تصاویر جذاب گوگل ارث

تصاویری عجیب و قابل تماشا توسط گوگل ارث ؛ کره زمین، به سبک گوگل

گوگل ارث (Google Earth) برنامه‌ای جهت دریافت و مشاهده اطلاعات جغرافیایی سراسر جهان است که به نوعی از آن به عنوان نقشه سه بعدی کره زمین یاد می‌شود. به طور معمول،‌ کاربران زیادی روزانه ساعت‌های آزاد خود را با تفریحاتی نظیر تماشای کره زمین از طریق گوگل ارث پر می‌کنند. خیلی از همین اوقات که شما در حال گشت و گذار در تصاویر گرفته شده ماهواره‌ای قابل مشاهده با این برنامه هستید، به تصاویری برمی‌خورید که باعث حیرت شما می‌شوند. ما دقیقا همین قضیه را در اینجا هدف قرار داده‌ایم. در این مقاله قصد داریم به تماشای تصاویر عجیبی از کره زمین بنشینیم که تا به امروز در گوگل ارث دیده شده است.

تصاویر عجیب دیده شده در گوگل ارث

گوگل ارث تصاویرش را از منابع متعددی از ماهواره‌های مخابراتی در مدارهای Geosynchronous که آن‌ها با کنار زدن وضوح کم از ده ها هزار کیلومتر بالاتر از کره زمین از سوی ماهواره‌ها گرفته شده است که از تصاویر وضوح بالای گرفته شده از هواپیما‌ها، کایت‌ها، و حتی پهپادها نیز به مراتب وضوح بالاتری دارد. این تصاویر در دسترس تمامی کسانی که از این نرم افزار استفاده می‌کنند قرار دارد. در ادامه با تماشای این تصاویر با ما همراه باشید.

آلاینده‌ها به شکل چلیپای شکسته

تصاویر جذاب گوگل ارث

محققان بیش از پنجاه Geoglyph ( اشکال هندسی به هم پیوسته بر روی کره زمین) را در سراسر شمال قزاقستان در آسیای میانه کشف کرده‌اند که این تصویر شبیه به نماد صلیب شکسته است. در حالی که بسیاری دیگر از تصاویر منتشر شده شبیه به چلیپای شکسته از جنس تپه‌های خاکی هستند، این صلیب در تصویر فوق از الوار ساخته شده است. گفته می‌شود این جئوجلیپ‌ها مربوط به ۲۰۰۰ سال پیش هستند. با توجه به آن که در آن زمان چلیپای شکسته چیزی غیر معمول در اروپا و آسیا نبود، نمی‌توان آن را حتی فارغ از گرایش‌های سیاسی و مذهبی نیز دانست.

این نماد حتی در تاریخ ایران نیز قدمت زیادی دارد. اولین نمونه‌های استفاده از چلبپای شکسته مربوط به تعدادی سفال یافت شده در استان خوزستان در ایران در ۵ هزار سال قبل از میلاد است. در اوایل عصر برنز نشانه‌هایی از آن در سفال‌هایی در روسیه پیدا شده است.

جزیره در یک دریاچه در یک جزیره در یک دریاچه در یک جزیره!

تصاویر جذاب گوگل ارث

این تصویر گوگل ارث یک چشم کامل با یک دهان است و ما نتوانستیم عنوانی بهتر از عنوان بالا برایش انتخاب کنیم. گوگل ارث تصویری از یک جزیره کوچک به نام «ولکانو» را نشان می‌دهد که در داخل یک دریاچه به نام «تال» در جزیره لوزون فیلیپین نشان می‌دهد.

این پدیده به عنوان یکی از جذاب‌ترین جاسوسی‌های گوگل ارث طی سال‌های اخیر بوده است که در تصویر فوق قابل مشاهده خواهد بود.

چرخ‌های عجیب و غریب

تصاویر جذاب گوگل ارث

گوگل ارث تا به حال انواع مختلفی از آثار هنری قدیمی را در سطح این سیاره به نمایش گذاشته است. به عنوان مثال باید به سازه‌های چرخی شکلی اشاره کرد که ممکن است قدمت آن‌ها حتی به ۸۵۰۰ سال هم برسد تا آن‌ها را قدیمی‌تر از یک Geoglyphs به نام «خطوط نازکا» در کشور پرو  کند.

گروهی از دانشمندان با آرشیوی از تصاویر هوایی باستانشناسی در خاورمیانه، سازه‌های چرخ مانندی را یافته‌اند (موسوم به آثار مردان قدیمی) که با تصاویر ماهواره‌ای و از طریق گوگل ارث نمایان هستند. در تصویر بالا سازه‌های چرخ دنده‌‌ای را می‌بینیم که گویی یکی پس از دیگری به سمت جلو در حال حرکت هستند. این بناها “Azraq Oasis” نام داشته و در اردن دیده شده‌اند.

چشم گاو نر

تصاویر جذاب گوگل ارث

یکی دیگر از بناهای دایره‌ای شکل در خاورمیانه، به نظر شبیه به چشم گاو نر می‌رسد. در این تصویر یک دایره را در وسط مشاهده می‌کنیم که سه مثلث با فاصله‌ای از آن، گویی آن دایره را هدف قرار داده‌اند. دیوید کندی از دانشگاه استرالیای غربی کسیست که این پروژه را هدایت می‌کند و به آن: «یک مقبره مرکزی شبیه به چشم گاو نر با سه مثلث که به نظر می‌رسد با آن متصل هستند.

هرم مرموز

تصاویر جذاب گوگل ارث

این تصویر یافته شده در گوگل ارث یک ناهنجاری را نشان می‌دهد که برخی معتقدند یک هرم حفاری نشده را نشان می‌دهد. طی پنج سال گذشته، ده ها اثر شبیه به این ناهنجاری در کشور مصر توسط گوگل شناسایی شده است، با این حال، بحث به عنوان آن که آیا این‌ها طبیعی هستند یا سازه‌های دست بشر، همچنان مطرح است.

اهرام مصر

تصاویر جذاب گوگل ارث

آیا این اهرام فرسایش یافته‌اند یا همگی جئولوجیک هستند؟

جزیره فانتوم

تصاویر جذاب گوگل ارث

در سال ۲۰۱۲، گروهی از محققان استرالیایی یک جزیره ناشناخته به اندازه منهتن در اقیانوس آرام جنوبی پیدا کرده‌اند. یک مکان مرموز به نام «جزیره شنی» که در نقشه، در شمال غربی کالدونیای جدید دیده می‌شود، ظهور کرده است. وقتی از بالا به آن نگاه می‌کنیم همانند یک چند ضلعی سیاه دیده می‌شود؛ اما وقتی محققین در سال ۲۰۱۲ به آنجا رفتند، آن‌ها به جای زمین خشک، با آب مواجه شدند!

در آوریل ۲۰۱۳ محققان توضیح داده‌اند که چرا مردم معمولا با چنین خطاهای دیدی مواجه می‌شوند و آب‌ها را همانند جزیره‌ها می‌بینند.

پنج ضلعی گیج کننده

تصاویر جذاب گوگل ارث

در دشت باد و جلگه‌ای بی آب وسیع آسیای مرکزی، در یک تکه جدا شده از قزاقستان، یک پنج ضلعی ستاره‌ای شکل بزرگ با اندازه‌ای نزدیک به ۱۲۰۰ فوت (۳۶۶ متر) بر روی سطح زمین نقش بسته است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به نسخه آنلاین گوگل ارث بروید.

بسیاری از نظرات آن را به پرستش شیطان، فرقه‌های مذهبی نابکار و یا ساکنانی از عالم اموات نسبت داده‌اند. این چند ضلعی در بیرون یک پارک ساخته شده است و مسئولین پارک با کاشت درخت، آن را به یک جاده درختی تبدیل کرده‌اند. شکل ستاره‌ای آن حتی از نماهای دورتر نیز مشخص است.

سایت‌های راه اندازی شده متروکه

تصاویر جذاب گوگل ارث

موشک‌های نایک که مربوط به موشک‌های از سطح به هوای مافوق صوت هستند، طی سال‌های ۱۹۵۴ الی ۱۹۷۰ میلادی آماده‌ی راه اندازی حدود ۳۰۰ سایت در اطراف ایالات متحده بوده‌اند. حتی بسیاری از این موشک‌ها حاوی کلاهک‌های هسته‌ای نیز هستند. لازم به ذکر است این موشک‌ها، با پیدایش موشک‌های بالستیک قاره پیما (ICBM) عملا منسوخ شده‌اند.

حال دیوید تکسبری، یک متخصص سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) در کالج همیلتون نیویورک، امیدوار است قبل از  اینکه ناپدید شوند، با تغییر کاربری نظامی به عنوان یک پایگاه اطلاعات جغرافیایی در کره زمین استفاده شوند. در تصویر زیر یکی از این سایت‌ها را در منطقه دفاعی اوآهو در هواوی می‌بینیم که در سال ۱۹۶۸ بنا شده است.

غربال شده با حفاری

تصاویر جذاب گوگل ارث

جنگ داخلی در سوریه باعث شده تا صدها سایت باستان شناسی از بین برود. از جمله این حوادث می‌توان به آسیب دیدن شش سایت میراث جهانی یونسکو اشاره کرد که یکی از قدیمی‌ترین مناطق موجود بر روی زمین بوده است. ماهواره‌ها به طور خاص، بسیاری از ویرانی‌ها را نشان داده‌اند و بیشترین میزان این خرابی در افامیا دیده می‌شود.

در اینجا گوگل ارث تصاویری را از  روم باستان را می‌توانید مشاهده کنید که توسط غارتگران حفاری شده است. این حفاری‌ها از بالا شبیه سوراخ‌های تیره‌ای هستند که وقتی آن را از زاویه بالا نگاه می‌کنید، شبیه به کره ماه می‌ماند.

دریاچه خون

تصاویر جذاب گوگل ارث

خارج از شهر صدر عراق، در موقعیت ۳۳.۳۹۶۱۵۷ درجه شمالی و ۴۴.۴۸۶۹۲۶ درجه شرقی، یک دریاچه قرمز دیده می‌شود که شبیه به یک دریاچه پر از خون شده است. در حال حاضر هیچ توضیح رسمی در خصوص علت قرمز بودن رنگ این آب منتشر نشده است.

اثر یک نمایش عصبانی

تصاویر جذاب گوگل ارث

یک الگوی عجیب و غریب نزدیک مخروط خاکستر آتشفشان ولکان در حاشیه شمالی دره بزرگ کانیون دیده شده است. این‌ها در واقع خانه‌های مورچه‌هایی هستند که به «به مورچه درودگر» معروف بوده و دارای بدنی با رنگ قرمز هستند.

این مخلوقات، توده‌های تو در توی مزاحمی را که اغلب دارای اندازه‌ای بالغ بر ۱۲۰ سانتی‌متر هستند حدود ۱۰ متر مربع ایجاد کرده‌اند.

باز هم جزیره در دریاچه در جزیره در…

تصاویر جذاب گوگل ارث

بزرگ‌ترین جزیره در دریاچه در جزیره در… جهان در کانادا و به طور دقیق در نقطه ۶۹.۷۹۳ درجه شمالی، ۱۰۸.۲۴۱ درجه غربی نقشه قرار دارد. این جزیره بی‌نام در مرکز یک جزیره کوچک قرار دارد که خود آن نیز در داخل یک دریاچه واقع در فاصله ۱۲۰ کیلومتری ساحل جنوبی جزیره ویکتوریا شمال کانادا قرار دارد. این جزیره کوچک تو در تو هیچ تمایلی به توریست نداشته و هیچ انسانی درواقع تا به حال در آنجا پا نگذاشته است.

بزرگترین کلمه جهان

تصاویر جذاب گوگل ارث

«حمد بن حمدان آل نهیان» نام یک شیخ میلیونر اماراتی ملقب به شیخ رنگین کمانی است. این فرد اهل خانواده آل نهیان، نام خود را به بزرگ‌ترین شکل ممکن بر روی ماسه‌های شهر ابوظبی در جزیره فوتیسی حفاری کرده است. این کلمه آنقدر بزرگ است که حتی از ماهواره‌های هوایی نیز کلمه HAMAD نمایان است.

نمایی از فیل‌ها در طبیعت

تصاویر جذاب گوگل ارث

تا به حال به طور تصادفی گله‌ای از فیل‌ها را در طبیعت دیده‌اید؟ خوشبختانه ماهواره‌ها تصویری از آن‌ها را شکار کرده‌اند که در مختصات دقیق ۱۰.۹۰۳۴۹۷ شمالی و ۱۹.۹۳۲۲۹ شرقی مشغول حرکت در مسیر چاد بودند.

پناهگاه بیگانه

تصاویر جذاب گوگل ارث

حکاکی در یک بیابان نزدیک به مسا هورفانیتا، نیو مکزیکو پیدا شده است که دو الماس بزرگ توسط یک جفت دایره احاطه شده‌اند. نویسنده جان سوینی ادعا می‌کند که این سایت نشانه یک پناهگاه مخفی متعلق به کلیسای ساینتولوژی است. به نقل از دیلی میل، به نظر می‌رسد پیروان فرقه ساینتولوژی این پناهگاه‌ را برای روز قیامت خود تعبیه کرده‌اند. هرچند علامت‌های حک شده روی آن همچنان مثل یک راز نهفته است.

صحرای گبی

تصاویر جذاب گوگل ارث

اخیرا تصاویری در گوگل ارث منتشر شده که الگوی رازآلودی از یک تکه زمین در صحرای گبی چین را نشان می‌دهد. به گفته کارشناسان، این یک پایگاه نظامی مخفی است و سازه‌ها برای انواع اهداف از جمله آزمایش سلاح، کالیبراسیون ماهواره جاسوسی و همچنین آزمایش ابزار دقیق رادارها استفاده می‌شوند. این الگو نشان از یک شبکه پیچیده استادانه را می‌دهد که در خطوط صافی در حدود ۳۳ کیلومتر به چشم می‌خورد. با این اوصاف احتمال دارد این الگوها برای یک دستگاه ردیاب آب و هوا و مواردی از این دست نیز مورد استفاده قرار گیرند.

تبلیغات نقشه‌ای KFC

تصاویر جذاب گوگل ارث

با توجه به جمعیت زیادی که در ساعات خالی خود روزانه از گوگل ارث دیدن می‌کنند، این چیز تعجب آوری نیست که بسیاری از فعالان اقتصادی در مناطقی دور افتاده تبلیغاتی موسوم به تبلیغات نقشه‌ای یا Mapvertising انجام دهند. به عنوان مثال بزرگترین لوگو کوکا کولا را می‌توانید در دامنه کوهی در شیلی مشاهده کنید که توسط ۷۰ هزار بطری خالی ساخته شده است. در بالا نیز تصویری  ۲۶ هزار و ۶۷۰ متری از کلنل ساندرز، کارآفرین آمریکایی و موسس رستوران مرغ سوخاری کنتاکی را مشاهده می‌کنید که در نوادا واقع شده است.

لبی در خشکی

تصاویر جذاب گوگل ارث

این محیط شبیه به لب در اصل تپه‌ای است که در غرب دارفور سودان واقع شده است.

UFO یا آنتن؟

تصاویر جذاب گوگل ارث

در استرالیا و در سال ۲۰۰۷، یک مثلث همراه با نقطه‌های منظم روشن در میانه صفحه دیده شد. یوفولوژیست‌ها فورا نام این مثلث رازآلود را «مثلث یوفو» انتخاب کردند که در واقع بین زمین و هوا قرار دارد. دیگر کاربران گوگل ارث می‌گویند ممکن است این یک آنتن با کنترل از راه دور باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. با سلام ، خدا قوت ، عکس تصویری روستای آبپای ارغون از بخش بوشکان از شهرستان دشتستان استان بوشهر سال ۷۰و ۸۰ را می خواستم

  2. عکسهای گوگل جهت سالهای ۱۹۹۰تا۲۰۰۰ راکجامیتوانم ببینم ودانلودکنم.این عکسهامربوط به دشت مغان،اردبیل،ایران میباشد وباتوجه به ضرورت نیازخواهشمندم یاری بفرمایید.

  3. سلام خسته نباشید چگونه میتوانم اولین سریع عکسهای هوایی از سال۱۳۳۶ تا۱۳۴۸ شهرستان بردسیر استان کرمان را ببینم ممنون