عکاسی با پهپاد ؛ مسابقه‌ای باشکوه جهت انتخاب بهترین تصاویر پهپادی

عکاسی با پهپاد؛ مسابقه‌ای باشکوه جهت انتخاب بهترین تصاویر پهپادی

عکاسی با پهپاد ، دروازه ورود به دنیای به ظاهر بی‌نهایت پیش روی عکاسان آماتور است. پهپادها قادرند تصاویری باورنکردنی خلق کنند؛ تصاویری که در گذشته تنها با هلیکوپترها و دوربین‌های DSLR می‌توانستند شکار شوند.

اسکای پیکسل (SkyPixel) محلی مجازی برای تجمع دوست‌داران عکاسی و فیلم‌برداری هوایی است. امسال مسابقات سالانه عکاسی با پهپاد در این وب‌سایت، با توجه به جشن تولد 10 سالگی شرکت چینی DJI، باشکوه‌تر از همیشه برگزار خواهد شد. این شرکت چینی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پهپاد عکاسی در جهان است و قصد دارد از میان هزاران عکس ارسال شده در اسکای پیکسل، بهترین‌ها را جهت انتخاب به عنوان بهترین عکس‌های پهپادی انتخاب کند. با هم نگاهی به این تصاویر داشته باشیم:

وب‌سایت اسکای پیکسل کار خود را از سال 2004 آغاز کرده است. بنا به ادعای این وب‌سایت تاکنون بیش از یک میلیون کاربر به عنوان عکاس حرفه‌ای و آماتور، اقدام به عکاسی با پهپاد کرده و تصاویر خود را در وب‌سایت قرار داده‌اند. در سال گذشته، مسابقه عکاسی با پهپاد اسکای پیکسل میزبان بیش از 11 هزار عکاس از 146 کشور مختلف بوده است.

علاقه‌مندان به شرکت در مسابقات عکاسی با پهپاد در سال جاری، هنوز امکان ارسال تصاویر و شرکت در مسابقه را دارند. با این حال، اسکای پیکسل 10 عکس برتر ارسال شده تا این لحظه را بر روی وب‌سایت خود قرار داده است. در زیر، سه عکس برتر این گالری را مشاهده خواهید کرد. این تصاویر، از جاده‌های مواج تا جنگل‌های زمستانی خشک، شامل زوایایی خاص هستند که شکار آنها تنها با پهپادها امکان‌پذیر است.

عکاسی با پهپاد – جاده‌ای بی‌نهایت به ترانسیلوانیا

عکاسی با پهپاد ؛ مسابقه‌ای باشکوه جهت انتخاب بهترین تصاویر پهپادی

کالین استن (Kalin Stan) این عکس زیبا را از فراز جاده DN1A در کشور رومانی گرفته است. او این عکس را با استفاده از پهپاد فانتوم 4 (DJI Phantom 4) گرفته و در توضیح این عکس آورده: «تنها رانندگان حرفه‌ای قادر به تسخیر این جاده هستند».

عکاسی با پهپاد – کشتی شکسته در آگولاس

عکاسی با پهپاد ؛ مسابقه‌ای باشکوه جهت انتخاب بهترین تصاویر پهپادی

این عکس با استفاده از پهپاد عکاسی فانتوم 3 (DJI Phantom 3) در سواحل آگولاس واقع در آفریقای جنوبی شکار شده است. عکاس این تصویر زیبا درکی هیدنریش (Dirkie Heydenrych) است؛ دانشجوی دانشگاه کیپ تاون (Cape Town University) که هنگام غروب آفتاب را بهترین زمان برای شکار این تصویر زیبا می‌دانست.

عکاسی با پهپاد – سلفی پهپادی

عکاسی با پهپاد ؛ مسابقه‌ای باشکوه جهت انتخاب بهترین تصاویر پهپادی

این سلفی پهپادی یا درونی (Dronie) بر روی پلی واقع در نیوهمپشایر (New Hampshire) گرفته شده است. عکاس این عکس به همراه همسرش روی جاده پوشیده از برف دراز کشیده و توسط پهپاد فانتوم 3 (DJI Phantom 3) این سلفی زیبا را گرفته‌اند.

مسابقات عکاسی با پهپاد اسکای پیکسل تا آخر سال 2016 میلادی (تا 11 دی ماه) برقرار است. نفرات اول این مسابقه در اواخر دی ماه امسال معرفی و جوایزی به ارزش 5500 دلار به آنها تعلق می‌گیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*