گوشی گلکسی S8 سامسونگ

اطلاعاتی جدید از گوشی گلکسی S8 سامسونگ؛ کلید هوم حذف می‌شود!

اخیرا اطلاعات جدیدی از گوشی گلکسی S8 سامسونگ (Samsung Galaxy S8) به بیرون درز کرده که نشان می‌دهد صفحه نمایش این گوشی بزرگ‌تر از نسل فعلی شده، ولی با این حال اندازه کلی گوشی تغییری نخواهد کرد. این بدان معناست که سامسونگ قصد دارد یک گوشی با نسبت ابعاد بسیار جالب توجه (مشابه شیائومی می میکس) را روانه بازار کند. در سمتی دیگر شنیده می‌شود که سیستم شارژ بی سیم جدید این گوشی می‌تواند سرعت بالاتری از شارژ را ارائه کند.

شایعات زیادی پیرامون گوشی گلکسی S8 سامسونگ ، پرچمدار سال آینده این کمپانی کره‌ای وجود دارد که همگی خبر از عرضه محصولی بسیار جذاب می‌دهد. در حالی گزارش‌های اخیر خبر از حذف کلید فیزیکی هوم می‌دهد که احتمالا سامسونگ در این حوزه از طراحی نیز به دنبال ارائه نوآوری است. به نظر می‌رسد که گوشی گلکسی اس 8 سامسونگ (Samsung Galaxy S8) می‌تواند از یک کلید فیزیکی کناری بهره‌مند باشد که مخصوص راه اندازی سریع دستیار هوشمند Bixby خواهد بود. همچنین از چیزهای جالب دیگری که در مورد این گوشی می‌شنویم، باید به احتمال ارائه کلیدهای پاور و تنظیم ولوم صدا به صورت تمام لمسی اشاره کرد.

کمی درک این قضیه برای ما سخت است و ما به عنوان مثال نمی‌توانیم به راحتی شایعه لمسی شدن کلید پاور برای خاموش / روشن کردن و یا قفل / باز کردن این گوشی را باور کنیم؛ اما آن چه که مسلم است سامسونگ برنامه‌های زیادی برای پرچمدار آینده خود در سر دارد. در ابعاد دیگری از این گزارش آمده است که گوشی گلکسی اس 8 سامسونگ در دو نسخه مختلف 5.1 اینچی صفحه تخت و 5.5 اینچی صفحه خمیده، درست همانند خانواده گوشی های گلکسی اس 7 روانه بازار خواهد شد؛ اما گفته می‌شود که نسبت به نسل فعلی، محدوده بیشتری از پنل جلویی به صفحه نمایش تعلق خواهد گرفت.

این برای نخستین بار است ما می‌شنویم که گوشی گلکسی اس 8 سامسونگ (Samsung Galaxy S8) همراه با پنل منحنی خود از یک نسبت ابعاد صفحه نمایش بالایی برخوردار خواهد بود و سامسونگ برای این کار قصد دارد کلید هوم و اسکنر اثر انگشت را از روی این پنل حذف کند.

گوشی گلکسی S8 سامسونگ

گوشی گلکسی S8 سامسونگ ، با صفحه نمایشی بزرگتر ولی در قابی هم اندازه با اس 7

در همین حال این منبع ادعا می‌کند که سامسونگ توانایی ارائه دو مدل 5.7 اینچی و 6.2 اینچی ولی با اندازه یکسانی نسبت به دو گوشی اس 7 و اس 7 اج را خواهد داشت و این احتمال وجود دارد که پرچمدار آینده خود را با یک صفحه نمایش به مراتب بزرگ‌تر، در عین حال ابعاد کلی گوشی یکسان با مدل‌های حال حاضر عرضه کند. با توجه به گوشی مفهومی و جذاب شیائومی میکس که به بارها در خصوص آن بحث شده، این قضیه چندان هم از سوی سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده موبایل جهان، دور از انتظار نخواهد بود. بر اساس شنیده‌ها، صفحه نمایش گوشی گلکسی اس 8 سامسونگ از نسل جدید M8 صفحات OLED همراه با بهبود طول عمر و بهره وری 30 درصد بیشتر برخوردار خواهد بود که می‌تواند تاثیر به سزایی در افزایش عمر باتری این دیوایس داشته باشد.

از آن جایی که دو شرکت کره‌ای کروشیال تک (CrucialTek) و سینپتیکس (Synaptics) از طراحی اسکنرهای اثر انگشت زیر شیشه‌ای خود رونمایی کرده‌اند، شایعه قرار گیری اسکنر اثر انگشت گوشی گلکسی S8 سامسونگ در زیر صفحه نمایش نیز به نظر عملی خواهد بود. قطعا پیشبرد این امر آسان نخواهد بود؛ اما سامسونگ می‌خواهد با Galaxy S8 خود ثابت کند که همچنان هم نوآوری امکان پذیر است و می‌توان محصولی متمایز از سایر رقبا روانه بازار کرد.

گوشی گلکسی S8 سامسونگپرچمدار یا پرچمداران جدید سامسونگ که پیش از فصل بهار پا به میدان رقاب می‌گذارند، از تکنولوژی شارژ بی سیم 3-coil بهره می‌برند که طیف وسیعی از شارژ را برای بهره وری هر چه بیشتر مهیا می‌کند. با توجه به آن که سخت افزار شارژ بی سیم برای دو گوشی گلکسی اس 7 و اس 7 اج در حدود 2 ساعت گوشی شما را شارژ خواهد کرد، ما نمی‌توانیم صبر کنیم تا بدانیم گلکسی اس 8 با استفاده از این تکنولوژی جدید در چه مدت زمانی به صورت بی سیم شارژ می‌شود.

در انتهای این گزارش نیز به بدنه‌ی تمام فلزی گوشی گلکسی اس 8 سامسونگ اشاره شده که مطابق سایر اعضای خانواده گلکسی اس خواهد بود. با این حال شایعات ادعا می‌کنند که سامسونگ برای تولید پرچمدار آینده خود، از شاسی جدیدی استفاده کرده که می‌تواند به کلی این محصول را نسبت به نسل فعلی خانواده گلکسی اس متمایز سازد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*