6 کمپانی که از ربات به جای انسان ها استفاده می‌کنند

6 کمپانی که ربات ها را جایگزین نیروی کار انسانی کرده‌اند

بیش از پیش، کمپانی‌ها ترجیح می‌دهند از ربات به جای انسان ها استفاده کنند تا علاوه بر افزایش تولیدات خود، در هزینه‌هایشان نیز صرفه جویی کنند. بر خلاف انسان‌ها، ربات ها می‌توانند یک انبار عظیم را بدون هیچگونه زحمت و خستگی جابه‌جا کنند، اطلاعات فروش را در طول زمان محاسبه کنند و حتی به چند زبان صحبت کنند.

ربات ها حتی در آینده می‌توانند در کار خدمات سیگنال نیز فعالیت‌هایی را داشته باشند. در واقع «فدراسیون بین‌المللی رباتیک» تخمین می‌زند که بیش از 400 ربات تا سال 2017 میلادی به عنوان دستیار در سوپر مارکت‌ها، فروشگاه‌ها و یا حتی موزه‌ها در سراسر جهان مشغول فعالیت باشند.

به گزارش وال استریت ژورنال، کسب و کارها در حال حاضر به سمت استفاده از ربات ها حرکت می‌کنند. هرچند که آن‌ها بیش از یک دهه است که در انبارها مشغول فعالیت هستند و منظور ما در این مورد، استفاده از ربات هایی به مراتب هوشمندتر است. فناوری اتوماسیون به طور قابل توجهی در سال‌های اخیر بهبود یافته است. ساخت ربات های کوچکتر، سریع‌تر و حتی مقرون به صرفه‌تر، بیش از هر زمان دیگری است. همین قضیه بهانه‌ای شد تا ما لیستی از شرکت های بزرگ را تهیه کنیم که عملا از ربات به جای انسان ها استفاده می‌کنند. آینده همین حالاست…!

شرکت های استفاده کننده از ربات به جای انسان

  • کشاورزان با استفاده از ربات ها، تولید کاهو را گسترش داده‌اند. روزانه بیش از 30 هزار سر کاهو برداشت می‌شود

6 کمپانی که از ربات به جای انسان ها استفاده می‌کنند

یک شرکت تولیدکننده کاهو، برای نخستین بار در جهان یک مزرعه کاهو را در کیوتو ژاپن احداث کرده است که تماما توسط ربات ها مدیریت می‌شود. این ربات های کشاورز قادرند روزانه 30 هزار سر کاهو را برداشت کنند. یکی از سخنگوهای شرکت اسپرید (Spread) به تک اینسایدر گفته است:

استفاده از ماشین ها و تکنولوژی باعث شده تا کشاورزی در طول تاریخ بشریت بهبود پیدا کند. با رونمایی از کارخانه‌های گیاهی و محیط کنترل شده آن‌ها، ما در حال حاضر قادر به ارائه محیط ایده آلی برای محصولاتمان هستیم.

____________

  • ربات های شرکت Quiet Logistics به سریع پیدا کردن و بسته بندی سفارشات آنلاین در انبارها معروف هستند

6 کمپانی که از ربات به جای انسان ها استفاده می‌کنند

بسیاری از فروشگاه های آنلاین در انبارهای خود برای بازیابی و سفارشات، از ترکیب انسان و ربات ها در کنار یکدیگر استفاده می‌کنند. در واقع به محض این که کسی دستوری را به این ربات ها می‌دهد، آن‌ها می‌دانند که دقیقا باید کجا بروند.

ربات های ریزه اندام لوکاس، که در این شرکت راه اندازی شده‌اند نیز در حال حاضر در فروشگاه آنلاین برندهای معتبری نظیر زارا و بونوبوس مورد استفاده قرار می‌گیرد که انتظار می‌رود بهره برداری این شرکت‌ها با استفاده از ربات لوکاس تا 800 درصد بیشتر شود.

____________

  • ربات های اوش بات شرکت لاوز، به مشتریان کمک می‌کند تا هر چیزی را در انبار پیدا کنند و به مدیران نیز جهت پیگیری موجودی کمک می‌کنند

6 کمپانی که از ربات به جای انسان ها استفاده می‌کنند

ربات های 150 سانتی جدید اوش بات می‌توانند به 7 زبان زنده جهان صحبت کرده و جایگاه هر چیزی را در انبار شرکت “Orchard Supply Hardware” پیدا کنند. این شرکت از ربات های اوش بات در انبارهای واقع شده در کالیفرنیای خود استفاده می‌کنند.

به گزارش وال استریت ژورنال، زمانی که شما نزدیک اوش بات می‌شوید، آن با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره، انسان بودنتان را متوجه خواهد شد و سپس می‌گوید: “سلام من اوش بات هستم. به شما خوش آمد می‌گویم. آیا می‌توانم به شما در پیدا کردن چیزی که به دنبالش هستید کمک کنم؟”

پس از انتخاب آن چیزی که شما می‌خواهید از روی نمایشگر لمسیش، ربات به راه می‌افتد و از شما می‌خواهد که به دنبالش بروید.

____________

  • ربات Chloe شرکت بست بای، موسیقی- فیلم‌ و بازی های مورد نیاز مشتریان را برای آن‌ها وارسی می‌کند

6 کمپانی که از ربات به جای انسان ها استفاده می‌کنند

بست بای چلسی واقع شده در منهتن، یکی از پیشگامان استفاده از ربات به جای انسان بوده و مشغول آزمایش یک ربات زرد به نام Chloe است که در پشت شیشه ویترین قرار دارد. زمانی که مشتریان قصد خرید یک فیلم را دارند، این ربات (که با دستان خود شبیه به یک غول است) در عرض 30 ثانیه، فیلم مورد نظر ایشان را تحویل آن‌ها می‌دهد. این ربات به طور کامل، نیاز به جستجو در قفسه‌های پر و پیمان فروشگاه بست بای را کاملا برطرف کرده است.

____________

  • ربات های پیشخدمت یوتل، از ساک میهمان‌ها مراقبت کرده و اتاق‌های هتل را تمیز می‌کند

6 کمپانی که از ربات به جای انسان ها استفاده می‌کنند

این هتل زنجیره‌ای از جنس آینده، کارکنان رباتیکی را به استخدام خود درآورده است که این کارمندان ربات به جای انسان ها توشه میهمانان را به اتاقشان می‌برند، لباس‌ها را شسته شده تحویل آن‌ها داده، اتاقشان را تمیز کرده و برای آن‌ها قهوه درست می‌کنند. بازوهای خودکار آن‌ها می‌تواند در هر جایی از هتل وظیفه خاصی را داشته باشد. یوتل (Yotel) در لندن، آمستردام و نیویورک سیتی واقع شده است.

____________

  • ربات های کفاش آدیداس، کفش ها را بدون ناهار، حقوق و دستمزد می‌سازد

6 کمپانی که از ربات به جای انسان ها استفاده می‌کنند

به گزارش رویترس، یک کارخانه آلمانی که تا حد زیادی توسط ربات کنترل می‌شود، سال جاری 500 جفت کفش را توسط آن‌ها به تولید رسانده است. این کارخانه که “Speedfactory” نام دارد، هنوز هم در بخش‌هایی از فرایند مونتاژ از انسان‌ها استفاده می‌کند؛ اما آدیداس عنوان کرده است که آن‌ها به طور کامل به سمت اتوماسیون حرکت خواهند کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*