مرکز جهان

تماشا کنید: مرکز جهان در شهر تولسای آمریکا قوانین فیزیک را به مبارزه می‌طلبد!

منطقه‌ای در شهر تولسا واقع در ایالت اوکلاهامای آمریکا قرار دارد که قوانین فیزیک را زیر سوال برده است. این منطقه، مرکز جهان نامیده می‌شود و در آن، قوانین صدا به شکل عجیبی عمل می‌کند که تاکنون توضیحی برای آن ارائه نشده است.

مرکز جهان در شهر تولسا منطقه عجیبی است که از یک دایره کوچک بتونی با مساحت 46 سانتیمتر تشکیل شده و با یک دایره دیگر از 13 آجر پوشیده شده است. در مجموع قطر این دایره به 2.5 متر می‌رسد.

کاربرد جالب این دایره اینجاست که اگر شخصی درون آن بایستد و صدایی تولید کند، بازتاب آن را با صدای بلندتری خواهد شنید. دیگر نکته جالب در مورد مرکز جهان این است که تنها کسی که داخل دایره قرار می‌گیرد، قادر است بازتاب صدا را بشنود و افراد در خارج از آن نمی‌توانند چیزی بشنوند. همین‌طور اگر فرد داخل دایره با کسی که خارج از آن است صحبت کند، صدای وی به صورت واضح شنیده نخواهد شد.

مرکز جهان

دایره‌ی مرکز جهان در دهه 80 میلادی ساخته شد

این دایره‌ی عجیب در دهه 80 میلادی ساخته شد و گفته می‌شود که این منطقه در واقع گردابی است که تمام انرژی‌های کیهانی در آن با یکدیگر برخورد می‌کنند؛ البته این فرضیه هنوز تایید نشده است. دانشمندان، تحقیقات زیادی در مورد مرکز جهان انجام دادند و فرضیه‌های بسیاری برای حل معمای آن ارائه شد. یکی از فرضیه‌ها به این صورت است که بر اثر بازتاب سهمی‌شکلِ دیوار مدورِ قرار گرفته در اطراف دایره بتونی، قوانین صدا تحریف خواهد شد.

ویدیویی از مرکز جهان در شهر تولسا

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

24 دیدگاه

 1. این مطلب دروغه.مرکز زمین یا همون وسط زمین خونه ی کعبه ست که اولین جایی بوده آفریده شده بعد از اونجا زمین بسط پیدا کرده.این مطلبو دانشمندا اثبات کردن.

 2. از ملا نصر الدین پرسیدن مرکز جهان کجاست
  گفت:《همین جا که من خرم و بستم.》
  گفتن:《دیوانه شدی؟؟》
  گفت:《قبول نداری متر کن.》
  زمین کس هر جا میتونه مرکز کره باشه

 3. سلام
  در کنار برج اجری گنبد ،واقع در استان گلستان ،هم یه همچین سازه ای هست ،که درون اون صدا دارای پژواک میشه

 4. من همین الان یه مطلب درباره مرکز جهان خوندم.در واقع جهان هیچ مرکزی نداره چون از زمان بیگ بنگ ۱۳ میلیارد سال پیش تا الان،کیهان در حال گسترشه و نمیشه براش مرکزی در نظر گرفت.

 5. در حیدر اباد هم مسجدی هست که همینجور دایره ای را داره. اونم زمینش اجر و سنگفرش بود.مسلما از هندی ها یاد گرفتند.

 6. بابا انقدر دعوا نکنید هیچ کدوم ک گفتید نیستش من خودم شیرازیم عموم چوپانه وقتی گوسفنداش میمیره میره هفت بار دور ارامگاه کورش بزرگ میچرخونه گوسفنده زنده میشه! من اینو ب چشم خودم دیدم ک میگم . مرکز دنیا فقط آرامگاه کورش بزرگ

 7. اگه وجود دیوار باعثه .چرا دیگران صدای شمارو ندارن ؟ مطمعنا یک میدان مغناطیسی که از زیر زمین طراحی شده ..ضمنا اینا به دست بشر درست شده ربطی به مرکز دنیا یا زمین نداره …اینکه مکه تنها قسمت صاف زمینه ثابت شده ..و جالبه هیچ فرودگاهی وجود نداره در اطراف مکه

 8. مرکز دنیا اصفهان .هستش و دقیقا شهر سمیرم .اینو از منبع خاصی نخوندم .یک استاد دانشگاه بهم گفت.میگفت برا همینم از قدیم میگن اصفهان نصف جهان .چون هم مرکز ایران و همین که الان موضوع سایت هست .مرکز دنیا.ولی میگفت اصفهان و شهر سمیرم.دیگه نمیدونم درست یا نادرست بودنشو

  • از نظر من درست نیست…زمین به صورت کره است شما هر جا واستی زیرش میشه مرکز زمین…..ولی این که محل برخورد انرژی هاست اون بحثش جداس…
   (ولی حرف شما ام جالب بود ادم بره دنبالش به بینه رو چه حساب این حرف زده شده?

 9. من نمیفهمم این چه اصطلاحیه آخه که به کار میبرن؟نه اینجا نه مکه مرکز زمینه.مرکز زمین توی هسته زمین و دردل میلیونها تن سنگ مذاب هست مگه مرکز کره روی محیط واقع میشه آخه؟؟؟؟

 10. طبق مطالعات و اندازه گیری های انجام شده جهان یه مرکز داره اونم کعبه (خونه خدا)هستش..

 11. تو دستشویی خونه ما هم یه نقطه هست بشینی صحبت کنی بازتاب صدای خودتو میشنوی خیلی عجیبه!:-\

 12. در شهرستان گنبد کاووس بلندترین برج اجری دنیا بر فراز تپه ای قرار دارد در وسط محوطه بیرونی برج هرگونه کلامی بازتاب شنوایی برای خود فرد دارد که نمونه مشابه شهر تولسا امریکاست بنطر من این کار فقط یک ساختار فیزیکی به دست بشر است که از قوانین فیزیک تبعیت میکند و لا عیر.

 13. توی شهرستان جهرم روستای حنا یه مثلث هست با سنگ مرمر روی زمین درست شده که هر ضلعش ۴۷ سانتی متره. وقتی داخل این مثلث وایسی در کمال ناباوری هیچ اتفاق خاصی نمیفته???

 14. داخل بوستان گفتگو هم یکی هست
  خیابون گیشا

 15. سلام،مرکز جهان چیه بابا،این یه طراحی هست که توی حرم امام رضا هم هست و اگه وسط طرح دایره ای قرار بگیرید و صدایی ایجاد کنید بازتابش رو میشنوید