گوشی منعطف WhammyPhone

با قابلیت جذاب گوشی منعطف WhammyPhone موسیقی بنوازید!

ایده نمایشگرهای منعطف، به هیچ عنوان چیز جدیدی در دنیای گوشی‌ها نیست. شرکت‌های ال جی و سامسونگ، روی این تکنولوژی سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند و البته هفته گذشته هم خبر ساخت گوشی معطف کمپانی شیائومی منتشر شد. با همه این تفاسیر، به نظر می‌رسد این ویژگی جذاب، کمی مظلوم واقع شده و آنطور که باید و شاید، استفاده نوآورانه‌ای از آن نشده است. در واقع هیچ دیوایس عجیب و غریبی به کمک این نمایشگرهای منعطف، ساخته نشده است؛ اما این آخر ماجرا نیست، چرا که حالا محققان دانشگاه کویین، با ساخت یک نمونه اولیه از گوشی منعطف WhammyPhone ، جای خالی چنین خلاقیتی را پر کرده‌اند. اسمارت فونی اندرویدی که می‌تواند جای ساز شما را هم بگیرد! برای آگاهی از جزییات این گوشی جذاب، مثل همیشه با گجت نیوز همراه باشید…

گوشی‌های منعطف به دلیل قابلیت منعطف بودن، نسبت به سایر گوشی‌ها، دوام بیشتری دارند. این مزیت، اوایل ۲۰۱۳ در گوشی جی فلکس ال جی مشهود بود. حالا محققان دانشگاه کویین، یک ویژگی نوآورانه را هم به این مزیت، افزوده‌اند. گوشی منعطف WhammyPhone به کمک نمایشگر منعطف خود به شما اجازه می‌دهد تا با سازهای مجازی، موسیقی بنوازید!

مدت‌هاست که اپلیکیشن های زیادی برای نواختن موسیقی از طریق گوشی‌ها و تبلت ها وجود دارند؛ اما قطعاً اجرای نت‌های موسیقی با یک گوشی صلب، خیلی خوشایند نیست! در مورد گوشی منعطف WhammyPhone قضیه فرق می‌کند. شما به کمک انعطاف این گوشی جذاب، می‌توانید سازهای مجازی (مانند ویولن یا گیتار) را با راحتی هر چه تمام‌تر بنوازید! نمایشگر  گوشی منعطف WhammyPhone ، یک پنل فولد (FOLED) با رزولوشن ۱۰۸۰×۱۹۲۰ است. کلیدهایی روی این نمایشگر وجود دارد که با لمس آنها می‌توانید صداهای مختلف را تولید کنید. صداها با استفاده از یک نرم افزار هماهنگ کننده که روی کامپیوتر اجرا می‌شود، هماهنگ می‌شوند. با خم کردن گوشی می‌توانید صداها را کنترل و تنظیم کنید. این ویژگی، واقعا جذاب و هیچان انگیز است. با خم کردن گوشی در جهت‌های مختلف، می‌توانید زیر و بم شدن صدا یا پیوستگی آن را کنترل کنید. دکتر ورتگال، یکی از محققان این پروژه می‌گوید:

اهمیت واقعی گوشی منعطف WhammyPhone در این است با هر نوع خم شدن، یک بازخورد حرکتی مناسب تولید می‌شود. این ویژگی برای موسیقی دانان، حیاتی و ضروری است، چرا که به کمک آن می‌توانند ملودی خود را کنترل کنند. از طرفی این ویژگی، سطح تازه‌ای از کاربرد خم شدن گوشی را ارائه می‌کند.

در حال حاضر، نمی‌توانیم با قطعیت پیش بینی کنیم آیا تکنولوژی گوشی منعطف WhammyPhone ، به یک تکنولوژی روزمره و کاربردی تبدیل خواهد شد یا نه؟ به هر حال دیدن آن در نمایشگرهای گوشی‌های منعطف، بسیار جذاب بوده و کاربران زیادی را جلب خواهد کرد. برای درک بهتر تکنولوژی گوشی منعطف WhammyPhone ، ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

درباره این نویسنده

ناهید سادات ریاحی ، زاده ی اردیبهشت ۶۹ و دانشجوی دکترای شیمی کوانتوم محاسباتی در دانشگاه شهید بهشتی است. او علاقمند به دنیای کوانتوم، تکنولوژی و موسیقی (رپ/راک) بوده و علاوه بر سردبیری دیپ لوک، به طراحی وب و نویسندگی در گجت نیوز، بیگ تم و ماهنامه جیبی GSM مشغول است. ( لینکدایناینستاگرام )

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*