زیباترین پل های جهان

با زیباترین پل های جهان تا سال 2018 آشنا شوید

امروزه مهندسی سازه‌ها بسیار پیچیده‌تر شده و بناهای ساخته شده از ظاهر زیباتری برخوردارند. در حال حاضر پل‌هایی در سراسر جهان ساخته می‌شود که از تکنولوژی، طراحی و معماری مدرنی بهره می‌برند. در ادامه با زیباترین پل های جهان که تا سال 2018 به بهره‌برداری می‌رسند آشنا می‌شویم.

کشورهای مختلف جهان از قاره‌های آسیا، اروپا و آمریکا، میزبان پل‌های بزرگ و عجیبی هستند که در آینده‌ی نزدیک افتتاح خواهند شد. این‌طور به نظر می‌رسد که در آینده تصور ما از یک پل فراتر از اتصال دو نقطه به یکدیگر باشد و این پل‌ها می‌توانند به تنهایی به یک جاذبه‌ی توریستی تبدیل شوند. در این مطلب قصد داریم 11 مورد از زیباترین پل های جهان را بررسی کنیم که همگی در آینده‌ی نزدیک و احتمالا تا سال 2018 میلادی ساخته خواهند شد.

زیباترین پل های جهان تا سال 2018

1. پل باغ لندن (Garden Bridge)

بیش از 30 پل در شهر لندن وجود دارد اما پروژه‌ی جدید یکی از بزرگترین و زیباترین پل های جهان در پایتخت انگلیس است. توماس هدرویک (Thomas Heatherwick) با بودجه 275 میلیون دلاری، طراحی و ساخت این پل را بر عهده گرفت. وی در طراحی پل باغ از کشتی تایتانیک الهام گرفته و بالکن‌هایی را برای تماشای منظره‌ی زیبای رودخانه بر روی پل قرار داده است. پل باغ لندن در ابتدا قرار بود در سال جاری به بهره‌برداری برسد اما افتتاح آن تا سال 2018 به تعویق افتاد.

زیباترین پل های جهان

2. پل دانجیانگ، تایوان (Danjiang Bridge)

پل دانجیانگ در پایتخت تایوان ساخته می‌شود و با طول 914 متر به عنوان بلندترین پل کابلی دنیا شناخته خواهد شد. زاها حدید که یکی از مشهورترین معماران جهان بود، ساخت این پل را بر عهده داشت. نمای این پل در کنار غروب شهر تایپه، آن را به یکی از زیباترین پل های جهان تبدیل می‌کند.

زیباترین پل های جهان

3. پل لاکی نات، چین (Lucky Knot Bridge)

پل لاکی نات در سال جاری در چانگشای چین افتتاح خواهد شد. در طراحی این پل از فرهنگ چینی‌ها الگو گرفته شده و شرکت معماری Next جلوه‌های ظاهری زیبایی را به آن بخشیده است.

زیباترین پل های جهان

4. پل سولوسبورگ، سوئد (Solvesborg Bridge)

شرکت Ljusarkitektur پل جدیدی را در سوئد در دست ساخت دارد که با طول بیش از 6200 متر، یکی از طولانی‌ترین پل‌های جهان خواهد بود. چراغ‌های ال‌ای‌دی نصب شده بر روی پل سولوسبورگ در زمان‌های مختلف تغییر رنگ می‌دهند و زیبایی خاصی را به این پل بخشیده‌اند.

زیباترین پل های جهان

5. پل هلیکس، سنگاپور (Helix Bridge)

پل هلیکس در سال 2010 در مارینا بی سنگاپور افتتاح شد و اولین پلی بود که به شکل مارپیچ ساخته می‌شد. شرکت Cox در طراحی این پل از یک زندگی مدرن و رو به پیشرفت الهام گرفته است.

زیباترین پل های جهان

6. ایستگاه کوگ شمالی، دانمارک (Koge North Station)

این سازه تنها یک پل معمولی نیست و از طراحی جالب و خاصی بهره می‌برد. با استفاده از این پل می‌توانید به ایستگاه قطار، پارکینگ ماشین و پارک بروید. شرکت Cobe ساخت این پل را تا سال 2018 به اتمام خواهد رساند.

زیباترین پل های جهان

7. پل لاگونا گارزون، اروگوئه (Puente Laguna Garzon)

رافائل وینولی (Rafael Vinoly) در گارزون اروگوئه پلی را ساخته که از طراحی دایره‌ای شکل بهره می‌برد و نمای 360 درجه از محیط اطراف را ارائه می‌دهد. پل لاگونا در سال 2015 ساخته شد و در حال حاضر به یکی از زیباترین پل های جهان تبدیل شده است.

زیباترین پل های جهان

8. پل سارایوو، بارسلونا (Sarajevo Bridge)

پل سارایوو در شهر بارسلونای اسپانیا به شکلی طراحی شده که گیاهان بر روی دیواره‌های داخلی و بیرونی آن قرار گرفته‌اند و برق مورد نیاز این پل نیز به صورت کاملا سبز تامین می‌شود. شرکت BCQ ساخت این پل را در دست دارد و قرار است در آینده‌ی نزدیک آن را به افتتاح کند.

زیباترین پل های جهان

9. پل سیرکلبروئن، دانمارک (Cirkelbroen)

پل سیرکلبروئن در کنار اسکله‌های شهر کپنهاگن قرار گرفته و از 5 پل دایره‌ای شکل تشکیل شده که نمای زیبایی را به پایتخت دانمارک داده است. شرکت Olafur Eliasson در سال 2015 این پل را ساخت.

زیباترین پل های جهان

10. پل دره‌ی ژانگ ژیاژی، چین (Zhangjiajie Canyon Bridge)

پل ژانگ ژیاژی در ماه می سال جاری افتتاح شد و بزرگترین پل جهان با کف شیشه‌ای است. این پل علاوه بر جاذبه‌ی توریستی، به عنوان محلی برای انجام بانجی جامپینگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. قرار است پل بزرگتری نیز در این مکان ساخته شود که طبق برنامه در ژانویه 2017 به بهره‌برداری خواهد رسید.

زیباترین پل های جهان

11. پل ناین المس، لندن (Nine Elms Bridge)

این پل نیز یکی از پل‌های جدید شهر لندن خواهد بود که در جنوب این شهر ساخته می‌شود. نگرانی زیادی در خصوص ساخت این پل وجود دارد، چرا که برای ساخت آن باید برخی از مناطق دارای فضای سبز نابود شده و جای خود را به پل بدهند. شرکت Bystrup به عنوان سازنده‌ی این پل فعالیت می‌کند.

زیباترین پل های جهان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*