بهترین آنتی ویروس های اندروید

برترین آنتی ویروس‌های اندرویدی در سال ۲۰۱۶ + دانلود

امروزه کاربران برای ذخیره سازی انواع فایل‌ها از گوشی هوشمندشان استفاده کرده و دستگاه را تبدیل به معدن اسرار خود کرده‌اند. این کار نزد برخی از کاربران به حدی صورت می‌گیرد که با از بین رفتن و یا دزدیده شدن دستگاه، زندگی‌شان به معنی واقعی زیر و رو شده و تحت تاثیر عواقب این اتفاق قرار می‌گیرد. حال به منظور جلوگیری از چنین اتفاق‌هایی و حفظ فایل‌ها از شر خطرات جانبی، به معرفی بهترین آنتی ویروس های اندرویدی برای نصب و استفاده خواهیم پرداخت.

معرفی ۱۰ مورد از بهترین آنتی ویروس های اندرویدی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، برخی کاربران، از آنجایی که گوشی موبایلشان را همه جا با خود حمل می‌کنند، تمامی فایل‌ها اعم از شخصی و یا کاری را در آن‌ها نگهداری کرده تا در زمان لازم به راحت‌ترین شکل ممکن به آن‌ها دسترسی داشته باشند. با توجه به اهمیت بالای تامین امنیت گوشی های هوشمند، کمپانی‌های سازنده در چند سال گذشته سرمایه گذاری زیادی در این باره داشته و سخت افزارهایی همچون حسگر اثر انگشت و اسکنر عنبیه چشم را به دنیای گوشی های هوشمند آورده اند. اما در مورد حفاظت نرم افزاری چطور؟

بهترین آنتی ویروس های اندرویداهمیت معرفی بهترین آنتی ویروس های اندرویدی همینجا مشخص می‌شود. حسگر اثر انگشت و امثال آن زمانی کاربرد دارند که شخصی دسترسی فیزیکی به گوشی شما پیدا کرده و بخواهد تا صفحه نمایش آن را باز کند، اما هکرها معمولا پشت میز کار خود نشسته و با دورکاری به مقصودشان می‌رسند. میلیون و شاید میلیاردها فایل مخرب و آلوده در سراسر اینترنت به طور پراکنده وجود دارند که سلامت نرم افزاری دستگاه شما را تهدید می‌کنند، از همین رو توصیه می‌شود در لیست بهترین آنتی ویروس های اندرویدی جستجو کرده و یکی از آیتم‌ها را حتما نصب کنید. فراموش نکنید که برخی بد افزارها به حتی مخربند که علاوه بر تخلیه اطلاعاتی (آسیب نرم افزاری)، سخت افزار دستگاه را نیز به طور کامل از کار می‌اندازند.

با کلیک کردن بر روی نام هر اپلیکیشن ، به صفحه دانلود آن منتقل خواهید شد

Avast Mobile Security & Antivirus

بهترین آنتی ویروس های اندرویدآنتی ویروس Avast با داشتن آمار دانلود حدودی ۵۰۰ میلیونی، با قدرت تمام در لیست بهترین آنتی ویروس های اندرویدی و در بالای لیست می‌ایستد. پیرو نسخه ویندوز و اصلی خود، نسخه اندرویدی نیز محبوبیت فوق‌ العاده‌ای نزد کاربران داشته و به دفعات توسط آنان دانلود شده است. Avast با یک موتور ضد ویروس ارائه شده که قادر است تا با اسکن کامل گوشی، اپلیکیشن‌های مخرب و دسترسی‌های بی‌مورد درخواست شده توسط آن‌ها را شناسایی کند.

از دیگر امکانات یکی از بهترین آنتی ویروس های اندرویدی ، قابلیت بلاک کردن تماس‌های دریافتی است، پس برای این کار نیازی به نصب اپلیکیشن دیگری نخواهید داشت. علاوه بر این موارد، ویژگی سپر وب (Web Shield) امکانی است که در این آنتی ویرویس مشاهده شده و لینک‌های مخرب، تروجان‌ها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و نرم افزارهای جاسوسی را بلاک می‌کند.

 Kaspersky Antivirus & Security

بهترین آنتی ویروس های اندرویدKaspersky همانند Avast، نه تنها در ویندوز بلکه در پلتفرم موبایل نیز طرفداران بسیار زیادی داشته و در زمره بهترین آنتی ویروس های اندرویدی قرار می‌گیرد. ابن اپلیکیشن رایگان بوده و حفاظت همه جانبه از گوشی شما را در مقابل ویروس‌ها، بد افزارها، نرم افزاهای جاسوسی و تروجان‌ها با اسکن کردن مرتب انجام می‌دهد. از دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن امکان بلاک کردن تماس‌های ناخواسته و ردیابی گوشی بعد از گم کردن آن است.

AVG Antivirus

بهترین آنتی ویروس های اندرویدAVG نامی شناخته شده برای دوست داران تامین امنیت پلتفرم همه گیر ویندوز است که با داشتن آمار دانلود ۱۰۰ میلیونی برای پلتفرم موبایل، در این عرصه نیز محبوب ظاهر شده و در لیست بهترین آنتی ویروس های اندرویدی قرار می‌گیرد. این اپلیکیشن همواره نرم افزارها، بازی‌ها و هر فایلی که به گوشی وارد می‌کنید را اسکن کرده تا از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل کند. نظارت بر عملکرد دستگاه، کنترل وب سایت‌های مرور شده و سیستم ضد سرقت از جمله قابلیت‌های آنتی ویروس AVG هستند. گفتنی است اگر چه این اپلیکیشن رایگان است، برای دریافت بعضی از ویژگی‌های آن‌ باید هزینه پرداخت کنید.

ESET Mobile Security & Antivirus

بهترین آنتی ویروس های اندرویدESET به عنوان یکی دیگر از بهترین آنتی ویروس های اندرویدی ، طراحی و رابط کاربری بسیار زیبایی داشته و حتی در نسخه رایگان خود نیز امکانات قابل توجهی را ارائه می‌کند. این اپلیکیشن به طور اتوماتیک دیگر اپلیکیشن‌های نصب شده و همچنین فایل‌های موجود را بررسی کرده و موارد مخرب را قرنطینه می‌کند. سیستم ضد سرقت که با ارسال پیام کوتاه فعال می‌شود از دیگر قابلیت‌هایی است که در نسخه رایگان آن یافت می‌شود. با پرداخت هزینه نسخه پولی، می‌توانید امکانات فوق‌العاده دیگری نیز دریافت کنید.

CM Security & Antivirus

بهترین آنتی ویروس های اندرویداین اپلیکیشن با داشتن دو امکان حفظ گوشی از شر فایل‌های مخرب و همچنین قفل گذاری بر روی سایر اپلیکیشن‌ها، در زمره بهترین آنتی ویروس های اندرویدی قرار می‌گیرد. CM Security & Antivirus دارای یک موتور ضد ویروس داخلی بوده و می‌تواند برای قفل کردن دسترسی به دیگر برنامه‌ها، از حسگر اثر انگشت استفاده کند. این اپلیکیشن با ارائه محافظت چند لایه، که به عقیده کمپانی سازنده آسیب پذیری‌های سیستم را برطرف می‌کند، از بهترین آنتی ویروس های اندرویدی محسوب شده و با اسکن مرتب اپلیکیشن‌ها، فایل‌ها و وب سایت‌ها ایمنی دستگاه را تضمین می‌کند. اسکن زمانبند و سیستم ضد سرقت از دیگر امکانات این برنامه ضد ویروس هستند.

۳۶۰ Security – Antivirus Boost

بهترین آنتی ویروس های اندروید۳۶۰ Security با داشتن ۲۰۰ میلیون کاربر در حال حاضر، ۱۵ میلیون امتیاز دهی در فروشگاه گوگل پلی استور و همچنین داشتن مجموعا ۴.۶ ستاره، در لیست بهترین آنتی ویروس های اندرویدی قرار می‌گیرد. این اپلیکیشن رابط کاربری بسیار ساده و روانی داشته و قابلیت‌های متنوعی اعم از مجموعه کامل آنتی ویروس، پاک کننده فایل های ناخواسته، تقویت حافظه و افزایش سرعت آن، ذخیره نیرو و ضد سرقت را ارائه می‌دهد.

(Clean Master (Boost & AppLock

بهترین آنتی ویروس های اندرویدکمتر کاربری ممکن است که با نام Clean Master غریبه باشد. نصب این اپلیکیشن به عنوان یکی از ضروریات بوده و اگر چه پیش از هر چیزی به عنوان یک برنامه تعمیر و نگهداری و پاک کردن فایل‌های بدون مصرف شناخته می‌شود، دارای یک موتور ضد ویروس بوده و در لیست بهترین آنتی ویروس های اندرویدی قرار می‌گیرد. Clean Master تاکنون ۵۰۰ میلیون بار در گوگل پلی استور دانلود داشته و به ادعای سازنده ۷۴۰ میلیون نصب تا به امروز داشته است. قابلیت‌هایی نظیر قفل گذاری بر روی اپلیکیشن‌ها، ذخیره نیرو و افزایش عمر باتری، مدیریت اپلیکیشن‌ها، تقویت حافظه و پاک کردن فایل‌های بدون مصرف بخشی از قابلیت‌های Clean Master در کنار محافظت در برابر فایل‌های مخرب است.

Lookout Security & Antivirus

بهترین آنتی ویروس های اندرویددر لیست بهترین آنتی ویروس های اندرویدی، Lookout به عنوان یکی از خوش ظاهرترین موارد شناخته می‌شود که علاوه بر اجرای موارد امنیتی بر روی گوشی هوشمند و محافظت از آن برابر ویروس‌ها، امکانات دیگری نیز ارائه می‌کند. اگر که کاربر گوشی خود را گم کند، Lookout به کمک وی می‌آید. کاربر همچنین برای گرفتن فایل پشتیبان از لیست مخاطبین خود می‌تواند بر روی این اپلیکیشن حساب باز کند. Lookout رایگان بوده و حتی ویژگی‌های منحصربفرد آن نیز برای مدت دو هفته قابل استفاده است که بعد از این مدت می‌توانید درباره خرید اپلیکیشن و دسترسی کامل به امکانات آن تصمیم گیری کنید.

Bitdefender Antivirus Free

بهترین آنتی ویروس های اندرویدBitdefender در لیست بهترین آنتی ویروس‌ های اندروید به عنوان یکی از آیتم‌های سبک‌ شناخته می‌شود. تمرکز این اپلیکیشن بیشتر بر روی ایمن نگه داشتن گوشی بوده و امکانات جانبی خارج از بحث امنیت زیادی را ارائه نمی‌کند. استفاده از این اپلیکیشن تنها برای ۱۴ روز اول رایگان است.

Comodo Mobile Security

بهترین آنتی ویروس های اندرویداگر چه در لیست بهترین آنتی ویروس های اندرویدی Comodo کمتر از بقیه محبوبیت داشته و کمتر کسی نام آن را شنیده است، قابلیت‌های ارزنده‌ای در این برنامه اعم از محافظت دائمی از گوشی، اسکن ابری، اسکن SD و اسکن زمان بندی شده وجود دارند. همچنین می‌توانید از Comodo برای قفل گذاری بر روی اپلیکیشن‌های خود استفاده کنید. از دیگر نقاط قوات این اپلیکیشن رابط کاربری و شکل ظاهری بسیار زیبا و چشم نواز آن است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

 1. اینا که هیچ کدوم توی کشور ما پشتیبانی نمیشه.؟
  پس به درد نمیخوره.

 2. من شخصا میدونم توی گوشیم ویروس هست ولی هیچ کدوم از ویروس اسکنها نمیتونن پیدا کنن
  وقتی از یه نرم افزار مثل فیس بوک دوتا داشته باشی ک سازنده ی یکیش نااشنا باشه یا توی حجم استفاده اینترنت یه اپلیکیشنی هست ک اسمش غورباغه ای مدله ولی پیدا نمیکنن

 3. خیلی ممنون اتفاقا تازه گوشی خریده بودم دنبالش بودم

 4. پس اسم غولهای امنیتی کو ؟

  ترندمیکرو
  وب روت
  سیمنتک
  مکافی

  بعدش بر چه اساسی نوشته شده ؟ حروف الفبا فارسی یا لاتین یا همینطوری ؟

  • دوست عزیز دلیلی نداره که یک آنتی ویروس قوی مثل مکافی لزوما نسخه موبایلشم قوی باشه، برای همین اسمی ازشون نیست.
   و اینکه لیست بر اساس محبوبیت + کاراییشون مرتب شده، یعنی ترکیب هردوتاشون، برای همین مثلا یه اپلیکیشن محبوبی مثلا کلین مستر آخرا اومده، چون کارایی ضد ویروسی بالایی نداره!!