سیستم شارژ بدون سیم برای آیفون 8

فاکس کان در حال آزمایش سیستم شارژ بدون سیم برای آیفون 8 است

بر اساس گزارشات جدید خبرگزاری آسیایی Nikkei، شرکت فاکس کان (Foxconn) در حال آزمایش سیستم شارژ بدون سیم برای آیفون 8 (iPhone 8) بوده و از آن در صورت بازده بالای این سیستم، در پرچمدار آینده اپل استفاده می‌شود. اینطور که گزارشات نشان می‌دهد، این ماژول برای آیفون 2017 -که احتمالا با نام آیفون 8 عرضه شود- در حال توسعه بوده و این احتمال وجود دارد که تنها در نسخه بزرگ‌تر و قدرتمند 5.5 اینچی از آن استفاده شود.

اپل تنها در صورتی از سیستم شارژ بدون سیم برای آیفون 8 استفاده می‌کند که بازده بالایی داشته باشد

البته برای اولین بار نیست که ما شاهد انتشار چنین گزارشی هستیم، بلکه اوایل سال نیز اطلاعاتی از تجهیز پرچمدار 2017 اپل به سیستم شارژ بدون سیم منتشر شده بود. پس از آن در ماه فوریه (اسفند 94)، گزارشات جدید از همکاری اپل با شرکت Energous و توسعه سیستم شارژ بدون سیم برای آیفون 8 ، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرد چرا که پیشتر هم گفته شده بود که اهالی کوپرتینو با همکاری این شرکت، از تکنولوژی آنها با نام WattUp برای آیفون 7 استفاده می‌کنند.

در ماه‌های اخیر نیز اپل با استخدام نیروی کار تازه و ثبت چندین پتنت مختلف برای این سیستم در کنار به خدمت گرفتن دو تن از مهندسان شرکت uBeam- که تمرکز اصلی خود را بر روی تکنیکی برای تبدیل امواج صوتی به نیروی الکتریسیته قرار داده- تلاش خود برای توسعه سیستمی مناسب و احتمالا به کارگیری آن در نسل جدید محصولات خود را نشان داده است.

به هر حال شرکت فاکس کان یکی از اصلی‌ترین شرکا و تامین کنندگان شرکت اپل محسوب شده و آزمایش سیستم شارژ بدون سیم برای آیفون 8 و طراحی ماژول‌های متعدد، می‌تواند شانس وجود این سیستم در آیفون 8 (2017) را افزایش دهد.

اما در رابطه با آیفون‌های جدید، انتظار می‌رود امسال سازندگان از پسوند “اس” برای پرچمداران خود استفاده نکرده و آنها را در سه مدل مختلف 4.7، 5 و 5.5 اینچی روانه بازار کنند. به علاوه، این احتمال وجود دارد که اپل با حذف کلید home از قسمت جلویی گوشی و تعبیه آن و تاچ آی دی (TouchID) در صفحه نمایش، طراحی آیفون 2017 را که با دهمین سالگرد معرفی این گوشی هوشمند نیز همراه شده، تغییر دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*