پروژکتور سه بعدی با آیفون

تماشا کنید: چگونه آیفون خود را به یک پروژکتور سه بعدی تبدیل کنید؟

ایجاد یک پروژکتور سه بعدی با آیفون چندان کار دشواری نیست، چنان که می‌توان با کمی خلاقیت، ابزار و وسایل استفاده‌شده توسط کاراکترهای فیلم جنگ ستارگان را تداعی کرد. البته، این بار قرار نیست تا دست روی دست گذاشته و منتظر ارائه یک تکنولوژی جدید توسط شرکت سازنده باشید، بلکه باید دست به کار شده و خودتان پروژکتور سه بعدی با آیفون را بسازید. اگر همه کاربران بتوانند با آیفون خود چنین کاری انجام دهند، دیگر نکته جذاب و جالب آن چه خواهد بود؟

خلق یک پروژکتور سه بعدی با آیفون

ترفند ساخت پروژکتور سه بعدی با آیفون در واقع از یک حقه با نام شبح فلفل (Pepper’s ghost) استفاده می‌کند، تکنیکی که در میان شعبده‌بازان بسیار شناخته‌شده بوده و هر کسی توانایی اجرای آن را ندارد. یک صفحه کاغذ، چسب نواری پهن، خط کش، کاتر، قیچی، چسب مایع، خودکار و ماژیک از جمله ابزاری هستند که شما به آن‌ها برای ساخت پروژکتور سه بعدی با آیفون نیاز دارید. همچنین به عنوان ماده اصلی، در اینجا یک قاب شیشه‌ای سی‌دی نیز ذکر شده که در صورت پیدا کردن ماده‌ای دیگر شبیه به آن، می‌توانید به عنوان جایگزین از آن استفاده کنید.

برای ساخت پروژکتور سه بعدی با آیفون ، کار خود را با کشیدن یک ذوزنقه بر روی کاغذ آغاز کنید. اضلاع این ذوزنقه در طرح مورد نظر باید به ترتیب برای ضلع بالایی، ضلع پایینی و در انتها ارتقاع برابر ۱، ۶ و ۳.۵ سانتی‌متر باشند. سپس از قیچی استفاده کرده و ذوزنقه را از کاغذ جدا کنید.

در ادامه ذوزنقه به دست آمده را بر روی پلاستیک (قاب سی‌دی) قرار داده و بعد از کشیدن خط دور تا دور کاغذ با خودکار، با احتیاط نسبت به برش آن با کاتر یا هر چیز تیز دیگر اقدام کنید. توجه داشته باشید این پلاستیک شدیدا فشرده بوده و به شدت شکننده است، از همین رو باید این قسمت را با احتیاط بیشتری انجام دهید. همین کار را سه بار دیگر بر روی پلاستیک موجود انجام داده تا در نهایت ۴ ذوزنقه پلاستیکی با ابعاد تعیین‌شده برای ذوزنقه کاغذی داشته باشید. حال با استفاده از یک چسب (ترجیحا مایع) بسیار محکم، ذوزنقه‌ها را به یکدیگر بچسبانید (شکل نهایی به دست آمده در ویدیو مشخص شده است).

قدم بعدی به مجازی‌کاری اختصاص دارد. عبارت “Hologram Holho” را در شبکه اجتماعی یوتیوب جستجو کرده و بعد از یافتن آن، ویدیو را به صورت افقی پخش کنید. به عنوان قدم نهایی ایجاد پروژکتور سه بعدی با آیفون ، پروژکتور پلاستیکی خود را بر روی گوشی قرار داده و از این ایده جذاب لذت ببرید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. این کار رو با هر ګوشی میشه انجام داد فقط باس برنامشو از ګوګل بلی دان کرد