جو سئونگ جین مدیرعامل جدید ال جی

مدیرعامل جدید ال جی، به اهداف موبایلی این کمپانی روح و جان تازه‌ای می‌بخشد

جو سئونگ جین، نام مدیرعامل جدید ال جی موبایل است که پس از عدم موفقیت این کمپانی در فروش جی ۵ و وی ۲۰ به این سمت منصوب شده است. وی که تا پیش از این مدیر بخش محصولات خانگی ال جی نیز بود، در صدد آن است تا بتواند بار دیگر ال جی موبایل را احیا کرده و به سطح نخست بازار موبایل جهان برساند.

سال ۲۰۱۶ شاهد عرضه گوشی های هوشمند شگفت انگیزی بودیم. گلکسی اس ۷ تمام کمبودهای گلکسی اس ۶ را جبران کرد، موتو زد ماژول‌های جدیدی به نام موتو مود را وارد دنیای موبایلی کرد و وان پلاس ۳ / ۳ تی نیز استانداردهای جدیدی را برای گوشی هایی با قیمت حدود ۴۰۰ دلار معرفی کرد. تمامی این‌ها برای طرفدارانشان بسیار جذاب بود، اما وقتی به این سال نگاه می‌کنیم، شرکتی که شاید انتظار می‌رفت بتواند موفقیت خوبی را کسب کند و اما اینگونه نشد ال جی بود.

این شرکت طی سال جاری دو پرچمدار به نام‌های G5 و V20 را روانه بازار کرد، اما هیچ یک از آن‌ها نتوانستند آنطوری که باید، سهم خواهی ال جی از بازار موبایل را بهبود ببخشند. یکی از آن‌ها حاوی یک پلتفرم ماژولار نه چندان محبوب بود و دیگری نیز همزمان با آیفون ۷ اپل رونمایی شد. تمامی این موارد دست به دست هم داد تا ال جی طی سه ماهه گذشته با کاهشی ۲۳ درصدی در فروش موبایل نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۵ میلادی مواجه شود. همین قضیه باعث شد تا آن‌ها خط قرمزی بر روی مدیران خود کشیده و روح تازه‌ای را به بدنه این شرکت تزریق کنند. از مهم‌ترین این اقدامات می‌توان به منصوب شدن یک مدیرعامل جدید در راس این شرکت اشاره کرد.

مدیرعامل جدید ال جی مامور بازگرداندن غول کره‌ای به سطح اول بازار موبایل

زین پس، جو سئونگ جین (Jo Seong-jin) مدیرعامل جدید ال جی خواهد بود که قصد دارد با تغییر در ساختار فعلی این شرکت فناوری کره‌ای، راه جدیدی را نسبت به ۳ مدیرعامل گذشته ال جی موبایل پیش برود. تا پیش از این سئونگ جین به عنوان رئیس بخش های لوازم خانگی و دستگاه‌های ال جی مشغول فعالیت بوده است. وی از سال ۲۰۱۳ در این سمت جا خوش کرده و از موفقیت‌های دوران وی می‌توان به افزایش ۲۵ درصدی سوددهی بخش‌های مربوطه در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال گذشته اشاره کرد.

جو سئونگ جین مدیرعامل جدید ال جی

این کاملا واضح است که مدیرعامل جدید ال جی یکی از افراد کاربلد صنعت است و احتمالا بهترین انتخاب خواهد بود. بخش موبایل ال جی مدتیست که با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو بوده و ضرر و زیان آن‌ها از سه ماهه دوم سال گذشته آغاز شده است. این بدان معنا خواهد بود که بخش موبایل ال جی طی شش دوره سه ماهه متوالی با کاهش سوددهی مواجه بوده، به طوری که یک تغییر در ریاست این بخش می‌تواند حرکت جدیدی را به همراه داشته باشد. در بیانیه رسمی ال جی آمده است:

ال جی الکترونیکس تصمیم گرفته است تا نام جو را به جهت تصمیم گیری‌های جذاب وی طی سال‌های اخیر، ارائه محصولات مبتکرانه جدید و همچنین عملکرد ثابت شده وی در درآمد قابل توجه یک دوره، به عنوان مدیرعامل جدید ال جی موبایل اعلام کند.

سال آینده می‌توانیم شاهد عرضه گوشی های جذابی از سری جی و وی به نام‌های G6 و V30 باشیم. علاوه بر این، راهکارهای مدیرعامل جدید ا ل جی این امید را می‌رساند تا بار دیگر غول کره‌ای دنیای فناوری را به سطح نخست سازندگان گوشی های هوشمند جهان برساند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. هرچی هم که باشه من میخوااام وی۲۰رو بخرم…تمااااام