خودرو اپل توسط کمپانی دیگری ساخته می‌شود

خودرو اپل توسط کمپانی دیگری ساخته می‌شود؛ تمرکز اپل بر روی توسعه نرم‌افزار خودروی خودران است !

اپل پروژه ای به نام «پروژه تیتان» برای ساخت خودروی برقی آغاز کرده است. اگرچه پروژه خودرو اپل در خفا و بدون سر و صدا پیش می رود، اما شنیده ها حاکی از آن است که اپل از جاه طلبی هایش در این زمینه دست برداشته است. بر اساس گزارشی از بلومبرگ، اپل دیگر قصد ندارد به تنهایی خودروی برقی بسازد و با دیگر سازندگان خودروی برقی -مانند تسلا- به رقابت بپردازد؛ بلکه بیشتر تمرکزش را بر روی توسعه ی نرم افزاری خودروی خودران قرار داده است و می خواهد با یکی از شرکت های سازنده خودرو همکاری کند.

اپل یک تیم بسیار قوی ۱۰۰۰ نفره برای ساخت خودرو دارد که در ماه های اخیر صدها نفر از آنان یا اخراج شده اند؛ یا سمتشان تغییر داده شده است و یا به دلخواه خود از گروه خارج شده اند. مدیران اپل تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی مهلت داده اند تا تکلیف ساخت خودرو اپل مشخص شود؛ این تصمیم درپی ماه ها بی برنامگی، تغییرات زیاد مدیریتی و وجود چالش های دامنه دار است.

اپل «پروژه تیتان» را در سال ۲۰۱۴ میلادی آغاز کرد و برنامه های جاه طلبانه ای برای متحول کردن صنعت خودرو داشت، همانند آنچه که در ساخت گوشی انجام داده بود. جف ویلیامز –عضو هیئت رئیسه اپل- در سال ۲۰۱۵ گفته بود:

خودرو نوعی موبایل پیشرفته است. اینطور نیست؟

با این تفاسیر به نظر می رسد اپل پیچیدگی های کار را در نظر نگرفته بوده است، نکته ای که در حال حاضر نیز قابل مشاهده است.

البته مدیران این شرکت اعلام می کنند که همچنان پروژه ساخت خودرو اپل را بدون سروصدا انجام خواهد داند، مطلبی که آقای تیم کوک -رییس شرکت اپل- اخیرا در اجلاس سالیانه سهامداران این شرکت به آن اشاره کرده است:

آیا زمان کودکیتان را به یاد می آورید؟ شب قبل از سال نو را چطور؟ خیلی جالب است، شما نمی دانستید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

او در ادامه گفته است:

خب، اکنون برای مدتی در لحظات قبل از تحویل سال قرار خواهیم داشت.

به هرحال، اپل با ورود به پروژه تیتان ریسک بزرگی کرده و میبایست سخت تلاش کند تا طرفداران خود را ناامید نکند؛ طرفدارانی دو آتشه که به شدت برنامه‌های این شرکت را دنبال کرده و حالا منتظر نتیجه پروژه خودرو اپل هستند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*