چیپست کوالکام اسنپدراگون 830 طی نیمه دوم سال 2017 عرضه خواهد شد

چیپست کوالکام اسنپدراگون ۸۳۰ طی نیمه دوم سال ۲۰۱۷ از راه خواهد رسید

همان‌طور که احتمالا می‌دانید به تازگی شرکت‌های سامسونگ و کوالکام از چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ رونمایی کردند. جالب است بدانید که با وجود معرفی این تراشه قدرتمند، هنوز هم خبرهایی در مورد چیپست کوالکام اسنپدراگون ۸۳۰ (Qualcomm Snapdragon 830) به گوش می‌رسد. 

هنوز اطلاعات کاملا دقیقی از چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ به بیرون درز نکرده است. هر چند کوالکام اعلام کرده در هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری از این تراشه قدرتمند را منتشر خواهد کرد. اما موضوعی که در این میان در مورد این تراشه برجسته است مربوط به همکاری نزدیک شرکت‌های سامسونگ و کوالکام به منظور طراحی و تولید این محصول می‌شود. در حقیقت چیپست اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام از معماری ۱۰ نانومتری FinFET کمپانی کره‌ای استفاده می‌کند و از این نظر می‌توان گفت که طراحی این تراشه به سامسونگ واگذار شده است. اسنپدراگون ۸۳۵ طی نیمه اول سال ۲۰۱۷ میلادی به منظور قرار گیری در دستگاه‌های هوشمند در دسترس کمپانی‌ها قرار خواهد گرفت.

بر اساس شایعات منتشر شده، گوشی موبایل سامسونگ گلکسی اس ۸ اولین دستگاهی خواهد بود که از تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ استفاده می‌کند. البته این سری از خبرها فعلا توسط هیچ نهاد رسمی تایید نشده است.

اما در این میان خبرها و شایعاتی در مورد چیپست کوالکام اسنپدراگون ۸۳۰ نیز منتشر شده است؛ منابع چینی خبر داده‌اند که این تراشه طی نیمه دوم سال ۲۰۱۷ رسما به منظور قرارگیری در دستگاه‌های هوشمند در دسترس شرکت‌ها قرار خواهد گرفت.

مشخصات چیپست کوالکام اسنپدراگون ۸۳۰

بر اساس گزارشات انتشار یافته تا به امروز، چیپست کوالکام اسنپدراگون ۸۳۰ تراشه‌ای شش یا هشت هسته‌ای خواهد بود که از هسته‌های Kryo 200 استفاده خواهد کرد. این چیپ پردازشی از همان معماری ۱۰ نانومتری FinFET سامسونگ استفاده خواهد کرد. علاوه بر آن واحد گرافیکی قدرتمند آدرنو ۵۱۹ نیز در این چیپست وجود خواهد داشت. این محصول به طور پیش‌فرض از LTE با استاندارد Cat.12 پشتیبانی خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*