلار خریداری کرده و سعی کردند تا از این راه، در بازار هاردهای جامد نیز حضور داشته باشند. اما این تکنولوژی از سال 2008 توسط بسیاری از شرکت‌ها به کار گرفته شده و شاید ورود WD به این عرصه، کمی دیر باشد. در واقع می‌توان گفت پیشتر سازندگان تجربه عرضه هارد جامد را داشته‌اند، اما حالا قرار است آنها با برند وسترن دیجیتال به دست کاربران برسند.

اولین هارد جامد وسترن دیجیتال به زودی با قیمتی معقول در اختیار کاربران قرار می‌گیرد

نسخه آبی رنگ (WD Blue) اولین هارد جامد وسترن دیجیتال که کاربران حرفه‌ای و شرکت‌های فعال در زمینه شبکه‌های ابری را هدف قرار داده‌، قرار است با ظرفیت‌های 250 و 500 گیگابایتی وارد بازار شود. نسخه 1 ترابایتی این هارد هم تنها در اختیار برخی از مشتریان قرار می‌گیرد. مدل سبز رنگ هارد جدید وسترن دیجیتال (WD Green) که شاید بتوان آن را یک محصول پایین‌رده در نظر گرفت نیز قرار است در ظرفیت‌های 120 و 240 گیگابایتی، به دست کاربران برسد.

در نهایت، قیمتی که برای این هاردهای جامد در نظر گرفته شده، 79 تا 299 دلار خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*