لباس مخصوص مسافران مریخ

رونمایی از طرح اولیه‌ی لباس مخصوص مسافران مریخ

شرکت هلندی Mars One به عنوان مجری طرح سفر بی‌بازگشت به مریخ، از طرح اولیه‌ی لباس مخصوص مسافران مریخ رونمایی کرد. طرح سفر مخاطره‌آمیز و بدون بازگشت به مریخ بسیار بحث‌برانگیز بوده و با انتقادات زیادی همراه بود.

مدتی پیش شرکت Mars One ایده‌ی اعزام فضانوردان به سیاره‌ی سرخ را ارائه داد. عجیب‌ترین نکته‌ی این طرح، بی‌بازگشت بودن آن است و همین موضوع موجب شد تا انتقادات بسیاری نسبت به این استراتژی مطرح شود.

شرکت Mars One لباس مخصوص مسافران مریخ را می‌سازد

با این وجود شرکت Mars One بر روی برنامه‌ی خود پافشاری کرد و به تازگی نیز از نمونه‌ی اولیه‌ی لباس مخصوص مسافران مریخ رونمایی کرد. این لباس از فضانوردان در برابر سخت‌ترین و خشن‌ترین شرایط محیطی در سیاره‌ی سرخ محافظت خواهد کرد. لباس مخصوص مسافران مریخ از کلاه ویژه‌ای برخوردار است که حباب شیشه‌ای بسیار محکم آن، امکان مشاهده‌ی محیط اطراف را به فضانوردان می‌دهد.لباس مخصوص مسافران مریخ

محققان این شرکت هلندی معتقدند که فضانوردان با استفاده از این لباس مدرن و مجهز، بیشترین استفاده را از منابع مریخ به عنوان یک محیط مناسب و قابل سکونت خواهند برد. این لباس مخصوص از مواد مشابه با لباس‌های فضانوردان ماموریت آپولو (کشف ماه) ساخته شده است.

همچنین شرکت هلندی Mars One اعلام کرد که برای طراحی لباس مخصوص مسافران مریخ به شرایط محیطی سخت و خشن این سیاره از جمله رسوبات قرمز پراکنده شده در سراسر سطح آن توجه شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*