17 واقعیت نجات دهنده زندگی

17 واقعیت نجات دهنده زندگی که هرکسی باید بداند

شاید شما این را می‌دانید که نباید در هنگام رانندگی پیام متنی ارسال کنید؛ اما زندگی می‌تواند بعضی اوقات ما را در چالش‌هایی قرار دهد که پاسخ سریع و درستی برای آن‌ها نداریم. بر همین اساس قصد داریم به بررسی چندین واقعیت نجات دهنده زندگی بپردازیم که به خاطر سپردن آن‌ها بسیار آسان است و می‌تواند تاثیر زیادی را بر مراقبت از شما در طول زندگی داشته باشد. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید تا به بررسی این عوامل بپردازیم.

واقعیت هایی با عنوان نجات دهنده زندگی انسان

این مطلب در دو صفحه تهیه شده و شما می توانید از شماره بندی انتهای متن، صفحه مورد نظر را انتخاب کنید

17 واقعیت نجات دهنده زندگی

 • مغز شما نمی‌تواند همزمان راه رفتن و استفاده از تلفن را به خوبی مدیریت کند، پس حواستان به جلو باشد

مورالی کریشنان، یک مشاور امنیتی اشاره می‌کند که راه رفتن و استفاده از تلفن همراه یکی از کارهایی است که توسط خیلی از افراد روزانه انجام می‌شود. شما نمی‌توانید به طور کامل با انجام این دو کار با یکدیگر، بر روی آن‌ها تمرکز کنید. در هنگام استفاده از تلفن، از کوری عدم توجه به مسیر رنج خواهید برد که بسیار خطرناک است و می‌تواند منجر به تصادف و اتفاقات ناگواری شود.

__________

17 واقعیت نجات دهنده زندگی

 • نقاط کور خودرو خود را با تنظیم درست آینه از بین ببرید

کریشنان عنوان می‌کند که نقاط کور در تمام وسایل نقلیه اجتناب ناپذیر هستند. با تنظیم آینده‌ها به طوری که شما لبه های ماشین را ببینید، می‌توانید به طور موثری نقاط کور را در دو طرف خودرو خود از بین ببرید. آینه دید عقب در هر خودوریی باید طوری تنظیم شود که شما بتوانید به طور کلی از پنجره پشتی بیرون ماشین را نگاه کنید. بدون شک تنظیم آینه‌ها چند ثانیه بیشتر طول نخواهد کشید. پس ارزشش را دارد شما با این کار آسوده، یکی از راه‌های نجات دهنده زندگی را عملی کنید.

__________

17 واقعیت نجات دهنده زندگی

 • انتقال حرارت سریع‌تر از طریق گاز نسبت به مایع، پس همیشه خودتان را خشک نگه دارید

به عقیده مهندس لیا لاووی، یک اتصال بین مرطوب بودن و سرد شدن و بلعکس برای گرم شدن وجود دارد. برای اطمینان از درجه حرارت بدنتان جهت قرار گیری در محیط‌های سرد، از لباس های پشمی به جای پنبه‌ای استفاده کنید. آن‌ها رطوبت را بیشتر جذب می‌کنند و همین قضیه موجب می‌شود تا رطوبت کمتر به بدن شما برسد و البته که موجب بیشتر خشک ماندن شما می‌شود.

__________

17 واقعیت نجات دهنده زندگی

 • هیچوقت برای رساندن آب به بدنتان از خوردن برف استفاده نکنید، مگر آنکه مجبور باشید

مهندس لاووی همچنین اشاره می‌کند که بدن شما با استفاده از مقدار زیادی انرژی، ماده را از یک حالت به حالت دیگری تبدیل می‌کند. به همین دلیل او می‌گوید که شما تنها در صورتی باید به برف به عنوان یک جایگزین برای آب نگاه کنید که آخرین چاره‌ی شما باشد. به دست آوردن مقدار کمی آب، حرارت گرانبهای بدن شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

__________

17 واقعیت نجات دهنده زندگی

 • اگر می‌خواهید از هواپیمای سقوط کرده به آب بپرید، ژاکت نجات را تن کرده و به بیرون بروید

آلوین ییپ هشدار می‌دهد که بلافاصله پس از خروج از هواپیما در هنگام فرود اضطراری در آب، ژاکت نجات خود را فورا به تن کنید. چرا که آب سریع به داخل هواپیما راه پیدا کرده و دیگر زمانی برای تن کردن آن نخواهید داشت. همچنین فورا خودتان را به بیرون برسانید تا در هواپیما خفه نشوید.

__________

17 واقعیت نجات دهنده زندگی

 • شما می‌توانید بر روی خودتان مانور هیملیچ انجام دهید

مانور هیملیچ یا هایملیخ، سالیان درازی است که در دوره‌های امداد تدریس می‌شود و البته بهترین روشی است که  تا به ‌امروز برای خارج کردن اشیای خارجی بلعیده شده توسط افراد مختلف ابداع شده است. دکتر هنری هیملیچ (Henry Heimlich) این روش را در سال ۱۹۷۴ میلادی طراحی کرد و بدون شک تاکنون باعث نجات جان هزاران نفر در سرتاسر جهان شده است.

تنها تعداد کمی از مردم هستند که در هنگام گیر کردن یک تکه غذا در گلویشان می‌توانند بدون تکیه بر شخص دیگری خودشان، خود را نجات دهند. نامان میتروکا توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانید با انجام دادن مانور هیملیچ بر روی خودتان، زندگیتان را نجات دهید:

 1. یکی از دستانتان را مشت کنید و انگشت شست خود را بر روی شکم (بین قفسه سینه و نافتان) بگذارید.
 2. سپس دست مورد نظر را با دیگر دستتان محکم گرفته و هر دو دست را با حرکت سریع رو به بالا فشار دهید. این حرکت را تا خروج شی انجام دهید.

__________

17 واقعیت نجات دهنده زندگی

 • وقتی به جایی جدید می‌روید، با آنتی هیستامین‌ها حداکثر قدرتتان را حفظ کنید

به گفته‌ی رایان بورک، شما شاید هرگز نتوانید بفهمید به چه چیزهایی حساسیت  دارید، به خصوص وقتی به جای جدیدی می‌روید. همیشه آنتی هیستامین‌ها را در کیفتان با خود همراه داشته باشید.

__________

17 واقعیت نجات دهنده زندگی

 • کسی که در حال برق گرفتگی است را با زدن چوب به بدن وی نجات دهید

برق بلافاصله باعث می‌شود تا عضلات در بدن یک فرد بی حس شود. این خطرناک است، چرا که می‌تواند جان طرف را بگیرد.

در چنین شرایطی، طبیعی است که قطع اتصال برق از منبع اصلی بهترین گزینه است؛ اما اگر چنین امکانی برای شما وجود نداشت، بهترین کار شکستن مدار است. برای این کار می بایست با یک شی عایق بلند، نظیر چوب جریان الکتریسته در بدن فرد را قطع کنید؛ البته مراقب باشید که خودتان هم در این حین دچار برق گرفتگی نشوید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

 1. جک فالر روحت شاد
  خوب چیزی اختراع کردی خخخخ
  یه گالن؟؟؟

 2. خخخ مرده اون آخرین راهکار شدم