انتخاب دونالد ترامپ

انتخاب دونالد ترامپ ترس را به دنیای تکنولوژی نیز آورده است

ماه گذشته، وب‌سایت خبری Wired مطلبی تحت عنوان «تصور کنید دونالد ترامپ کنترل آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) را به دست بگیرد» را منتشر کرد. اکنون با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده ، دیگر نیازی به تصور کردن این مساله نیست.

ترامپ با غلبه بر همه مشکلات و سختی‌های راه، صبح امروز به عنوان جدیدترین رئیس جمهور ایالت متحده انتخاب شد که با این حساب، از هم‌اکنون کنترل تمامی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا -از جمله سازمان امنیت ملی آمریکا – را به عهده گرفته و این موضوع بیشتر از هر کسی، فعالان حوزه تکنولوژی و امنیتی را نگران کرده است.

همانطور که می‌دانید، آژانس اطلاعاتی آمریکا در واقع یک مرکز جاسوسی است که قادر است اطلاعاتی از تمام نقاط جهان را مشاهده کرده و جمع‌آوری و پردازش نماید. این آژانس در سال‌های اخیر و مخصوصا پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر، توانسته سرفصل جدیدی را در ایجاد روش‌های مخفیانه نظارت و شنود مردم رقم زده و به گونه‌ای بیشتر از حد مجاز به حریم خصوصی آنها وارد شود.

دن تنلر (Dan Tenler) که یک مشاور امنیتی است در صفحه توییتر خود نوشته: «ترامپ کنترل امنیت ملی آمریکا را به دست خواهد گرفت. یک لحظه به این موضوع فکر کنید. به نظرتان چه بلایی سر مردم می‌آید؟»

پاتریک ادینگتون (Patrick Eddington) کارمند سازمان سیا نیز سوال کرده که پس از انتخاب دونالد ترامپ چه بر سر آژانس امنیت ملی خواهد آمد؟ این موضوع قطعا نظارت مخفیانه بر مردم که در زمان جورج بوش انجام شد را توجیه‌پذیر خواهد کرد.

فردریک کالتنر (Frederike Kaltheuner) که کارمند گروه بین‌المللی حریم خصوصی (Privacy International) است، در صفحه توییتر خود نوشت که با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور ایالات متحده ، آژانس امنیت ملی نیز تحت نظر او فعالیت خواهد کرد. به همین دلیل است که ما هرگز نباید به نهادهای قدرتمند، اختیاری تام بدهیم.

نگرانی‌های فعالان حوزه تکنولوژی پس از انتخاب دونالد ترامپ

  • اگر در زمان جورج بوش سازمان سیا مردم را شکنجه و آژانس امنیت ملی آنها را شنود می‌کرد، با انتخاب دونالد ترامپ ، چه وضعی پیش خواهد آمد؟ پاتریک ادینگتون (PCEdington@)
  • به نظر می‌رسد آژانس امنیت ملی آمریکا پس از انتخاب دونالد ترامپ یکی از تهاجمی‌ترین سازمان‌های ایالات متحده خواهد بود. مایکا لی (micahflee@)
  • وای! ترامپ کنترل آژانس امنیت ملی را به دست خواهد گرفت. یک لحظه به این موضوع فکر کنید. چه بلایی بر سر مردم خواهد آمد؟ دن تنلر (Viss@)
  • آژانس امنیت ملی از این پس در اختیار دولت دونالد ترامپ خواهد بود. این دلیلی است که ما هرگز نباید به نهادهای قدرتمند، اختیاری تام بدهیم. فردریک کالتنر (fre8de8rike@)
  • از این پس دونالد ترامپ به این نهادها دسترسی خواهد داشت: ،سیا، آژانس امنیت ملی، پلیس فدرال (FBI)، ارتش ایالات متحده، نیروی دریایی ایالات متحده، نیروی هوایی ایالات متحده، تفنگداران دریایی ایالات متحده، تسلیحات هسته‌ای. جان پامب (roomthinker@)

کریس شافیلد (Chris Schofield) یک عضو علمی دانشگاه رویال هالووی (Royal Holloway) در صفحه توییتر خود به این نکته اشاره کرده که پس از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور، او قادر است علاوه بر کنترل آژانس امنیت ملی ، کنترل آژانس اطلاعات مرکزی (سیا)، FBI، نیروی هوایی، نیروی دریایی، تسلیحات هسته‌ای، دیپلمات‌ها و سناتورها را نیز به دست بگیرد.

ترامپ پیش از انتخاب به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده وعده داده بود که تغییرات اساسی در امنیت ملی ایجاد خواهد کرد. او گفته بود که این تغییرات را با افزایش تکنیک‌های بازجویی، سرکوب بیشتر گروه‌های تروریستی مانند داعش، بازنگری در برقراری ارتباط با دولت‌هایی مانند روسیه، راحت کردن خرید سلاح گرم توسط مردم و مجبور کردن دولت مکزیک برای پرداخت هزینه ساخت دیوار مرزی بین دو کشور، انجام خواهد داد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*