دونالد ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد؛ از عقاید و تفکرات وی بیشتر بدانید

مردم ایالات متحده آمریکا در نهایت دونالد ترامپ (Donald Trump) را به عنوان رئیس جمهور این گستره وسیع از ایالت‌های مختلف انتخاب کردند؛ مردی ۷۰ ساله با موهای زرد که بسیاری عقیده دارند در جایگاه ارشدترین مدیر در دولت آمریکا، تهدیدی برای صلح، استواری و استحکام، شان و مقام کل کشور و همچنین آینده دنیای آزاد محسوب می‌شود. پیروزی ناراحت کننده وی که بسیاری را گیج کرده است، تقریبا صبح روز چهارشنبه (امروز) مشخص شد، زمانی که خبرگزاری اسوسیتد پرس (Associated Press) نتیجه نهایی را اعلام کرده و واگذار کردن این رقابت سنگین را توسط هیلاری کلینتون (Hillary Clinton) تایید کرد.

دونالد ترامپ را بیشتر بشناسید

هر شخصی، علاقه‌مند و یا بی اهمیت نسبت به اتفاقات سیاسی دنیا، حداقل اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را با دقت دنبال می‌کند، چون می‌داند که سیاست مدار ارشد ایالات متحده آمریکا می‌تواند تاثیر به سزایی در وضعیت اقتصادی، امنیتی و سیاسی و دیگر موارد در ابعاد جهانی داشته باشد.

دونالد ترامپدونالد ترامپ در حالی به ریاست جمهوری آمریکا رسید که از فاش شدن یک نوار ضبط شده از وی، که چهره بسیار زشت و زننده‌ای دارد، تنها یک ماه می‌گذرد. دونالد در این نوار صوتی به طور شرم‌آوری سوء استفاده از زنان را به لطف داشتن مصونیت، با زبانی لاف گونه بازگو می‌کند.

از همان ابتدای تشکیل کمپین دونالد ترامپ ، رئیس جمهور کنونی آمریکا، شاهد آثاری از نژادپرستی و نفرت از خارجیان، به عنوان یک عامل زهرآلود در به راه افتادن جنگ‌ها در طول تاریخ، بودیم. وی در یکی از سخنرانی خود، نظر بسیار زشت و زننده‌اش را درباره مکزیکی‌ها به صراحت عنوان کرده و آنان را (مرد و زن هر دو) بدکاره و جنایتکار خطاب کرد.

دونالد ترامپبرای شناخت بهتر عقاید دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا بد نیست بدانید که وی در دسامبر سال گذشته میلادی، دستور جلوگیری کامل از ورود مسلمانان به ایالات متحده آمریکا را داد، پیشنهادی شرم‌آور و سراسر خشم و کینه که نه از لحاظ قانونی و نه از لحاظ عملی قابل اجرا است و جز نشان دادن عقاید وی، ثمره دیگری نداشت. البته، فریاد زدن این عقاید بی‌نتیجه هم ظاهر نشد، همانطور که عواقب آن در جنایات گروه تروریستی داعش علیه مسلمانان دنیا قابل مشاهده بوده و خشم آمریکا را از مسلمانان را با تجهیز کردن آنان نشان می‌دهد.

در صحبت‌های وی تماما صحبت از ضرب و شتم و قلع و قمع کردن شنیده می‌شود، بدون اینکه کلمه‌ای درباره اهداف وی در راستای بهبود تکنولوژی و یا امثال آن شنیده شود. به عنوان نمونه، از هم اکنون لرزش وحشتناکی بر تن اهالی دره سیلیکون (Silicon Valley) افتاده است؛ منطقه‌ای در حدود ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی سانفرانسیسکو که بسیاری از شرکت‌های مطرح انفورماتیک جهان را در خود جای داده است. اکنون صاحبان شرکت‌های بزرگ و دارای شعبه در این منطقه همچون اوراکل (Oracle)، یاهو (Yahoo) و مایکروسافت (Microsoft) و دیگر شرکت‌های مطرح آی‌تی نمی‌توانند آینده خود را در این منطقه با ریاست جمهوری ترامپ پیش بینی کنند.

به نظر می‌رسد بسیاری از طرح‌ها دونالد ترامپ درباره مسائل و مشکلات زنان، در هر نقطه‌ای به جز مغز تولید شده و سپس از زبان وی به گوش مردم رسیده است. به عنوان نمونه، از نظر وی باید برای زنانی که سقط جنین انجام می‌دهند مجازات در نظر گرفته شود. البته، منبع این حرف هر کجا که باشد، بعد از خارج شدن از زبان و مشاهده پاسخ‌های دیوانه‌وار از سوی مردم، مغز وی را برای دادن طرح دیگری به راه انداخت تا مجازات دکترهای انجام دهنده عمل سقط را به جای زنان پیشنهاد دهد. همچنین وی یک بار درباره توانایی زنان برای دریافت کنترل بارداری بدون نسخه صحبت کرد، صحبت‌هایی که هرگز اظهار نظر مجددی درباره آن‌ها شنیده نشد.

این‌ها تنها اظهارات بدون فکر رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ نبوده‌اند، به عنوان نمونه، وی پیشتر در جنجال با رقیب هم حزبش، تد کروز (Ted Cruz) را در شبکه اجتماعی توئیتر به افشا اسراری درباره همسرش تهدید کرد. مدتی قبل، یک عکس برهنه از همسر ترامپ منتشر شد که وی را با تحقیر همسر رئیس جمهور آتی آمریکا خطاب کرده و مردم را به رای دادن به تد کروز تشویق کرده بود. در ادامه این اتفاق ترامپ در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:

خدای من… سناتور کروز… ! تو با استفاده از این عکس خود را تا بدترین درجه ممکن به پایین دست کشیدی. این عکس متعلق به میلانیا در جلسه عکاسی مجلیه جی کیو بود و تو از آن سوء استفاده کردی، پس مراقب باش وگرنه آبروی همسرت را خواهم برد.

تد کروز در پاسخ به این اقدام در حساب کاربری خود توئیتر گفت:

ترامپ، انتشار عکس همسرت کار ما (کمپین رسمی من) نبوده است، حال اگر سعی کنی به هایدی (همسر تد کروز) حمله کنی ترسوتر از چیزی خواهی بود که تا پیشتر از این درباره تو متصور بودیم.

در همان شبکه اجتماعی توئیتر، بالغ بر ۲۸۲ مورد توهین و اهانت به افراد و مکان‌ها و چیزهای مختلف توسط وی تنها در دوره آماده سازی برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر شده که لیستی از آن‌ها را روزنامه نیویورک تایمز (New York Times) تهیه کرده است. به نظر می‌رسد که وی کلا با تکنولوژی غریبه بوده و حتی آداب استفاده از شبکه‌های اجتماعی را نیز نمی‌داند.

در حالی که بیشتر رسانه‌های داخلی و خارجی پیروزی کلینتون را با احتمال قوی پیش بینی می‌کردند، با شوک پیروزی دونالد ترامپ و تبدیل شدن وی به عنوان رئیس جمهور آمریکا برای چند سال آینده مواجه شدند. سیاست مبتنى بر کناره گیرى و بیزاری از هر فرد و دولت خارج از آمریکا، ترسی است که در ادامه پیروزی دونالد ترامپ در حال گسترش است. پیروزی وی همچنین با پیش بینی سقوط بازار جهانی و پسرفت همراه شده که دلیل آن می‌تواند تلاش وی برای نفی هر چیزی خارج از چهار چوب آمریکا باشد. در نظر داشته باشید بزرگترین شرکت‌های دنیای تکنولوژی همچون اپل، مایکروسافت و گوگل در این کشور قرار دارند که اجبار آن‌ها برای انزوا از دنیای بیرون آمریکا، یک فاجعه را رقم خواهد زد.

دونالد ترامپ هر چه که باشد، توسط اکثریت مردم انتخاب شده و اکنون به صورت مشروع و قانونی رئیس جمهور آمریکا است. در زمان ریاست جمهوری یک فرد سیاه پوست (باراک اوباما) آن هم برای دو دوره پیاپی، هر از گاهی شاهد اتفاقات وحشتناک ناشی از عقاید نژاد پرستانه بودیم، به طوری که از هر چند مورد رخ داده، یکی از اخبار قتل افراد سیاد پوست به دست پلیس آمریکا به بیرون درز می‌کرد. حال که دونالد ترامپ ، به عنوان یک نژاد پرست خالص سکان داری را بر عهده گرفته، مشخص نیست چه بر سر جامعه بعد از رها سازی دوباره افکار نژاد پرستانه خواهد آمد. بد نیست بدانید که مردم آمریکا، شخصی را به عنوان رئیس جمهور خود انتخاب کردند که در جریان یک جلسه امنیت ملی، با جدیت و صراحت سوال کرده:

چرا ما نباید هم‌اکنون از سلاح‌های هسته‌ای خود استفاده کنیم؟

نظر شما در باره ترامپ چیست ؟ آیا ترس جهانی از سمتی که او به دست آورده، بجاست ؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

  1. چیزی که عوض داره گله نداره، بالاخره هر کشوری یه …نژادی داره!

  2. پیشنهاد میکنم اونجایی که نوشتین دونالد ترامپ با اکثریت ارا مردم انتخاب شده رو اصلاح کنید زیرا این کلینتن هست که اکثریت ارا مردم رو بدست اورد و دونالد ترامپ با اکثریت ارا الکتورال کالج موفق شد رئیس جمهور بشه.

  3. ازہتیلر روانی تر وخونخوار تر است