پرفروش ترین خودروهای جهان در سال 2016 معرفی شدند

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۶ معرفی شدند

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۶ با توجه به آمار فروش ۲۷۰۰ مدل در بیش از ۱۴۰ کشور جهان معرفی شدند. بر اساس این آمار خودروی تویوتا کرولا جایگاه اول را به خود اختصاص داده است و پس از آن سری اف خودروهای فورد قرار دارد.

در طول هشت ماه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی، فروش وسایل نقلیه سبک در سراسر جهان به طور متوسط ۳.۳ درصد یعنی ۶۰ میلیون دستگاه افزایش داشته است. کمپانی ژاپنی تویوتا با خودروی کرولا عنوان پرفروش ترین خودروی جهان را به خود اختصاص داد. این خودرو با وجود کاهش ۱.۵ درصدی فروش، باز هم با فروش ۸۳۶ هزار دستگاه به مانند سال گذشته در صدر این فهرست قرار گرفته است. تویوتا کرولا در سال ۲۰۱۵ اولین خودرویی لقب گرفت که در طول یک سال بیش از ۱.۳ میلیون دستگاه از آن فروخته شد.

رتبه دوم پرفروش ترین خودروهای جهان ۲۰۱۶ به کمپانی فورد آمریکا تعلق دارد که با سری اف خود در آمریکای شمالی یکه تازی می‌کند. ۶۴۲ هزار دستگاه خودروی سری اف فورد به فروش رسید تا رشد ۹.۲ درصدی فروش را برای این شرکت به ارمغان بیاورد.

خودروهای فولکس واگن گلف نیز به دلیل کاهش ۶.۱ درصدی فروش به ویژه در آمریکا و کانادا به رده سوم سقوط کرد. این خودرو که در سال گذشته رتبه دوم را در اختیار داشت، امسال با فروش ۶۳۴ هزار دستگاه در رده سوم جای گرفت است. خودروی دیگر کمپانی فورد یعنی مدل فوکوس با فروش ۴۸۱ هزار دستگاه و کاهش فروش ۱۳.۷ درصدی و خودروی کره‌ای هیوندای الانترا با فروش ۴۷۸ هزار دستگاه و کاهش ۵.۷ درصدی فروش نسبت به سال ۲۰۱۵، در رده‌های چهارم و پنجم قرار دارند. در ادامه این مطلب می‌توانید فهرست ده خودروی پرفروش جهان در سال ۲۰۱۶ را مشاهده بفرمایید.

پرفروشترین خودروهای جهان

Volkswagen Golf

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۶

رتبه
خودرو
رتبه سال گذشته
میزان فروش (دستگاه)
درصد فروش نسبت به سال گذشته

۱

Toyota Corolla ۱ ۸۳۶ هزار و ۲۷۱ ۱.۵%-

۲

Ford F-Series ۳ ۶۴۲ هزار و ۲۱۲ ۹.۲%+

۳

Volkswagen Golf ۲ ۶۳۴ هزار و ۴۹۷ ۶.۱%-

۴

Ford Focus ۴ ۴۸۱ هزار و ۹۷۶ ۱۳.۷%-

۵

Hyundai Elantra ۶ ۴۷۸ هزار و ۷۵۳ ۵.۷%-
۶ Toyota RAV4 ۱۰ ۴۷۴ هزار و ۳۵۹ ۱۰.۳%+
۷ Volkswagen Polo ۷ ۴۶۵ هزار و ۲۶۸ ۰.۸%-
۸ Honda CR-V ۸ ۴۶۴ هزار و ۸۷ ۵.۱%+
۹ Toyota Camry ۵ ۴۴۱ هزار و ۴۸۴ ۱۳.۱%-
۱۰ Chevrolet Silverado ۹ ۴۲۵ هزار و ۹۵۶ ۲.۱%-

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. پراید در طول یک سال مگر کمتر از یک میلیون می فروشد ؟

  2. تویوتا ترکونده ها واقعا دمش گرم فک نمیکردم با وجود شرکتای بزرگ خودرو سازی بتونه اول شه تو فروش یه خودروش TOYOTA corolla