پایان کار تبلت های آیپد ایر اپل

آیا این پایان راه آیپد ایر اپل است؟ سکوت عجیب اپل در خصوص سری تبلت‌های آیپد!

در حالی که انتظار می‌رود اپل طی رویداد خبری خود از نسل جدید تبلت آیپد ایر خود نیز رونمایی کند، این اتفاق رخ نداد تا ۲ سال از عرضه آخرین نسل این تبلت‌ها به نام iPad Air 2 گذشته باشد. حتی مک بوک پرو ۱۳ اینچی نیز جایگزین مک بوک ایر را گرفت تا ما به این قضیه فکر کنیم که گویی اپل دیگر قصد ندارد محصولات خانواده «ایر» خود را ارتقا دهد!

دومین رویداد بزرگ شرکت اپل در پاییز امسال نیز سرانجام برگذار شد و این شرکت طی آن تنها از لپ تاپ های مک بوک پرو جدید خود رونمایی کرد. این که اپل تنها از لپ تاپ‌های جدید خود رونمایی کرد، برای ما که همواره طی چند سال اخیر، فعالیت‌های اپل و صنعت موبایل را دنبال می‌کنیم، کمی عجیب بود. این شرکت هر ساله پس از معرفی آیفون‌های جدید خود، از آیپدهای جدید نیز رونمایی می‌کرد.

پایان کار تبلت های آیپد ایر اپل

تبلت آیپد ایر اپل

سال گذشته میلادی، اپل تغییرات عمده‌ای را همراه با آیپد پرو (نخستین تبلت رده حرفه‌ای با ویژگی‌هایی جذاب) در رده تبلت‌های آیپد خود به وجود آورد و یک محصول جذاب ۱۲.۹ اینچی را با پشتیبانی از قلم جدید Apple Pencil روانه بازار کرد. این شرکت، پیرو آن یک نسخه کوچکتر ۹.۷ اینچی را نیز چند ماه بعد معرفی کرد که بی‌تردید اندازه محبوبی برای بسیاری از کاربران موبایلی است.

دو سال پیش در ماه اکتبر ۲۰۱۴، اپل از آخرین نسل تبلت‌های ایر خود به نام آیپد ایر ۲ (Apple iPad Air 2) رونمایی کرد. حالا دو سال از معرفی این تبلت می‌گذرد. رفته رفته به تعطیلات سال جدید میلادی نزدیک می‌شویم، اما اپل هنوز هیچ برنامه‌ای برای به‌روزرسانی این نسل از تبلت‌های خود ندارد و بعید هم به نظر می‌رسد که به همین زودی آن‌ها قصد داشته باشند نسخه جدیدی از آیپد ایر را معرفی کنند.

اعلام بازنشستگی غیررسمی تبلت های آیپد ایر توسط اپل

بنابراین می‌توان گفت که کار خانواده تبلت های آیپد ایر اپل تمام  شده است؟ هنوز خیلی زود است که بخواهیم چنین حرفی بزنیم اما این تصمیم در جهت تمرکز بیشتر بر روی خانواده تبلت‌های «پرو» اپل چندان هم غیر منطقی به نظر نمی‌رسد. طی رویداد خبری اپل در پنجشنبه هفته گذشته، طرفداران لپ تاپ‌های مک بوک ایر اپل با جایگزین جدید این دیوایس، مک بوک پرو ۱۳ اینچی فاقد تاچ بار آشنا شدند و به نظر می‌رسد که دیگر باید رسما باید با این برند نیز خداحافظی کنیم.

حال با کنار هم قرار دادن این تکه‌های پازل و اینکه دیگر خبری از دو محصول خانواده «ایر» اپل (آیپد ایر و مک بوک ایر) نیست، به نظر می‌رسد که اپل تصمیم گرفته تا آن‌ها را بازنشسته کند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*