موارد تاثیر گذار لینک سازی و تبلیغات اینترنتی

لینک سازی و موارد تاثیر گذار در تبلیغات اینترنتی

لینک سازی یعنی ساخت لینک هایی که به سایت شما اشاره دارند.سایت شما به لینک سازی نیاز دارد؛ بدون لینک سازی هر چه در محتوا و ساختار سایت خود از نظر سئو انجام داده اید، بی فایده خواهد بود(به جز موارد کم یا بی رقابت).وقتی لینک شما در سایت های تالار گفتگو (forum) قرار می گیرد، وقتی لینک شما در وبلاگی در قسمت پیوند ها قرار میگیرد ، وقتی برای سایت خود تبلیغ بنری می کنید (لینک بنر) ، وقتی لینک شما در کامنتی ثبت می شود، زمانی که سایتی شما را در قسمت مورد علاقه خود به عنوان لینک مفید قرار می دهد و یا در موضوع خاصی به صفحه ای از سایت شما ارجاع می دهد، وقتی لینک شما در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، همه اینها لینک سازی محسوب می شود. هر لینکی در سطح اینترنت که به سایت شما اشاره داشته باشد بک لینک نامیده می شود.

بک لینک چه خاصیتهایی دارد؟ بک لینک خوب، باعث افزایش پیج رنک، افزایش رتبه کلمه کلیدی سایت شما در گوگل، افزایش محبوبیت سایت شما در گوگل می شود.

آیا بک لینک ضررهایی هم دارد ؟ اگر بک لینک طبق استانداردهای گوگل ثبت نشود، باعث برخورد گوگل با سایت خاطی می شود.قبل از استفاده از بک لینک باید از بهینه سازی سایت خود اطمینان داشته باشید.

استاندارد های ثبت بک لینک گوگل چیست ؟ در سایتهای مرتبط بک لینک ثبت شود. بجای درج بک لینک خالی، بک لینک باید در محتوا ثبت شود. (مثل بک لینک در سایتهای مقاله و شبکه های اجتماعی ) یکی از موارد مهم بک لینک، تنوع نوع بک لینکهاست (شبکه های اجتماعی، وبلاگ، ویکی، فروم ها و ..) شما می توانید از این خدمات برای افزایش اعتبار وب سایت خود استفاده کنید.

حال، وقتی لینک سازی را خودتان انجام دهید، معنی آن کامل می شود؛ زیرا در حالت عادی بسیار دشوار است که شما را به صورت طبیعی لینک کنند.لذا خود شما برای خرید بک لینک دست به کار می شوید. لازم به ذکر است گوگل هیچ وقت توصیه نکرده است که شما Link Building انجام دهید.گوگل توصیه کرده است که با ارئه خدمات و مطالب مفید و دست اول، لینک جمع کنید.یعنی دیگران خود به خود شما را به خاطر کیفیت خدمات و محتوایتان لینک کنند.از طرفی منابع غیر رسمی و گاها مدیر بخش اسپم گوگل(مت کاتز) ، لینک بیلدینگ را نفی نکرده است و بر تأثیر گذار بودن و مهم بودن آن اشاره کرده است.

با تغییرات گوگل و تغییر راهنمایی های گوگل در بخش راهنمای مدیران وب سایت ها google webmaster guideline ، باورهای غلط و رایجی بوجود آمد و دلیل آن این بود که گوگل صراحتا مواردی را نوشته بود که شاید در نگاه اول و با نگاه بی دقت، نشان از بد بودن بک لینک بود. شاید گوگل حق داشته باشد که این گونه بنویسید.زیرا کافیست گوگل بنویسد بک لینک خوب است! آنوقت در یک روز، کل وب دنیا پر از لینک اسپم می شود! (هم اکنون هم شده است!) اما باور های غلط چه باور هایی است:

  • بک لینک کلا بد است و سایت شما نباید بک لینک دریافت کند وگرنه رتبه شما آسیب می بیند
  • بک لینک زیاد بد است.بک لینک باید کم باشد (کم و زیاد خود تعریف دارد!)
  • سایت x با بک لینک بالا آمده.پس به زودی افت می کند!
  • با بک لینک خیلی راحت می توان سایت را به صدر نتایج گوگل آورد!
  • بک لینک فالو خوب است و بک لینک نوفالو به هیچ دردی نمی خورد
  • تأثیر لینک های نوفالو خوب است و بک لینک فالو خطرناک است!
  • بک لینک دیگر اثری در رتبه سایت ندارد

فقط با بک لینک سایت بالا می آید! گوگل در راهنمای خود اعلام کرده است که بجای لینک سازی، محتوای مناسب تولید کنید تا دیگران خودشان شما را لینک کنند.اما واقعیت این است که لزوما با محتوای خوب، دیگران خود به خود شما را لینک نمی کنند! درباره این موضوع به طور مفصل در مقاله های نخریدن بک لینک، باید ها و نباید های لینک سازی ، به آن پرداختیم

موارد تاثیر گذار لینک سازی و تبلیغات اینترنتی

پست مت کاتز به پست مهمان اشاره دارد و تا حدود زیادی بک لینک های وسط متن را پوشش می دهد. مت کاتز که خودش مدیر بخش اسپم گوگل است بدون بیشتر از Inbox ایمیل خود، پوشه Spam ایمیل خود را بررسی می کند تا بفهمد در دنیای اسپم چه می گذرد!مت کاتز گفت در پوشه اسپم خود ایمیلی دریافت کرده است که محتوای آن چنین است: “کار من بازاریابی اینترنتی است و محتوای عالی و مرتبط با موضوع شما تولید و سپس تبلیغ می کنم تا بتوانید مشتریان بیشتری بدست آورید.ما با نویسندگان و متخصصان خود، مقاله های ۱۰۰ درصد دست اول و با کیفیت و مرتبط با موضوع شما ایجاد می کنیم و وسط متن آن، به صفحات سایت شما لینک فالو به شکل کاملا طبیعی می دهیم.” مت کاتز، بعد از نقل قول گفت: این رسما دور زدن و تخطی از قوانین گوگل است و با توجه به افزایش تعداد سایت هایی که این خدمات را ارائه می دهند، لینک های پست مهمان، دیگر بیش از حد لو رفته و در دسته روش های اسپم قرار گرفته است.مت کاتز در پایان توصیه کرده است دیگر این کار را در برنامه لینک بیلدینگ خود قرار ندهید.روش دور زدن الگوریتم گوگل رو برای خود مدیر اسپم گوگل ارسال و تبلیغ کردند! حالا الان بعد از گذشت یک سال و نیم، هنوز خیلی ها به تاثیر پست های مهمان و بک لینک وسط اشاره می کنند و می گویند لینک نخرید .در عوض پست مهمان بنویسید و به خود لینک دهید! اینها همه روش های خود گول زنی است!اگر خرید لینک مستقیما در تضاد باقوانین گوگل است، درج پست مهمان برای دریافت لینک هم، هم در تضاد با قوانین گوگل درباره بک لینک است!

رپورتاژ آگهی در حقیقت همان (Advertorial) است و مطالبی که در این بخش قرار می‌گیرند علی‌ رغم اینکه ظاهری شبیه به سایر مقالات و مطالب دارند اما در واقع باسفارش قبلی و با هدف تبلیغ برای کمپانی ها و شرکت های تجاری تهیه شده‌اند. در فضای اینترنتی در برخی وب‌ سایت‌های خبری و مجلات اینترنتی نیز از چنین شیوه‌ای برای تبلیغات استفاده می‌شود. رپورتاژ آگهی یکی از بهترین روش‌های برندسازی و تبلیغات اینترنتی است که بزرگترین برندهای دنیا برای معرفی محصولات و خدمات جدید خود از آن استفاده می کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*