گوشی موبایل آیفون 8

بلومبرگ: فقط یک مدل از آیفون 8 به نمایشگر خمیده مجهز است

این نخستین بار نیست شایعات خبر از عرضه یک مدل گوشی موبایل آیفون 8 اپل در سال آینده مجهز به صفحه نمایش OLED می‌دهد؛ در واقع بر اساس این شایعات اپل قصد دارد پنل جلو را با طراحی جدید کاملا از جنس شیشه تولید کرده و خمیدگی خاصی به دو طرف آن ببخشد. مینگ چی کو (Ming-chi Kuo) تحلیلگر سرشناس شرکت اپل نیز روز گذشته با تاکید بر این قضیه ادعا کرد، تنها نسخه گران قیمت آیفون بعدی اپل به چنین صفحه نمایشی مجهز خواهد بود و دو مدل اصلی آیفون همچنان مجهز به یک پنل LCD مطابق مدل‌های حال حاضر خواهند بود.

اما این سوال شاید برای شما هم پیش آمده است که اگر اپل مدت زمان زیادی را به جهت تحقیق در خصوص این تکنولوژی صرف کرده، چرا تمامی نسخه‌های گوشی موبایل آیفون 8 را همراه با نمایشگر خمیده OLED روانه بازار نمی‌کند؟ بلومبرگ ساعاتی از دلایل این تصمیم اپل پرده برداری کرده است. به اعتقاد این منبع، عدم توانایی تولید کافی پنل‌های صفحه نمایش اولد، عامل اصلی این تصمیم کوپرتینویی‌ها بوده و بعید به نظر می‌رسد بازدهی کافی عرضه تمامی گوشی های آیفون تا سال 2018 به دست آید.

گوشی موبایل آیفون 8

عدم توانایی سامسونگ در تولید پنل‌های اولد، دلیل عدم عرضه تمامی مدل‌های گوشی موبایل آیفون 8 با نمایشگر خمیده اولد

با توجه به آن که در حال حاضر سامسونگ فرمانروای تولید صفحات نمایش خمیده موبایلی با وضوح بالا است، قطعا نسبت به سایر فعالان این حوزه نظیر ال جی، شارپ و چند شرکت کوچک ژاپنی دیگر باید شانس بیشتری را برای تولید نمایشگرهای مورد نیاز کوپرتینویی‌ها داشته باشد. اپل برای سال آینده قراردادی را منعقد کرده و بر اساس آن غول کره‌ای دنیای فناوری وظیفه تامین نمایشگرهای بزرگ‌تر از 5 اینچی خمیده اولد گوشی موبایل آیفون 8 را بر عهده خواهد داشت. از آنجایی که خود سامسونگ هم نیازمند استفاده از این پانل‌ها در گوشی‌های پرتیراژ خودش با میلیون‌ها مشتری در انتظار است، برای این امر مستلزم افزایش ظرفیت تولید اضافی پانل‌های نمایشگر است و این قضیه بی‌تردید نیازمند زمان خواهد بود. به همین دلیل اپل ناچار خواهد بود تا تنها یک نسخه از گوشی موبایل آیفون 8 (Apple iPhone 8) را با پنل آمولد عرضه کند.

البته در نظر داشته باشید صحبت ما در خصوص صفحات سوپر آمولد به کار رفته در گوشی‌های میان رده این شرکت نظیر گلکسی ای 7 نخواهد بود. منابع بلومبرگ ادعا می‌کنند، اپل قصد دارد از صفحات نمایش منعطف به کار رفته در گوشی گلکسی اس 7 سامسونگ بر روی آیفون خود استفاده کنند. بنابراین اگر همه چیز طبق روال این شایعات پیش برود، گوشی موبایل آیفون 8 اپل تغییرات گسترده‌ای را در خود می‌بیند و در دو سمت خود فاقد حاشیه تصویر خواهد بود. متاسفانه از آنجایی که هنوز میزان تولیدات سامسونگ به حد کافی نرسیده (و یا حداقل از کیفیت مطلوب مورد نیاز اپل برخوردار نیست)، نمی‌توانیم تمامی مدل‌های این آیفون شگفت انگیز را مزین به نمایشگری جدید و متفاوت ببینیم.

گوشی موبایل آیفون 8

ما چندی پیش در مورد این قرارداد منعقد شده بین اپل و سامسونگ جهت تولید نمایشگرهای اولد شنیده بودیم، این منبع در اطلاعاتی جدید به بلومبرگ گفته است اندازه این صفحات بیش از 5.5 اینچ بوده و قرارداد مورد نظر مربوط به تولید 100 میلیون قطعه در طول سه سال آینده خواهد بود. با توجه به انتظارات تحلیلگران مبنی بر فروش 90 میلیون گوشی موبایل آیفون 8 پس از فصل تعطیلات و تقاضای بالای پیش بینی شده برای مدل اختصاصی تجهیز شده به نمایشگر اولد انعطاف پذیر، سامسونگ باید تا حد امکان در تولید پنل‌های مورد نظر اپل، کنار این شرکت به همکاری بپردازد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بارسلام روزی که سامسونگ اولین گوشی با صفحه ی خمیده رو تولید کرد همه مسخره میکردن گفتم یه روز میاد که تموم شرکت ها تقلید کنن ازش و اینم از آیفون هه