صفحه نمایش خمیده در آیفون 8 پلاس

آیفون 8 پلاس دارای صفحه نمایش خمیده 5.8 اینچی خواهد بود

محصولات اپل مخصوصا گوشی‌های هوشمندش چنان در سراسر دنیا طرفدار دارند که حتی پیش از معرفی رسمی آیفون 7 و 7 پلاس (iPhone 7 & iPhone 7 plus) نیز شایعات مربوط به نسل بعدی یعنی آیفون 8 (iPhone 8) شنیده می‌شد. حال که مدت زمانی تقریبا چند ماهه از تاریخ معرفی رسمی جدیدترین گوشی سری آیفون می‌‎گذرد، روز به روز بازار شایعات مربوط به نسل بعدی داغ‌تر شده و صحبت‌هایی گهگاه با پشتوانه قوی درباره این محصول به گوش می‌رسند. از جمله این موارد، احتمال ذیدن صفحه نمایش خمیده در آیفون 8 پلاس خواهد بود؛ البته اگر که اپل همانند سامسونگ و مایکروسافت تصمیم به بهم ریختن ترتیب نام‎گذاری نگرفته و از شماره 7 به شماره‌های بالاتر جهش نکند.

صفحه نمایش خمیده در آیفون 8 پلاس

بر اساس تحقیق تحلیلگران بارکیلز (Barclays) یعنی بلین کورتیس (Blayne Curtis)، کریستوفر هملگارن (Christopher Hemmelgarn)، توماس اومالی (Thomas O’Malley) و جری ژانگ (Jerry Zhang) به عنوان اعضای ارشد این مجموعه، نسل بعدی سری آیفون شرکت اپل که به احتمال زیاد و بر اساس روال کنونی آیفون 8 نام خواهد گرفت، به صفحه نمایشی بزرگ‌تر از آیفون‌های متداول امروزی حتی فبلت‌های 5.5 اینچی مجهز شده و علاوه بر خمیدگی کامل دارای گودی کمتری خواهد بود. بد نیست بدانید که بارکلیز، بانک و مؤسسه مالی معتبر بین‌الملی است که یکی از مهم‌ترین بانک‌ها در بریتانیا به شمار رفته و در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کند.

صفحه نمایش خمیده در آیفون 8 پلاسبا استناد به منابع در زنجیره تامین قطعات اپل، تحلیلگران آشکار کرده‌اند که طراحی بدون مرز شرکت را قادر خواهد ساخت تا علاوه بر استفاده از صفحه نمایش 5 اینچی در آیفون 8، یک صفحه نمایش خمیده در آیفون 8 پلاس به اندازه 5.8 اینچ نیز به کار ببرد، در حالی که ابعاد کلی گوشی‌ها هیچ تغییری با آیفون 7 (اندازه صفحه نمایش 4.7 اینچ) و آیفون 7 پلاس (با صفحه نمایش 5.5 اینچی) نخواهند داشت.

نوع طراحی آیفون 8 هنوز قطعی نشده، اما این تحلیلگران معتقدند که تمرکز بر روی طراحی برای داشتن گودی کمتر به همراه مجهز کردن گوشی به صفحه نمایش‌های بزرگتر و لبه‌های خمیده خواهد بود. به همین دلیل احتمال افزایش اندازه صفحه نمایش مدل کوچکتر نسل کنونی از 4.7 به 5 اینچ و همچنین مدل بزرگتر از 5.5 اینچ به 5.8 اینچ در نسل بعدی بسیار زیاد است.

همچنین این عقیده وجود دارد که با استفاده از صفحه نمایش خمیده در آیفون 8 پلاس ، نخستین پروژه اپل برای ساخت صفحه نمایش OLED با لبه‌های کاملا کشیده به طرفین آغاز خواهد شد. نمونه این طراحی‌ها را پیشتر در سامسونگ گلکسی اس 6 اج و گلکسی اس 7 اج دیده بودیم.

صفحه نمایش خمیده در آیفون 8 پلاساین تحلیلگران عقیده دارند که با استفاده از نمایشگر پلاستیکی OLED، صفحه نمایش قادر خواهد بود تا در لبه‌ها خم شده و یک طراحی با گودی کمتر و همچنین خمیدگی بیشتر را برای اپل ممکن سازد. در ادامه این صحبت‌ها آنان به این موضوع، هر چند تلخ، اشاره کردند که اپل احتمالا برای تامین احتیاجات اولیه خود برای به کار بردن صفحه نمایش خمیده در آیفون 8 پلاس ، نیازمند همکاری با سامسونگ و ال‌جی خواهد بود، چرا که مالک فاکسکان (Foxconn) یعنی شارپ، هنوز مشغول کار کردن بر روی کارخانه‌های خود است.

صحبت‌ها پیرامون استفاده از صفحه نمایش خمیده در آیفون 8 پلاس از آنجایی بر سر زبان‌ها افتاد که یک تحلیل‌گر اقتصادی با نام مینگ‌چی کو (Ming-Chi Kuo)، که به عنوان یکی از دقیق‌ترین منابع حدس و پیش‎بینی درست آینده محصولات اپل شناخته می‌شود، پیش‎بینی کرد که یکی از مدل‌های نسل بعدی آیفون، احتمالا مدل بزرگتر، دارای بدنه‌ای شیشه‌ای بوده و به صفحه نمایش OLED خمیده 5.8 اینچی مجهز خواهد شد.

باید در نظر داشته باشید که خبر استفاده از صفحه نمایش خمیده در آیفون 8 پلاس توسط هیچ مقام رسمی تایید نشده و نباید از اکنون انتظار دیدن چنین قابلیتی را در نسل بعدی آیفون داشته باشیم. اپل وعده تغییر اساسی در یک یا دو نسل بعدی سری آیفون را به دنیای تکنولوژی داده و از آنجایی که بازار امروز شدیدا به صفحه نمایش‌های خمیده روی خوش نشان داده، بعید نیست که یکی از تغییرات اساسی به کار بردن این تکنولوژی در محصولات آتی باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*