فروش آیفون

داستان دختری که با درخواست آیفون هدیه از 20 پسر، هزینه خرید یک خانه را فراهم کرد!

تاکنون داستان‌های اعجاب‌آور زیادی در مورد گوشی هوشمند ساخت شرکت اپل، آیفون (iPhone)، شنیده‌ایم. افرادی بوده‌اند که اعضای بدن خود همچون یکی از کلیه‌ها را به قیمت خرید آخرین محصول تولید‌شده‌ی این کمپانی فروخته و یا سند رسمی ماهیت خود را (شناسنامه) در اختیار دیگران قرار داده‌اند تا بلکه بتوانند برای مدتی صاحب یک گوشی ساخت شرکت اپل باشند، اما آخرین داستان اتفاق افتاده دریاره فروش آیفون ، وجهه دیگری از این حوادث را به نمایش می‌گذارد، به این معنی که آیفون حتی می‌تواند به عنوان ابزاری بسیار قدرتمندتر از آن چه که فکرش را هم می‌کنید ظاهر شود.

فروش آیفون هدیه و خرید خانه از محل درآمد آن!

یک زن چینی از محل فروش آیفون توانسته یک خانه برای خود دست و پا کند، اما سوال اینجا است که یک شخص سرمایه‌دار و توانمند برای داشتن 20 دستگاه گوشی آیفون به صورت یک‌جا، چگونه می‌تواند دغدغه خانه، آن هم در کشوری مثل چین را داشته باشد؟ نکته اینجا است که تمامی این آیفون‌ها هدیه بوده‌اند!

یک زن چینی با نام شائولی (Xiaoli) گفته که در قرارهای عاشقانه خود با 20 مرد، توانسته تا تک تک آن‌ها را برای خرید یک دستگاه آیفون برای خود متقاعد کرده و در ادامه با فروش آیفون‌ها بتواند پیش‌پرداخت یک خانه را فراهم کند.

با در نظر گرفتن وضعیت کشور خودمان و همچنین تمامی کشورهای کره خاکی، فارغ از توسعه‌‌‌یافته و سرمایه‌دار و یا عقب افتاده و جهان سومی، خرید خانه از جمله اتفاقات بزرگی است که هر فرد درصدد آن است، چون تنها یک بار در زندگی هر شخص رخ داده (برای افراد عادی و نه اشخاص سرمایه‌دار) و یک عمر آرامش و آسایش را برای وی به ارمغان می‌آورد.

این رویه بدون وجود هیچ‌گونه پشتوانه مالی نیازمند مدت‌ها سخت‌کوشی و تلاش بوده و تنها میزان زمان و کوتاه و بلند بودن آن بستگی به وضعیت اقتصادی کل کشور دارد. در چنین شرایطی، خرید خانه با فروش آیفون، آن هم به شیوه‌ای کاملا عاشقانه بعد از قرار ملاقات در مکان‌های مطبوعی مثل کافه و یا رستوران و عاری از هرگونه کار و تلاش سالیانه، باید به نقطه عطفی در تاریخ تبدیل شود! البته انتخاب سریع‌ترین راه، همیشه بهترین راه نبوده و بعید به نظر می‌رسد که سوء استفاده از احساسات 20 مرد و در ادامه فروش آیفون‌های هدیه گرفته شده از آن‌ها مورد تایید کسی باشد.

فروش آیفوناجازه دهید تا کمی داستان را روشن‌تر کنیم. به نظر می‌رسد که داستان از یک بازار انجمن محلی در منطقه تیان‌یایی‌دو (Tian Ya Yi Du) سرچشمه می‌گیرد، جایی که فردی ملقب به پراود کیااوبا (Proud Qiaoba) از داستان همکار زنی سخن گفت که توانسته بود تا تمامی 20 مردی را که با آن‌ها رابطه عاشقانه داشته، به خرید آیفون 7 برای خود متقاعد کند. البته قسمت اصلی داستان که آن را از حالت عادی خارج کرده و رنگ و بوی افسانه‌ای به آن می‌دهد، داشتن رابطه همزمان با 20 نفر است، اما با خارج شدن از حالت معمول جوامع و در نظر گرفتن شرایطی که جامعه چین از آن رنج می‌برد، می‌توان تا حدی این داستان را هضم کرد. علاوه بر جمعیت بسیار زیاد مردم در چین، این کشور با مشکل نسبت مرد به زن مواجه بوده و تعداد دختران در مقایسه با پسران در آن بسیار کمتر است.

شیائولی که زندگی‌اش در پوشش مخفیانه‌ای باقی مانده است، با فروش آیفون های به دست آمده به غیرقابل تصورترین محلی که فکرش را می‌کنید، توانست تا هزینه پیش‌پرداخت خرید یک خانه را فراهم کند. نکته اصلی اینجاست که شیائولی تمامی 20 دستگاه را به محل بازیافت گوشی‌های هوشمند برده و در ازای 120 هزار یوآن، معادل 17,500 دلار آن‌ها را تحویل داده است. بله، مطمئنا کسی که این چنین آیفون 7 به دست آورده، در نگهداری آن همانند کسی که برای خریدش کلیه خود را فروخته عمل نمی‌کند!

گفتنی است شیائولی بسیار موفق عمل کرد (در نقشه غیرمتعارف و نپذیرفتنی خود) تا وقتی که بعد از نقل مکان به محل جدید و دعوت کردن همکارش به یک مهمانی کوچک، راز خود درباره فروش آیفون و دست و پا کردن آن خانه را برملا کرد. از قرار معلوم همه در شرکتی که شیائولی در آن کار می‌کند (احتمالا نه دیگر) درباره این موضوع حرف می‌زنند. چه کسی می‌داند حالا که داستان کاملا در سطح جهانی عمومی شده، مردان قربانی حادثه در چه فکری به سر می‌برند؟

از گفته‌های پراود کیااوبا مشخص شده که شیائولی در یک خانواده ثروتمند بزرگ نشده است، به طوری که مادر وی یک زن خانه‌دار بوده و پدرش نیز یک کارگر مهاجر است و او به عنوان بزرگترین دختر خانواده محسوب می‌شود. والدین او در حال پا گذاشتن به سن بوده و ترس و اضطراب از کار افتادگی آن‌ها، شیائولی را به عنوان یک فرد بزرگ خانواده به خرید یک خانه به هر نحوی وادار کرده است. اما انتخاب این راه واقعا باور نکردنی بوده و ممکن است نتایج عکس دهد، چون با عمومی شدن داستان فروش آیفون ، حتی با داشتن یک سر پناه امن، این زن و مرد پیر انگشت‌نمای همگان خواهند شد.

با در نظر گرفتن تمامی ابعاد در دسترس داستان، خارج کردن آن از دسته‌بندی فانتزی و قرار دادن در قفسه کتاب‌های برگرفته از واقعیت کمی مشکل است، اما باید در نظر داشت که بازیافت‌کننده گوشی محلی، دریافت یکجای 20 دستگاه آیفون از یک فرد در مدت اخیر را تایید کرده است؛ اتفاقی که به عقیده برخی تنها برای معروفیت شرکت صورت گرفته و حتی ممکن است کل داستان نیز ساخته تخیلات همین کمپانی باشد.

داستان فروش آیفون هدیه به شدت در حال گسترش در میان مردم چین است. شیائولی اگر اصلا در دنیای واقعی وجود داشته باشد، مطمئنا از جامعه منزوی شده و از خجالت عمومی شدن مسئله، خود را برای مدت‌ها آفتابی نخواهد کرد تا به این وسیله حداقل از شر 20 مردی که منتظر پس گرفتن آیفون 7 هدیه‌ی خود هستند، در امان بماند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*