اتفاقات عجیب

اتفاقات عجیب و باورنکردنی در جهان که شما را متحیر خواهد کرد!

تقریبا تمام انسان‌ها در زندگی خود اتفاقات عجیبی را تجربه کرده‌اند. به عنوان مثال ممکن است شما یکی از دوستان قدیمی خود را در غیرمنتظره‌ترین مکان‌ها ببینید و یا اتفاقاتی از این دست که برای شما عجیب باشد اما این‌ها اتفاقات خنده‌داری هستند که باور کردنشان آسان است. در دنیای ما اتفاقات عجیب و شگفت‌انگیزی رخ می‌دهد که به معنای واقعی باورنکردنی هستند.

در این مطلب قصد داریم برخی از این اتفاقات عجیب را مرور کنیم. کسی که غرق شدن کشتی تایتانیک را 14 سال پیش از این حادثه پیش‌بینی کرده بود و پیش‌بینی رئیس‌جمهور شدن دونالد ترامپ در سریال کارتونی سیمپسون‌ها، نمونه‌ای از اتفاقات تصادفی عجیب هستند که شما را متحیر خواهد کرد.

این مطلب در دو صفحه تهیه شده که از طریق باکس انتهای مطلب می‌توانید به صفحه دیگر دسترسی پیدا کنید

17 مورد از اتفاقات عجیب و باورنکردنی در دنیای ما

1. دوقلوهای از هم جدا با زندگی تقریبا یکسان

برادران دوقلوی اهل اوهایو، در هنگام تولد از هم جدا شدند و بدون اطلاع داشتن از وجود یکدیگر زندگی می‌کردند. با این حال زندگی این دو نفر شباهت عجیبی به هم داشت. هر دو برادر به فرزندخواندگی پذیرفته شدند و نام جیمز بر روی آنها گذاشته شد، هر دو افسر پلیس شدند و هر دو با زنی به نام لیندا ازدواج کردند. اما این پایان ماجرا نیست؛ چرا که هر دوی آنها یک پسر داشتند که یکی James Allan و دیگری James Alan نام داشتند. همچنین هر دو برادر یک سگ به نام توی (Toy) داشتند و بعدها نیز طلاق گرفتند و مجددا با زنی به نام بتی ازدواج کردند.

اتفاقات عجیب

2. پیشگویی‌های ادگار آلن پو

آیا ادگار آلن پو (Edgar Allan Poe) ماشین زمان داشت؟ بعضی‌ها که این طور فکر می‌کنند. او خیلی از چیزها را تقریبا نیم قرن پیش از رخ دادنشان پیش‌بینی می‌کرد. ادگار آلن پو در کتاب روایت آرتور گوردون پیم از نانتاکت (Narrative of Arthur Gordon Pym of Nantucket) نوشت: «چهار ملوان که از غرق شدن کشتی خود جان سالم به در برده‌اند، مجبور به خوردن یک پسر به نام ریچارد پارکر می‌شوند.» وی در کتاب خود ادعا کرده که این اتفاقات عجیب بر اساس واقعیت نوشته شده اما 46 سال بعد چنین اتفاقی رخ داد و خدمه‌ی یک قایق غرق شده، برای زنده ماندن یک پسر را خوردند. جالب‌تر اینکه نام آن پسر نیز ریچارد پارکر بود.

اتفاقات عجیب

3. مارک تواین مرگ خود را پیش‌بینی کرده بود

مارک تواین (Mark Twain)، نویسنده‌ی مشهور، توانسته بود مرگ خود را پیش‌بینی کند. وی در سال 1835 و زمانی که دنباله‌دار هارلی در حال عبور از زمین بود، متولد شد. این اتفاق هر 76 سال یک‌بار رخ می‌دهد و تواین پیش‌بینی کرده بود که در هنگام عبور بعدی خواهد مرد. او در سال 1909 گفت که من با دنباله‌دار هارلی در سال 1835 به دنیا آمدم و با آن نیز از دنیا خواهم رفت. یک سال بعد یعنی در سال 1910 این پیشگویی به تحقق پیوست.

اتفاقات عجیب

4. خانم غرق نشدنی

ویولت جساپ (Violet Jessup) یکی از خوش‌شانس‌ترین و یا شاید هم بدیمن‌ترین زنان تاریخ است. او یک مهماندار و پرستار بود و در دو کشتی غرق‌شده‌ی بریتانیک و تایتانیک حضور داشت. اولی بر اثر برخورد با یک معدن دریایی و دومی بر اثر برخورد با کوه یخ در آتلانتیک شمالی غرق شدند و این خانم غرق نشدنی از هر دوی آنها نجات پیدا کرد.

اتفاقات عجیب

5. آنتونی هاپکینز و یک کتاب نسبتا کمیاب

یکی از اتفاقات عجیب در دنیای ما مربوط به خاطره‌ی آنتونی هاپکینز می‌شود. زمانی که آنتونی هاپکینز برای ایفای نقش در فیلم «دختری از پتروفکا» (The Girl from Petrovka) آماده می‌شد، به دنبال نسخه‌ای از کتاب جرج فیفر (George Feifer) می‌گشت تا آن را قبل از شروع فیلم‌برداری مطالعه کند. جستجوی هاپکینز برای پیدا کردن این کتاب فایده‌ای نداشت تا اینکه یک روز در مترو، کتاب جرج فیفر را پیدا کرد. بعدها هاپکینز به دیدن نویسنده رفت و او گفت که هیچ نسخه‌ی کپی از این کتاب موجود نیست. این نویسنده آخرین کتاب خود را به یکی از دوستانش داده و از قضا این کتاب در مترو گم شده بود.

اتفاقات عجیب

6. تصادف یا زندگی دوباره در یک جسم جدید

انزو فراری (Enzo Ferrari) بنیان‌گذار کمپانی فراری در 14 آگوست 1988 درگذشت و یک ماه بعد در 15 اکتبر همان سال، مسوت اوزیل (Mesut Ozil) فوتبالیست مطرح آلمانی به دنیا آمد. به تصویر نگاه کنید تا متوجه شباهت زیاد این دو نفر شوید. شباهت عجیب و همزمانی تولد و مرگ این دو چهره شناخته شده، یکی از اتفاقات عجیب و باورنکردنی است.

اتفاقات عجیب

7. پیش‌بینی رئیس‌جمهور شدن دونالد ترامپ در سریال کارتونی سیمپسون‌ها در سال 2000

سریال کارتونی محبوب سیمپسون‌ها، اتفاقات مختلفی را پیش‌بینی کرده بود اما تأثیرگذارترین آن‌ها، پیش‌بینی انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا در 16 سال پیش بود. البته تصویری که در زیر مشاهده می‌کنید از ایپزود سال 2015 این سریال گرفته شده است.

اتفاقات عجیب

8. مردی که غرق شدن کشتی تایتانیک را پیش‌بینی کرده بود

14 سال قبل از غرق شدن کشتی بزرگ تایتانیک و در سال 1898، یک نویسنده‌ی فانتزی در آمریکا به نام مورگان رابرتسون (Morgan Robertson) در رمانی به نام Futility در مورد غرق شدن یک کشتی نوشت. این کشتی، تایتان نام داشت و همانند تایتانیک اورجینال آن را غرق نشدنی توصیف می‌کردند. شباهت دیگر این دو کشتی در آن است که هر دو بر اثر برخورد با کوه یخ در آتلانتیک شمالی غرق شدند.

اتفاقات عجیب

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

7 دیدگاه

 1. سلام…بابت مطلب ممنون ولی فکر کنم بعضی از عکسها شاید یکم تغییر یا سانسور بخوان…یه بازنگری بکنین لطفاوبا تشکر….

 2. شماره ۶ که اصلا عجیب نیست
  شماره ۷ هم کاملا غلطه، این ماجرا مال سال قبله که ترامپ اعلام کرده بود کاندید میشه

  از یه سایت علمی انتظار میره که حرفهاش مستند باشه نه خرافات و شایعه

 3. تفریبا نصف این اتفاق ها یا توسط ماسون ها انجام شده و یا در تاریخ اینجور گفته شده…
  خدا میدونه که چقدر اونها دیوانه وار سمبلیک هستند

 4. دوقلو هاش خیلی عجیب بود ولی اون شباهت اوزیلش هم شنیده بودم و تازگی نداشت هم عجیب نیست کلی آدم شبیه بهم هست ، شبیه مسی و رونالدوش هم هست همین الان هنوزم زنده ان اینکه چیزی نیست خخخخ

 5. خیلی عجیب و جالب بود ممنون