تولید خودروی ارزان قیمت رنو کوئید در ایران ؛ پراید و تیبا رقیب پیدا کردند

نماینده شرکت خودروسازی رنو خبر تولید خودروی رنو کوئید در ایران را اعلام کرد. با ورود این خودروی ارزان قیمت فرانسوی به بازار ایران، کار سایپا برای فروش محصولات ارزان خود یعنی پراید و تیبا سخت‌تر خواهد شد.

خودروی رنو کوئید هم اکنون در کشورهای هند و برزیل تولید می‌شود. این خودرو در هند با قیمت 4 هزار و 500 یورو (نزدیک به 18 میلیون تومان) و در برزیل با قیمت 6 هزار یورو (نزدیک به 24 میلیون تومان) عرضه می‌شود. کمپانی خودروسازی رنو قصد دارد تا با این خودرو بازار خودروهای ارزان قیمت در کشورهایی مانند هند و ایران را در اختیار بگیرد.

خودروسازان ایرانی در تولید خودروهای ارزان قیمت در سطح زیر 30 میلیون تومان و البته با کیفیت بالا ضعف دارند و به همین دلیل دو شرکت خودروساز ایران خودرو و سایپا به دنبال گرفتن امتیاز تولید این خودرو در ایران هستند.

رنو کوئید در ایران

ایران خودرو در نظر دارد تا با تولید رنو کوئید در ایران در بازار خودروهای زیر 30 میلیون تومان دستی داشته باشد و سایپا نیز می‌خواهد با تولید این خودرو از ایجاد یک رقیب برای پراید و تیبا جلوگیری کند و کوئید را در سبد محصولات ارزان قیمت خود داشته باشد.

رنو کوئید در ایران با قیمت حدود 30 میلیون تومان عرضه خواهد شد

این روزها تنها دو خودروی پراید و تیبا از محصولات سایپا کمتر از 30 میلیون تومان قیمت دارند. به گفته‌ی نماینده‌ی رنو در ایران، کوئید با قیمت حدود 30 میلیون تومان در ایران عرضه خواهد شد که البته این قیمت بسته به آپشن های آن تغییر خواهد کرد.

پیمان کارگر، نماینده‌ی رنو در ایران عنوان کرده است که نظر وی تولید خودروی کوئید در ایران خودرو است و به همین منظور مذاکراتی با این خودروساز انجام شده است. در صورتی که این اتفاق رخ دهد و ایران خودرو بتواند حق تولید رنو کوئید در ایران را از آن خود کند، کار سایپا برای فروش محصولات خود به خصوص پراید و تیبا سخت خواهد شد؛ چرا که احتمالا خریداران به دلیل ظاهر مناسب و به‌روزتر کوئید، آن را به پراید و تیبا ترجیح می‌دهند.

اما در این بین حواشی زیادی در رابطه با کیفیت خودروی رنو کوئید ایجاد شده است. اخیرا در گزارش‌ها آمده که تست‌های کیفیت و ایمنی این خودرو با نمرات خوبی همراه نشده است. گفته می‌شود که خودروی رنو کوئید در تست تصادف حتی یک ستاره از پنج ستاره‌ی کیفی را نیز کسب نکرده و از لحاظ ایمنی و کیفیت شرایط خوبی ندارد. نماینده‌ی رنو در ایران در پاسخ به حواشی ایجاد شده اظهار کرد که مدل تولیدی کوئید در ایران با مدلی که در هند تولید می‌شود متفاوت است و این مدل در تست تصادف سه ستاره کیفی را به دست خواهد آورد.

رنو کوئید در ایران

رنو کوئید از یک موتور سه سیلندر با حجم 799 سی سی و قدرت 53 اسب بخار برخوردار است و از این نظر هم خودروی بسیار ضعیفی به شمار می‌رود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

5 دیدگاه

  1. واقعا خجالت آور ماشین ارزون ۳۰ملیون مگه نوش چنده چند سال باید کار کنیم تا یه ماشین بخریم

  2. ببین مردم همیشه در صحنه چطوری میریزن میخرن فقط بشینین ببینین

  3. سلام
    من که بعید میدونم این خودرو با این قیمت عرضه شه ! فک کنم تا نزدیک 60 میلیون قیمتش بالا میاد , مثلا خودرو دنا , رانا , L90 جزز خودروهایه ارزونی بودن که هیچ وقت رنگ ارزونی نگرفتن

  4. با این شاسی بعد سه سیلندر بعدشم سی میلیون واقعا اینا مردم رو گیر آوردن ، هرکی بخره آره یک چیزیش میشه

  5. بنازم به این خودروی 30 میلیون تومانی که اندازه یک قاطر هم توان ندارد !این خودرو با این خصوصیات و مشخصات 10 میلیون بیشتر ارزش نداره!