شبکه زیرساخت ارتباطی

آخرین وضعیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور؛ ظرفیت پهنای باند افزایش یافت

دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی وزارت ارتباطات، آمار جدیدی را از آخرین وضعیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور منتشر کرد. بر این اساس ظرفیت پهنای باند تا پایان تابستان سال جاری افزایش داشته و همچنین تاکنون نزدیک به ۶۰ هزار کیلومتر فیبرنوری در سراسر کشور نصب شده است.

دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آمار جدیدی را از آخرین وضعیت شبکه زیرساخت ارتباطی کشور منتشر کرد. این آمار مربوط به سه ماهه‌ی دوم سال یعنی از پایان خرداد تا پایان شهریور ماه بوده و بر اساس آن وضعیت زیرساخت کشور در این سه ماه پیشرفت نسبتا خوبی داشته است.

طبق گزارش منتشر شده، تا پایان خرداد امسال ۵۷ هزار کیلومتر فیبرنوری در سراسر کشور نصب شده بود که این رقم تا پایان شهریور سال جاری به ۵۹ هزار و ۷۷۳ کیلومتر بین شهرهای کشور رسیده است.

ظرفیت پهنای باند در شبکه زیرساخت ارتباطی کشور به ۶۴۳ گیگابایت بر ثانیه رسید

همچنین ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل تا پایان شهریور ماه به ۶۴۳ گیگابایت بر ثانیه افزایش یافته است. این ظرفیت در پایان خرداد ماه حدود ۵۶۴ گیگابایت بر ثانیه گزارش شده بود که با این اوصاف شاهد رشد حدود ۸۰ گیگابایتی ظرفیت پهنای باند در مدت ۳ ماه در ایران هستیم.

علاوه بر آن، آمار منتشر شده از وضعیت زیرساخت ارتباطی کشور نشان می‌دهد که ظرفیت شبکه اینترنت داخلی (IP داخلی) به ۴ هزار گیگابایت بر ثانیه رسیده و ظرفیت مسافت شبکه انتقال ارتباطات نیز ۱۳ میلیون و ۳۲۷ هزار گیگابایت بر کیلومتر برآورد شده است. بر اساس این بررسی‌ها، میزان دسترسی در مدت اندازه‌گیری در شبکه‌ی انتقال و میزان دسترسی در مدت اندازه‌گیری در شبکه ارتباطات داده به ترتیب ۹۹.۹۶ درصد و ۹۹.۱۴ درصد اعلام شده است.

در نیمه‌ی اول سال جاری، حدود ۲۵ درصد سامانه مدیریت امنیت اطلاعات در فاز ۴ (ISMS) مستقر شده و میانگین تاخیر در ارسال بسته‌های اینترنتی در شبکه ارتباطات داخلی کشور به ۱۱.۹۲ میلی‌ثانیه رسیده است. همین‌طور میزان ترانزیت ارتباطات بین‌الملل هم ۳۶۰۰ لینک STM1 عنوان شده و قابل ذکر است که هر لینک STM1 به میزان ۱۵۵ مگابیت بر ثانیه ظرفیت دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*