ماشین لباسشویی سامسونگ

فراخوان جدید کره‌ای‌ها این بار برای ماشین لباسشویی سامسونگ

پس از رسوایی ناشی از انفجار گوشی‌های گلکسی نوت ۷، این بار شرکت سامسونگ برای تعمیر ماشین‌های لباسشویی خود فراخوان داد. اخیرا شکایاتی از پرتاب شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ به گوش رسیده است که منجر به زخمی شدن افراد شده است.

در مدت اخیر چندین خبر از انفجار گوشی‌های تلفن همراه گلکسی نوت ۷ سامسونگ منتشر شد که در نهایت کره‌ای‌ها را مجبور کرد تا این فبلت قدرتمند را جمع‌آوری کند. اینک شرکت سامسونگ برای تعمیر دستگاه‌های ماشین لباسشویی خود فراخوان داده است. این فراخوان به دلیل گزارش‌هایی مبنی بر بروز مشکل در سخت‌افزار این دستگاه‌ها صادر شده است.

این ماشین‌های لباسشویی به گونه‌ای طراحی شده که ممکن است درب آنها در حین شستشوی لباس از جا کنده شده و به اطراف پرتاب شود. این مشکل می‌تواند حتی منجر به جراحت شدید یا مرگ افراد شود.ماشین لباسشویی سامسونگ

۹ مجروح بر اثر پرتاب درب ماشین لباسشویی سامسونگ

تاکنون تنها در کشور آمریکا ۷۳۳ گزارش در این خصوص دریافت شده است و ۹ نفر نیز به همین علت مجروح شده‌اند. در یکی از این موارد به دلیل جدا شدن ناگهانی درب ماشین لباسشویی سامسونگ فک فردی شکسته شده است و فرد دیگری نیز دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه شانه شد.

شرکت سامسونگ اعلام کرده که ۳۴ مدل از ماشین‌های لباسشویی که درب آنها از بالا باز می‌شود و در فاصله‌ی مارس ۲۰۱۱ تا نوامبر سال جاری تولید شده‌اند در آمریکای شمالی معیوب هستند. حدود ۲.۸ میلیون دستگاه ماشین لباسشویی سامسونگ از این نوع در بازار آمریکا وجود دارد.

نقص فنی ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل از دست دادن تعادل در هنگام بارگیری بیش از حد یا لرزش بسیار زیاد است. این مشکل منجر به جدا شدن درب بالایی دستگاه و پرتاب شدن آن می‌شود. حتی احتمال آتش‌سوزی نیز در برخی از موارد غیرممکن نیست.ماشین لباسشویی سامسونگ

شرکت سامسونگ یک صفحه اینترنتی برای پاسخگویی به این مشکل ایجاد کرده است که چگونگی واکنش این شرکت را شرح می‌دهد. در این صفحه مشتریان می‌توانند گزینه تعمیر رایگان دستگاه در خانه به همراه تقویت بخش بالایی ماشین لباسشویی سامسونگ را انتخاب کنند. در این صورت به صورت رایگان یک سال دیگر به ضمانت‌نامه آنها افزوده خواهد شد. البته فعلا گزینه‌ی تعمیر رایگان در خانه برای دستگاه‌های دارای کنترل میانی ارائه نشده است.

گزینه دوم نیز پیشنهاد تخفیف برای خرید یک ماشین لباسشویی سامسونگ یا هر شرکت دیگر به همراه نصب رایگان و انتقال مدل قدیمی‌تر است. میزان تخفیف ارائه شده به مدل و زمان ساخت محصول بستگی دارد و مشتریانی که مجددا محصولات سامسونگ را برای خرید انتخاب کنند، ۱۵۰ دلار جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.

شرکت سامسونگ امیدوار است که با صدور فراخوان و تعویض سریع این ماشین‌های لباسشویی از وارد شدن خسارات و آسیب‌های بیشتر به مردم جلوگیری کند. این شرکت سه سال پیش نیز در استرالیا فراخوان مشابهی را صادر کرد تا ۱۴۴ هزار دستگاه ماشین لباسشویی را که احتمال آتش گرفتشان وجود داشت، تعمیر کند.

فراخوان ۲.۸ میلیون دستگاه ماشین لباسشویی، ضربه جدیدی به این غول الکترونیکی کره جنوبی است. چندی پیش آتش‌سوزی باتری گوشی‌های تلفن همراه گلکسی نوت ۷ موجب جمع‌آوری ۲.۵ میلیون دستگاه از این گوشی‌ها و وارد شدن خسارت ۵ میلیارد دلاری به شرکت شده بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*