10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

۱۰ مورد از بزرگترین رازهای تاریخ که احتمالا هیچوقت حل نشوند

۱۰. عیسی مسیح که بود؟

10 مورد از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ

اولین انجیل بازمانده، مربوط به قرن دوم میلادی، تقریبا ۱۰۰ سال پس از زندگی عیسی مسیح بود (هر چند گفته شده به تازگی انجیلی مربوط به قرن اول نیز پیدا شده است).

بقیه کتاب‌های نابود شده در قرن اول، محققین کتب مقدس را با هزاران سوال بازمانده در ذهن، تنها گذاشته‌اند. انجیل چه زمانی نوشته شد؟ چه تعداد از داستان های انجیل واقعی بودند؟ عیسی مسیح واقعا که بود؟ (انسان؟ خدا؟ پسر خدا؟)

تحقیقات باستان‌شناسی در ناصره (Nazarth)، زادگاه عیسی، اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه بزرگ شدن مسیح به محققین داده است. در یکی از آخرین تحقیقات، دانشمندان خانه‌ای مربوط به قرن اول میلادی را شناسایی کردند که پس از گذشت قرن‌ها از زندگی عیسی مسیح، هنوز به عنوان مکانی مقدس و محل رشد پیامبر خدا از سوی ساکنین شناخته می‌شود. اما این که این موضوع حقیقت داشته باشد یا نه، مشخص نیست.

اگر چه تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد، اما دانشمندان بر این عقیده هستند که هیچ‌وقت هویت واقعی عیسی مسیح شناخته نخواهد شد و یکی از بزرگترین رازهای حل نشده تاریخ باقی خواهد ماند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۳ دیدگاه

  1. تمامی مطالبی که شما گرد اوری کردید بسیییار کوتاه ؛خلاصه ؛ واز از سروتهش زده شده بود!! تمامی این مطالب تو سایتهای دیگر بسیار جامع تر وکامل تر نوشته شده احساس میکنم شما فقط یجورایی میخوای یه سایتی داشته باشی وگرنه هیچکدوم از مطالبتون یه قرون نمیارزه..یا مطلبیو نزار یا میزاری حداقل کامل بنویس 👎👎👎👎امیدوارم ادمین محترم از نظر من دلخور نشده باشن

  2. جان کندی ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در روز جمعه به دست لی هاروی ترور شد و در روز ۲۴ نوامبر بعد از دو روز لی هاروی به دست جک رابی کشته شد (و جان کندی در دالاس تگزاس به قتل رسید )

  3. دو نفر هم زخمی کرد که او فک میکرد اونا رو کشته

  4. این سال ۱۹۸۸ نبود سال ۱۸۸۸ بود ?

  5. سال ۱۹۸۸ اشتباه است و در واقع جک قاتل در ۱۸۸۸ پنج قتل انجام داده…

  6. راز هایی هم مثل سرنوشت آیت الله صدر و حاج احمد متوسلیان و سه همراهش ک توسط اسرائیل ربوده شدند هم هنوز نامعلومه!!!

  7. و همین طور پرونده ی «تمام شد» که در ویکی پدیا هست

  8. اینکه آیا واقعا شخصی با نام عیسی وجود داشته یا نه هم یکی از سوال های بزرگ بشریت هست

  9. قرآن کریم هویت واقعی حضرت عیسی مسیح علیه السلام رو کاملا مشخص کرده