کیبورد جدید مک بوک اپل

تجهیز مک بوک های جدید اپل به یک کیبورد با جوهر نامرئی (شایعه)

در حالی که به رونمایی اپل از مک بوک های جدیدش نزدیک می‌شویم، شایعه تازه‌ای در خصوص این دیوایس ها به گوشی می‌رسد. در تازه‌ترین شایعه به نظر می‌رسد که اپل از یک شرکت تولیدکننده کیبوردهای جوهر نامرئی دینامیکی به نام ساندر برای به ارمغان آوردن این تکنولوژی در کامپیوترهای خود کمک خواهد گرفت. کیبوردهای این شرکت دارای جوهری نامرئی بوده که می‌توانند در کمترین زمان ممکن عملکردی متفاوت از یک کیبورد QWERTY را ارائه کنند.

مدت زیادی‌ست که شایعه استفاده از یک صفحه لمسی OLED بر روی مک بوک های قابل عرضه در پاییز امسال توسط اپل به گوش می‌رسد؛ اما به نظر می‌رسد که این کمپانی قصد دارد از یک کیبورد دینامیکی طراحی شده توسط شرکت Sonder Design نیز در مدل‌های آتی مک بوک های خود استفاده کند. هرچند که این کمپانی استرالیایی توافق بین این دو شرکت را تایید نمی‌کند اما در مصاحبه‌ای که با انگجت انجام گرفته تایید شده که صحبت‌هایی بین این دو صورت گرفته است.

تکنولوژی کیبورد شرکت ساندر از یک جوهر الکترونیکی شبیه به پیپر وایت Kindle برای نمایش حروف، اعداد و سمبل‌ها در قاب یک کیبورد معمولی استفاده می‌کند. بنابراین همیشه کیبورد شما آماده‌ی تغییر از استایل QWERTY به سبک مختلفی از دکمه‌ها است تا شما بتوانید کلیدهای مختص به فتوشاپ، فینال کات یا حتی یک بازی همچون بتلفیلد را در آن جای دهید و از آن‌ها با اعمال یک تغییر بسیار ساده استفاده کنید.

در حال حاضر کیبوردهای استاتیک ما را مجبور می‌کنند تا کلیدهای میانبر از پیش تعیین شده را حفظ کنیم، اما نسخه ساندر این کیبوردها با تغییر نسلی کاملاً پویا می‌تواند دست شما را در هر نرم افزار زمانی که آن‌ها را به حالت اجرا در میاورید باز برای کلیدهای میانبر خاص، باز گذارد.

هنوز به طور قطع مشخص نیست که ما پاییز امسال کیبوردهای جدید را در مک بوک های اپل ببینیم اما یک نوار OLED و تکنولوژی جوهر نامرئی ساندر، می‌تواند آینده‌ی تولید کیبوردها را به کلی عوض کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*