افزایش فروش گوشی های چینی

افزایش فروش گوشی های چینی و سبقت از سامسونگ در سه ماهه سوم 2016

پس از خسارات مالی هنگفتی که به خاطر شکست گلکسی نوت 7 به سامسونگ رسید، خبر کاهش 96 درصدی سود عملیاتی این شرکت در سه ماهه سوم سال 2016 نسبت به همین زمان در سال گذشته توجه بسیاری از تحلیل‌گران را به خود جلب کرد. حالا با انتشار گزارش‌های مالی دیگر شرکت‌ها و فعالان حوزه تلفن های همراه، برای اولین بار شاهد افزایش فروش گوشی های چینی و همچنین سبقت آنها از شرکت سامسونگ هستیم.

افزایش فروش گوشی های چینی و عرضه 80.1 میلیون دستگاه تلفن هوشمند در سه ماهه سوم سال 2016

مرکز آماری و تحقیقاتی IDC که در زمینه فروش محصولات مختلف فعالیت دارد، اعلام کرده که سامسونگ 72.5 میلیون دستگاه گوشی موبایل را در سه ماهه سوم سال 2016 تولید کرده و 20 درصد از سهم بازار تلفن های همراه را در دست دارد. حال تولیدکنندگان بزرگ تلفن های همراه در کشور چین یعنی اوپو، هواوی و ویوو، با تولید 80.1 میلیون دستگاه در همین دوره، محصولات بیشتری را نسبت به سامسونگ وارد بازار کرده و سهم خود در بازار را نسبت به این شرکت، تا 1.3 درصد افزایش داده‌اند.

بدون شک گلکسی نوت 7 عامل اصلی این افت فروش خواهد بود چرا که تا کنون سامسونگ پول زیادی برای تولید، عرضه، بازاریابی، جمع آوری و تعمیر این گوشی هوشمند پرداخت کرده است. افزایش میزان فروش گوشی های چینی نیز می‌تواند زنگ خطری جدی برای مدیران سامسونگ باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. شیائومی میکس
    هواوی میت 9

    و دیگر هیچ ……….