اسکوتر خودران MIT

اسکوتر خودران MIT بر پایه الگوریتمی پیشرفته و جدید معرفی شد

مدت زمان زیادی از معرفی اولین اتومبیل خودران نمی‌گذرد و حالا نوبت به معرفی اسکوترهای خودران رسیده‌ است. اسکوتر خودران MIT یکی از جدیدترین محصولاتی‌ست که به تازگی توسط مهندسین علوم کامپیوتر و آزمایشگاه هوش مصنوعی (CSAIL) موسسه فناوری ماساچوست ساخته شده و نه‌تنها امکان کنترل آن توسط کاربران وجود دارد، بلکه می‌توان از الگوریتم آن در دیگر وسایل حرکتی همچون چرخ‌های دستی گلف یا خودروهای خودران نیز استفاده نمود.

اسکوتر خودران MIT سیستم حرکتی جامع و مستقل جدید این شرکت را به تصور می‌کشد که در همکاری با دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore) و مرکز تحقیقاتی Singapore-MIT Alliance و بر پایه سنسورها و سیستم‌های نرم افزاری تجربی توسعه پیدا کرده است. تیم توسعه‌دهنده اسکوتر خودران MIT ، دلیل استفاده دوباره از پیکربندی قدیمی را تمرکز بیشتر بر روی سیستم ناوبری و الگوریتم‌های کنترلی اعلام کرده است.

امکان استفاده از الگوریتم پیشرفته اسکوتر خودران MIT در دیگر وسایل نقلیه نیز وجود دارد

این الگوریتم‌ها بر پایه سه لایه نرم افزاری طراحی شده‌اند. اولین لایه، الگوریتم‌های سطح پایینی هستند که نسبت به تمامی تغییرات وسیله نقلیه، سریعا واکنش نشان داده و از برخوردهای ناخواسته جلوگیری می‌کند. لایه دوم از این سیستم نرم افزاری متشکل از الگوریتم‌های موقعیت‌یابی برای سیستم ناوبری بوده و سومین لایه نیز به الگوریتم‌های زمان‌بندی مربوط می‌شود، الگوریتم‌هایی که به‌واسطه آن، وسیله نقلیه می‌تواند اطلاعات خود را با چندین کاربر به اشتراک گذاشته و به بهترین شکل ممکن وظایف خود را انجام دهد.

این‌طور که اعلام شده، از این الگوریتم‌ها می‌توان در وسایل داخلی مخصوص ساختمان‌ها و یا وسایل خارجی استفاده نمود. همچنین حالا مهندسین می‌توانند با بهره‌گیری از این سیستم در ربات‌های موسسه که پیشتر توانایی جهت‌یابی درست را نداشتند، آنها را بدون هیچ مشکلی در تالار 251 متری و بزرگ این مرکز به کار گیرند.

البته این تمام موضوع نیست و برنامه‌های ام آی تی برای الگوریتم جدیدش، تنها به اسکوترهای حرکتی محدود نشده و توسعه‌دهندگان این الگوریتم، پتانسیل لازم در آن را برای استفاده در اتومبیل‌های خودران و پیشرفته می‌بینند. این موضوع امکان استفاده از وسایل مختلف همچون اسکوترها، چرخ‌های گلف و یا حتی خودروها در شرایط متفاوت را برای کاربران فراهم می‌کند.

به‌علاوه محققان MIT می‌گویند که نتایج تحلیل عملکرد سیستم‌های مختلف به وسیله این الگوریتم جدید نسبت به دیگر الگوریتم‌ها، دقیق‌تر و قابل اطمینان‌تر است. همچنین به لطف این ویژگی و پیچیدگی‌های کمتر آن، دیگر همانند گذشته نیازی به توسعه سیستم‌های جدید برای وسایل مختلف نبوده و این الگوریتم جدید می‌تواند عملکرد خود را با توجه به وسیله‌ای که از آن استفاده شده، بهبود بخشد.

اسکوتر خودران MIT

پیش‌تر و در ماه آوریل بود که شاهد آزمایش عمومی اسکوتر خودران MIT به کمک بیش از 100 نفر از مردم بودیم. پیش از شروع آزمایش، شرکت‌کنندگان باید به ایمنی این اسکوتر، امتیاز 1 تا 5 را می‌دادند و بعد از تست آن، باز هم نظر خود را در مورد ایمنی آن بیان می‌کردند. اینطور که تیم سازنده اعلام کرده‌اند، میانگین امتیاز این اسکوتر چیزی بین 3.5 تا 4.6 از 5 بوده است.

نهایتا، هفته گذشته بود که MIT، ریز اطلاعات مربوط به اسکوتر جدید خود را در کنفرانس بین‌المللی سیستم‌های حمل و نقل هوشمند اعلام نمود و به‌ نظر حالا این محصول جدید آماده ورود به چرخه تولید است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*