استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش

استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش ممکن شد

از زمان معرفی اولین گوشی‌های هوشمند دارای صفحه نمایش لمسی، استفاده از آن‌ها در فصل سرما با مشکلات متعددی همراه بوده است؛ چرا که با استفاده از دستکش، دیگر صفحه گرمای دست کاربر را درک نکرده و به دستورات آن پاسخ نمی‌دهد. از همان اولین سال‌های معرفی گوشی‌های لمسی به دنیای تکنولوژی، هم سازندگان این دستگاه‌ها و هم برخی افراد نوآور دیگر به فکر راه حلی افتادند تا با بالا بردن میزان دقت لمس صفحه نمایش و یا ساخت دستکش‌هایی که به نوعی گرما را حداقل از یک انگشت منتقل می‌کنند، بر این مشکل فائق آیند. با تمام این تفاسیر آیا فکرش را می‌کردید که روزی امکان استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش نیز فراهم شود؟

این بار صحبت از انتقال گرما و امثال آن نیست تا بتوان به روش‌های مختلف آن را دور زد، بلکه باز کردن قفل گوشی به نحوه کار کردن حسگر اثر انگشت بستگی دارد که باید انگشت را مستقیما و بدون هیچ واسطه‌ای ملاقات کرده و بعد از تطابق دادن آن با الگوی توافق شده پیشین، به کاربر اجازه دستیابی به امکانات گوشی را بدهد.

البته استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش به روش‌های سنتی نیز بعد از فرا رسیدن فصل سرد سال ممکن است. به این ترتیب که از روش جایگزین همیشگی یعنی وارد کردن پسورد عددی استفاده کرده و یا اینکه برای هر بار باز کردن صفحه نمایش دستکش را از دستان خود جدا کنید. ممکن است برای چند ساعت در محیط بیرون از خانه قرار داشته و برای چند مرتبه مجبور به انجام این کار باشید؟ دیگر به انجام این کارها احتیاجی نیست، چرا که با این برچسب‌های جدید استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش به راحتی میسر می‌شود.

استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکشاین برچسب‌ها نه تنها استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش را به راحت‌ترین روش ممکن مقدر می‎سازند، بلکه کار کردن با صفحه نمایش را در مقایسه با قبل سریع‌تر و کارآمدتر می‌کنند، در حالی که هیچ نیازی به نازک سازی پوشش قسمت شست دست نبوده و لازم نیست تا میان این انگشت و بقیه انگشتان تبعیضی قائل شوید.

استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش و عدم مشکل در احراز هویت

البته، همانطور که احتمالا تاکنون متوجه آن شده‌اید، کار احراز هویت برای باز کردن صفحه نمایش را برچسب‌ها انجام داده و خبری از الگوی واقعی اثر انگشت شما نیست. مطمئنا دیده‌اید که هنگام فعال‌ سازی روش امنیتی اثر انگشت در بعضی از گوشی‌های هوشمند، می‌توان تا 5 اثر انگشت تایید شده به تنظیمات این بخش داد تا در صورت قرار گرفتن هر کدام از آن‌ها بر روی حسگر، امکان دسترسی به بخش‌های داخلی رابط کاربری داده شود. برای استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش نیز، نیاز به انجام چنین کاری است. این بدان معناست که بعد از پوشیدن دستکش، برچسب آن را به عنوان یک الگوی تایید شده بر روی حسگر قرار داده و آن را در لیست 5 مورد اثر تایید شده وارد می‌کنید.

استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکشاحتمالا این سوال به ذهن می‌آید که با تکنیک جدید استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش ، هر شخصی که یکی از این برچسب‌ها را برای دستکش خود تهیه کند قادر به باز کردن قفل گوشی خواهد بود؟ پاسخ خیر است و حقیقت چیز دیگری است. خالق این اثر مدعی شده که با استفاده از تکنولوژی نانو ذرات، هر کدام از برچسب‌ها دارای الگوی منحصر به فرد مصنوعی خود بوده و هیچ دو مدلی الگویی یکسان، همانند اثر انگشت انسان‌ها ندارند؛ بنابراین می‌توان به عنوان روشی مطمئن برای استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش بر روی آن‌ها حساب کرد.

استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکشالبته، هیچ فردی برای دسترسی به محتویات گوشی شما اقدام به دزدیدن انگشت شما، به عبارت دیگر قطع کردن آن نخواهد کرد؛ اما دزدیدن یک دستکش زیاد هم سخت نیست، چرا که بیشتر افراد برای انجام کارهای حساس در فصل سرما، گهگاه نیازمند در آوردن دستکش‌های خود و قرار دادن آن در گوشه‌ای می‌شوند. بنابراین، به تکنیک جدید استفاده از حسگر اثر انگشت با دستکش با احتیاط بیشتری نگاه کنید. گفتنی است خرید این برچسب‌ها برای 4 انگشت تنها 8 دلار هزینه خواهد داشت. با ورود به این صفحه می‌توانید پشتیبانی خود از این پروژه را نشان دهید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*