دیتاسنتر مایکروسافت

سلام تکنولوژی به محیط زیست با تامین انرژی دیتاسنتر مایکروسافت توسط توربین های بادی

مایکروسافت اخیرا قراردادهای جدیدی را با مزارع بادی به امضا رسانده تا انرژی لازم برای دیتاسنتر مایکروسافت را توسط توربین های بادی فراهم خواهد کرد. البته آن‌ها در حال حاضر نیز صاحب دو توربین بادی جمعا با قدرت تامین 175 مگاوات هستند، ولیکن با وجود این قرارداد جدید، این میزان به 500 مگاوات افزایش پیدا خواهد کرد.

شما برای راه اندازی یک دیتاسنتر نیازمند انرژی بسیار زیادی هستید. به خصوص اگر نام مایکروسافت پشت این دیتاسنتر باشد و شما هم بزرگ‌ترین کمپانی تکنولوژی در این کره خاکی باشید. اما لزوما این دلیلی نمی‌شود که محیط زیست متضرر شود. در همین راستا شرکت مایکروسافت اعلام کرده که به جهت تامین انرژی مورد نیاز دیتاسنتر خود، قرارداد همکاری را با مزارع بادی امضا کرده تا در آینده‌ای نزدیک، به طور کامل انرژی مورد نیاز دیتاسنتر مایکروسافت در شاین، وایومینگ آمریکا را توسط انرژی بادی تامین کنند.

یکی از این مزارع بادی به نام “Bloom Wind” در کانزاس قرار گرفته که قادر به تامین 178 مگاوات برق بوده و دو مزرعه دیگر به نام‌های “Silver Sage” و “Happy Jack” نیز در وایومینگ قرار دارند که می‌توانند 59 مگاوات دیگر را به آن اضافه کنند.

دیتاسنتر مایکروسافت

تا دو سال دیگر دیتاسنتر مایکروسافت با 500 مگاوات انرژی پاک بادی به کار خود ادامه خواهد داد

اما این تنها امضای قرارداد برای تامین انرژی پاک توسط مایکروسافت نیست، ردموندی‌ها در حال حاضر دارای توافقاتی با یک مزرعه بادی با قدرت تامین 75 مگاوات در ایلینوی و یک مزرعه بادی دیگر با قدرت تامین 100 مگاوات در تگزاس هستند. در مجموع می‌توان گفت که مایکروسافت چیزی حدود 500 مگاوات انرژی لازم خود را از انرژی پاک باد تامین خواهد کرد.

جالب توجه است، مایکروسافت همچنین نشان داده که ژنراتورهای پشتیبانی کننده سایتش نیز از منابع ثانویه‌ای برای شبکه‌های محلی استفاده می‌کنند. این بدان معناست که آن‌ها در واقع قصد دارند در دوره‌ای طولانی مدت انرژی مورد نیاز حاصل از تقاضای بالای جامعه را نیز تامین کنند. انرژی این ژنراتورهای پشتیبانی کننده، توسط گاز طبیعی تامین می‌شود در حالی که می‌توانستند با سوخت‌های فسیلی این کار را انجام دهند؛ با تمام این تفاسیر، مایکروسافت ترجیح داد تا از گاز طبیعی که به مراتب آسیب کمتری نسبت به سوخت‌های دیزلی به محیط زیست وارد می کند، استفاده کند.

مایکروسافت امیدوار است تا سال 2018 میلادی برای دیتاسنترهای غول آسا خود بتواند از انرژی تجدید پذیر 50 درصدی استفاده کند. این قراردادهای امضا شده با مزارع بادی، نشان می‌دهد که ردموندی‌ها در مسیر درستی گام برداشته‌اند و قطعا تا 2 سال دیگر اتفاقات خوبی برای دیتاسنتر مایکروسافت خواهد افتاد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*