سنسور نوری Bixi

با سنسور نوری Bixi دستگاه های هوشمند را بدون دخالت دست کنترل کنید

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید دستگاه های هوشمند یا وسایل الکترونیکی اطرافتان را بدون دست زدن به آنها کنترل کنید. حالا با معرفی سنسور نوری Bixi در سایت Kickstarter، کاربران می‌توانند دستگاه های هوشمند را بدون اینکه نیازی به لمس آنها وجود داشته باشد، کنترل کنند.

با سنسور نوری Bixi می‌توانید دستگاه های هوشمند اطراف خود را بدون لمس آنها کنترل کنید

سنسور نوری Bixi که توسط شرکت Bluemint Labs ساخته شده، یکی از جدیدترین دستگاه‌هایی است که با هدف توسعه اینترنت اشیاء (Internet of Things) ساخته شده و امکان کنترل دستگاه های هوشمند را فراهم می‌کند. در واقع Bixi از یک سنسور نوری 6.6 در 5.8 سانتی‌متری، بدنه‌ سیلیکونی، قاب پلاستیکی و محافظ گوریلا گلس 4 ساخته شده و کاربران می‌توانند آن را هر جایی که دوست دارند، قرار دهند.

در حال حاضر تا 8 الگوی حرکتی مختلف در فاصله حداکثر 25 سانتی‌متری با زاویه 35 درجه توسط سنسور نوری Bixi شناخته می‌شود. همچنین کاربران برای اعمال دستورات حرکتی مختلف باید دست خود را در جهت عقربه‌های ساعت و یا در خلاف آن حرکت دهند.

البته هنوز امکان کنترل تمامی دستگاه های هوشمند اطرافتان میسر نشده و کاربران می‌توانند با استفاده از این سنسور، اپلیکیشن هایی همچون نت فلیکس، یوتیوب و اسپوتیفای را کنترل کنند. همچنین امکان کنترل دستگاه های هوشمند مثل لامپ های حبابی Philips Hue، اسپیکرهای Bose SoundTouch و دوربین‌های GoPro نیز وجود دارد. پشتیبانی از از سرویس IFTTT (اگر این، سپس آن) هم می‌تواند عملکرد دیگر دستگاه های هوشمندی که توسط کاربران مشخص می‌شود را فراهم نماید.

سنسور نوری Bixi

طبق گفته Bluemint، عمده کارهایی که کاربران با سنسور نوری Bixi انجام می‌دهند شامل مواردی همچون روشن و خاموش کردن چراغ، تغییر میزان بلندی صدا، تغییر صفحات سایت‌های اینترنتی یا حتی فیلم‌برداری با دوربین GoPro نصب شده بر روی کلاه ایمنی دوچرخه سواران یا رانندگان می‌شود. سنسور نوری Bixi برای اتصال به گوشی هوشمند از بلوتوث و برای ارسال دستورات به دستگاه های مختلفی که از قبل مشخص شده‌اند، از وای فای استفاده می‌کند. همچنین این سنسور با یک بار شارژ، تا یک ماه انرژی را در خود ذخیره خواهد کرد.

همانطور که اشاره کردیم هم اکنون طرح مربوط به سنسور نوری Bixi در وب‌سایت Kickstarter مطرح شده و هنوز چنین دستگاهی وارد بازار نشده، اما کاربران می‌توانند با پرداخت 69 دلار و پشتیبانی از این طرج، از اولین خریداران این گجت کاربردی نیز باشند. انتظار می‌رود فروش این سنسور از ابتدای سال آینده میلادی آغاز گردد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*