با صفحه کلید قابل شستشو Logitech آشنا شوید

کیبورد کامپیوتر به دلیل تماس زیاد دست با آن همواره یکی از آلوده ترین ابزار های کاربران رایانه ای بوده و شرکت های تولید کننده آن به دنبال راه هایی برای از بین بردن این آلودگی هستند. از این رو شرکت Logitech که یکی از شرکت های تولید کننده سخت افزار های کامپیوتری است به تازگی صفحه کلیدی طراحی کرده که کاملا ضد آب بوده و شما به راحتی می توانید آن را زیر آب گرفته و تمیز کنید!

شرکت Logitech این صفحه‌کلید رایانه‌ای ۳۵ پوندی را که «صفحه کلید قابل شست‌وشوی K310» نام دارد، با سوراخ‌های آبریز طراحی کرده تا بتواند به سرعت خشک شود.برای پاک کردن ذرات غبار یا آلودگی‌های دیگر می‌توان این صفحه‌کلید را در حدود ۳۰ سانتیمتر آب غرق کرد.

پیش از این چندین پژوهش به بررسی میکروب‌های درون صفحه‌کلید رایانه‌های ادارات پرداخته بودند.یک بررسی اخیر نشان داد که یک صفحه‌کلید معمولی حاوی ۱۵۰ برابر حد قابل قبول باکتری بوده و پنج برابر کثیف‌تر از یک صندلی توالت است.دانشمندان از ۳۳ صفحه کلید توانستند میکروب‌های مسمومیت غذایی ای‌کولای، کلی فرم، استافیلوکوکوس اورئوس و انتروباکتر را شناسایی کرده و نتایج پژوهش خود را با دستگیره دست‌شویی و صندلی توالت مقایسه کردند.چهار مورد از این صفحه‌کلیدها به عنوان خطر جدید برای سلامتی و یکی از آنها کاملا «محکوم» شناخته شد.
دو مورد از این دستگاهها از سطوح هشدار استافیلوکوکوس اورئوس و دو مورد دیگر از سطوح افزایشی نگران کننده کلی فرم و انتروباکتر برخوردار بودند که کاربران را در معرض خطر بالای بیماری در اثر تماس با آنها می‌دهند.


منبع : geeky-gadgets

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*