میزان فروش سامسونگ و اپل در سال 2016

شکست گلکسی نوت 7 تمامی سود بازار گوشی‌های هوشمند را به جیب اپل سرازیر کرد

سامسونگ در بازار گوشی‌های هوشمند، هر سال علاوه بر عرضه محصولاتی مختلف در رنج‌های گوناگون، دو پرچمدار قدرتمند یکی را از سری S و دیگری را از سری Note معرفی می‌کند که هر یک سود دهی بیشتری نسبت به مدل قبلی برای کمپانی به ارمغان می‌آورد. در این میان گلکسی نوت 7 اگر چه تصمیم داشت تا روند افزایشی فروش پرچمداران سامسونگ را به یک باره با جهشی قابل توجه رو به رو سازد، تبدیل به یک ضرر خالص برای این کمپانی شد. بررسی میزان فروش سامسونگ و اپل در سال 2016 نشان می‌دهد که در سه ماهه دوم و سوم سال، تنها کمپانی که سود قابل توجهی از محل فروش گوشی‌های هوشمند به دست آورده، کمپانی اپل بوده است.

میزان فروش سامسونگ و اپل در سال 2016

تعداد دستگاه‌های فروخته شده و میزان سود کسب شده دو معیار مختلف هستند که باید جدای از یکدیگر مورد بررسی قرار بگیرند. به عنوان نمونه، سامسونگ همچنان در رتبه نخست “تعداد فروش گوشی‌های هوشمند” یکه تازی می‌کند، در حالی که شکست گلکسی نوت 7 و ضرر دهی کمپانی بابت این موضوع سبب شد تا در زمینه”سود دهی” حرفی برای گفتن نداشته باشد چرا که طبق آخرین آمار به دست آمده از بررسی میزان فروش سامسونگ و اپل در سال 2016 ، اپل تقریبا تمامی سود بازار گوشی‌های هوشمند در سه ماهه سوم سال را از آن خود کرده است.

نتایج تحلیل میزان فروش سامسونگ و اپل در سال 2016 ، رقم 104 درصد را برای شرکت سازنده آیفون نشان می‌دهد، چرا که شرکت‌هایی همچون ال‌جی و اچ‌تی‌سی به میزانی ضرر دهی داشته‌اند. البته، سامسونگ با در اختیار داشتن 21.7 درصد از سهم کل بازار گوشی‌های هوشمند، هنوز در رده اول “تعداد فروش” یکه تازی می‌کند، چون اپل و هواوی به عنوان رده‌های دوم و سوم به ترتیب با داشتن سهم بازار 13.2 و 9.7 درصد با فاصله زیادی از آن در حال حرکتند. گفتنی است در مدت مشابه سال گذشته، اپل 90 درصد از سود کل بازار را به خود اختصاص داد، اما امسال باشکست گلکسی نوت 7، این رقم تبدیل به یک رکورد تاریخی برای این کمپانی شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*