حمله هکرهای ناشناس به بانک های هند

حمله هکرهای ناشناس به بانک های هند و سرقت اطلاعات 3.2 میلیون کارت اعتباری

بر اساس اطلاعات منتشر شده از دهلی نو، حمله هکرهای ناشناس به بانک های هند باعث سرقت اطلاعات مربوط به 3.2 میلیون کارت اعتباری شده است. این‌طور که منابع آگاه اعلام کرده‌اند، هکرها با نفوذ به سیستم پرداخت هیتاچی (Hitachi Payment Service) و استفاده از یک بدافزار خطرناک، دست به سرقت اطلاعات زده‌اند. با این که هنوز معلوم نیست چه کسی یا کسانی مسئول این سرقت بزرگ هستند، اما برخی از قربانیان از کم شدن موجودی حساب و انجام معاملات غیر مجاز در کشور چین خبر داده‌اند.

حمله هکرهای ناشناس به بانک های هند و کشف نشانه‌هایی از انجام معاملات غیر قانونی در کشور چین؛ چه کسی مسئول این حمله بزرگ است؟

این‌طور که گزارش شده، سرقت اطلاعات حساب‌ها در بانک مرکزی، آی سی آی سی آی (ICICI)، یس (YES)، اکسیس (Axis) و اچ‌ دی‌ اف‌ سی (HDFC) بیش از دیگر بانک‌های رسمی این کشور بوده است؛ به علاوه اینکه این حمله سایبری چند هفته پیش انجام شده و حالا اطلاعات آن به صورت عمومی منتشر شده است.

با اینکه عملیات مربوط به مسدود‌سازی حساب‌های مسروقه و تعویض کارت‌های اعتباری، آغاز شده، تغییر سریع رمز کارت توسط برخی از بانک‌ها توصیه شده است. همچنین شرکت هندی SISA -از کمپانی‌های فعال در حوزه سیستم پرداخت- در شهر بنگلور، مسئول بررسی حمله هکرهای ناشناس به بانک های هند بوده و قرار است در آینده مشکلات امنیتی سیستم های بانکی هند را برطرف کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*